Аксіографія

Аксіографія — це метод діагностики стану скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), який дозволяє записати траєкторію його рухів при виконанні таких різних дій, як відкриття або закривання рота, посмішка, імітація жування тощо. За допомогою проведення аксіографії можна виявити порушення в роботі скронево-нижньощелепного суглоба, визначити тактику лікування та/або його результативність. Рекомендувати виконання цієї діагностики може гнатолог, ортодонт, ортопед та інші лікарі-стоматологи.

Для проведення аксіографії у Києві ви можете звертатися до нашої клініки «Дент Арт». Ми використовуємо висококласне обладнання для діагностики, а також можемо доповнити цей метод дослідження завдяки використанню артикулятора. Щоб дізнатися про подробиці, зв'яжіться з нашими представниками по телефону або пишіть онлайн.

Вартість послуг
  • Аксіографія10000 грн

Показання для проведення аксіографії

Це інструментальне дослідження скронево-нижньощелепного суглоба рекомендовано при:

  • підозрі на дисфункцію СНЩС, у тому числі при клацаннях, заклинюванні або болі в нижній щелепі, патологічному стиранні зубів;
  • підготовці до імплантації та/або протезування;
  • планування виправлення дефектів прикусу за допомогою брекетів, елайнерів та інших апаратів;
  • планових операціях у щелепно-лицевій зоні.

Також аксіографія використовується і для контролю якості протезування чи ортодонтичного лікування (виправлення прикусу), адже предметне вивчення траєкторій руху нижньої щелепи дає чимало корисної інформації стоматологу-ортопеду та ортодонту.

Приводом для проведення аксіографії також можуть бути такі скарги пацієнта:

  • неможливо (боляче або незручно) широко відкрити рот;
  • є біль у шиї, головний біль, дискомфорт у лицьових м'язах;
  • турбує біль у вусі, але отоларинголог не виявив патології;
  • на зубах та/або коронках з'являються сколи;
  • при відкритті або закритті рота відбувається "клацання".

Що дає аксіографічне дослідження?

За допомогою проведення аксіографії можна уникнути серйозних помилок під час хірургічного, ортопедичного або ортодонтичного лікування та планування інших відповідальних та складних стоматологічних маніпуляцій. Гнатолог або інший фахівець за допомогою даного методу діагностики отримує вичерпні дані про роботу скронево-нижньощелепного суглоба, що прямо впливає на зубощелепну систему людини.

За допомогою аксіографії можна підготуватися до протезування і забезпечити швидке звикання до протезу, що дуже важливо, наприклад, під час вирішення проблеми повної адентії.

За рахунок проведення аксіографії можна отримати коронки, які прослужать довше і не будуть схильні до ушкоджень або стирання в процесі використання.

Аксіографічне дослідження також для перевірки роботи жувального апарату. Воно дозволяє своєчасно виявити порушення, а також попередити серйозніші проблеми, на кшталт артрозу або артриту СНЩС.

Як виконується аксіографія?

Аксіографічне обстеження абсолютно безболісне і не створює дискомфорт пацієнту. На голові фіксує спеціальний апарат — аксіограф, датчики якого фіксують усі рухи щелепи та аналізують показання, передаючи отримані результати на комп'ютер.

Процедура може використовуватися в рамках комплексної діагностики, коли використовується зв'язування аксіографа та артикулятора — апарата, який імітує рух щелеп. Водночас це діагностичне обладнання дає змогу виготовити максимально точні зубні протези для пацієнта.

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Зателефонуйте зараз
Залиште заявку
Задати питання