Пластика вуздечки язика

Пластика вуздечки язика відноситься до малоінвазивних хірургічних процедур, що виконуються в ротовій порожнині. При цій маніпуляції наш стоматолог-хірург надрізає вертикальну перетинку (вуздечку), що знаходиться під язиком, щоб забезпечити цьому органу нормальну рухливість.

Найчастіше патологію формування вуздечки язика виявляють і усувають в дитинстві, в тому числі ще у новонароджених (при труднощах з смоктанням) або пізніше (при проблемах мовного розвитку). Але іноді цю вроджену патологію відразу не виявляють, а необхідність усунення дефекту виникає вже в дорослому віці.

Якщо вас цікавить пластика вуздечки язика, то обов'язково звертайтеся в нашу клініку "Дент Арт" в Києві. Наші хірурги-стоматологи виконують такі процедури дорослим швидко, якісно і без болю, використовуючи сучасну анестезію. Щоб дізнатися всі деталі, записуйтеся до наших спеціалістів онлайн або в телефонному режимі.

Показання для пластики вуздечки язика у дорослих

Приводами для малоінвазивного підрізання вуздечки язика у дорослих є наступне:

 • проблеми з дикцією, включаючи шепелявість або інші дефекти мови. Вони обумовлені короткою вуздечкою і недостатньою рухливістю язика;
 • патології прикусу. В окремих випадках вуздечка язика може викликати зміщення передніх зубів або інші ортодонтичні патології;
 • труднощі з пережовування і / або ковтанням їжі;
 • відхилення від нормальних пропорцій обличчя, а також викривлення посмішки;
 • планове ортопедичне лікування. Аномалії вуздечки язика можуть заважати постановці протезів у дорослих і літніх людей. В цьому випадку пластика рекомендується перед протезуванням. Вона відчутно підвищує загальний комфорт і скорочує період звикання до протезу.

У підрізання вуздечки язика є і протипоказання, в тому числі:

 • патології згортання крові;
 • інфекційні захворювання, включаючи застуду в період загострення;
 • запальні процеси в ротовій порожнині.

В цьому випадку до пластики потрібно вилікувати наявні захворювання.

Як ми робимо пластику вуздечки язика?

Суть малоінвазивної процедури зводиться до підрізання, тобто виконання невеликого надрізу вуздечки, що призведе до подовження цієї перетинки і дозволить збільшити рухливість язика. Після пластики ви зможете вільніше переміщати язик по ротовій порожнині, вище піднімати його, легко торкатися піднебіння, навіть якщо рот відкритий. Це позитивно позначиться на дикції, поліпшить процес пережовування їжі і т.д.

Виконувана стоматологом-хірургом "Дент Арт" пластика вуздечки язика передбачає наступну послідовність дій:

 • підготовка з нанесенням антисептичних засобів і введенням місцевої анестезії;
 • виконання акуратного мінімального надрізу вуздечки;
 • накладання швів.

В цілому процедура займає близько 5-10 хвилин, а пацієнту не потрібно тривалий час перебувати під наглядом стоматолога, практично відразу можна повертатися до своїх звичних справ.

Реабілітація після пластики вуздечки язика

У дорослих період відновлення після цієї малоінвазивної процедури займає не більше 2-3 днів. Цей час варто дотримуватися нескладних рекомендацій від наших стоматологів-хірургів, які дозволять прискорити реабілітацію.

Мета всіх відновлювальних процедур зводиться до того, щоб прискорити період загоєння слизових ротової порожнини після виправлення вуздечки язика і виключити будь-які ускладнення. Базові рекомендації такі:

 1. Застосовуйте антисептики в перші кілька днів після процедури. Також можуть бути прописані антигістамінні засоби, які виключають ризик алергій і / або сильного набряку, і знеболюючі препарати. Але пам'ятайте, що медикаменти призначає тільки стоматолог.
 2. У день пластики вуздечки варто обмежити фізичні навантаження. Не варто ходити в тренажерний зал або фітнес-клуб, займатися спортом і т.д.
 3. Два-три дні після маніпуляції не варто вживати продукти, які можуть подразнювати або пошкоджувати слизову, в тому числі газовані напої, надто гарячу або холодну їжу.
 4. Не потрібно поспішати під час трапези: їжу краще неспішно і ретельно пережовувати, щоб вона по можливості не потрапляла під язик.
 5. Робіть спеціальну міогімнастику з другого дня після пластики вуздечки язика.

Чому краще виправити вуздечку язика в "Дент Арт"?

До переваг нашої клініки відноситься наступне:

 • досвідчені хірурги з регулярною практикою;
 • сучасна матеріально-технічна база;
 • ефективні методи знеболювання;
 • комфортабельні стоматологічні кабінети і ввічливий персонал;
 • зручне розташування в столиці: три клініки на Лівому березі.

Наші лікарі

Білан Артур Вікторович
Білан Артур Вікторович
Хірург, Хірург-імплантолог
Васильєв Єгор Дмитрович
Васильєв Єгор Дмитрович
Терапевт, Хірург, Ендодонтист
Птичкіна Юлія Олегівна
Птичкіна Юлія Олегівна
Хірург, Хірург-імплантолог, Щелепно-лицьовий хірург
Вартість послуг
 • Операція видалення вуздечки язика1900 грн

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Зателефонуйте зараз
Залиште заявку
Задати питання