Видалення кісти зуба
image Записатися на прийом

Видалення кісти зуба

Кістою зуба є щільне новоутворення, в якому через запальний процес розмножуються інфекції, відбувається відмирання клітин кореня, утворюється гній. Щоб запалення не розросталося, наш організм намагається "запечатати" його, в результаті чого формується своєрідна капсула. Спочатку виникле новоутворення себе не проявляє і не викликає дискомфорту, але, якщо його не лікувати, то будь-яке ослаблення імунітету може призвести до загострення і розростання капсули, яке може призвести до втрати зуба або навіть декількох.

Якщо вам потрібне видалення кісти в Києві, без зволікань звертайтеся в нашу клініку "Дент Арт". Ми використовуємо сучасні терапевтичні методи лікування і проводимо зубозберігаючі операції, які допоможуть позбутися від проблеми.

Вартість послуг
  • Кістектомія4500 грн
  • Первинний прийом хірурга-імплантолога (огляд, консультація, складання плану лікування)650 грн
  • Первинний прийом провідного хірурга-імплантолога Птичкіної Ю.О. (огляд, консультація, складання плану лікування)1500 грн
Оплата частинами privat mono

Чому варто лікувати кісту в нашій клініці

  1. Робимо все можливе, щоб зберегти зуб.
  2. За плечима наших хірургів багаторічний досвід виконання зубозберігаючих операцій.
  3. Застосовуємо сучасне обладнання для діагностики, в тому числі комп'ютерний томограф.
  4. При необхідності виконуємо лікування з мікроскопом: збільшення забезпечує філігранну точність маніпуляцій, дає можливість видалити тільки пошкоджені тканини, зберігши здорові.
  5. Використовуємо сучасні методи знеболювання, в тому числі і антистрес-лікування уві сні.

Через що виникає кіста?

До основних причин появи такого новоутворення відноситься:

  • неякісне лікування каналів. Якщо ендодонт робить помилку в своїй роботі, то в канали кореня може потрапити інфекція, яка і призводить до утворення кісти;
  • ускладнення пізніх стадій карієсу. Так, якщо каріозні процеси не зупинити вчасно і не почати лікувати канали, то це також може викликати появу кісти;
  • травмування зуба. Травма також може стати тригером запального процесу в кісткових і м'яких тканинах;
  • наявність мікроскопічних латеральних відгалужень від основного кореневого каналу, які не видно на рентген-знімках, але в них можуть зберігатися мікроорганізми, що викликають запалення.

Як діагностувати кісту?

Для підтвердження діагнозу необхідно прийти на прийом до наших фахівців в "Дент Арт" в Києві. Лікар огляне ротову порожнину і призначить інструментальні дослідження. Щоб отримати достовірне уявлення про локалізацію і розміри осередку запалення, рекомендується зробити комп'ютерну томографію. Тривимірний знімок дозволить визначитися з відповідним видом лікування кісти.

Лікування або видалення кісти? Чи можна зберегти зуб?

Приблизно 10 років тому кіста означала необхідність видалення зуба. Але сучасна стоматологія з тих пір зробила великий крок вперед. У клініці "Дент Арт" пріоритетним завданням є вибір такого методу лікування, який дозволить позбутися від кісти, зберігши зубний ряд.

Вибір тих чи інших методик обумовлений локалізацією новоутворення, стадією запалення, і іншими індивідуальними особливостями. Залишити зуб при наявності кісти виходить в близько 80% випадків, що є досить високим показником, що підкреслює якість роботи наших стоматологів в Києві.

Які методи ми використовуємо для лікування кісти?

Можливі два принципово різні варіанти лікування: терапевтичне, яким займаються наші стоматологи-терапевти ендодонтисти, і хірургічне, коли працюють стоматологи-хірурги. Розглянемо ці варіанти докладніше.

Терапевтичний метод можливий, коли розмір кісти не перевищує 8 мм. В цьому випадку ми виконуємо переліковування каналів зуба. Проводиться очищення каналів, їх дезінфекція. По завершенню виконується повторне пломбування каналу з подальшим відновленням анатомічної форми зуба.

Зубозберігаючі операції. Виділяють три головних хірургічних методи:

  • цистектомія. Повне видалення новоутворення з м'яких або кісткових тканин. Використовується місцева анестезія і робота зі збільшенням. Хірург розкриває осередок запалення, очищає його вміст, проводить антисептичну обробку і зашиває капсулу;
  • цистотомія. Це процедура часткового видалення новоутворень великих розмірів. Згодом решта кісти, з'єднуючись із здоровим епітелієм, змінює свою структуру і стає безпечною;
  • гемісекція. Третій метод, при якому разом з капсулою видаляється зубний корінь і його коронкова частина. Використовується в тих випадках, якщо кіста зачіпає один з каналів (коренів) багатокореневих зубів. Видаляється осередок запалення з частиною кореневого каналу, а порожнина, яка виникла заповнюється штучним кістковим матеріалом. Тривалість процедури залежить від стану кісткової тканини і розмірів новоутворення. Повне відновлення займає до 10 днів.

Що є нормою після видалення кісти?

Коли процедура видалення завершена, потрібно уважно стежити за своїм самопочуттям. Що є нормою в такому випадку:

  • поява набряку, який після другої доби повинен спадати;
  • підвищення температури тіла до 38 градусів;
  • болючість або ускладненість відкриття рота.

Якщо набряк не сходить, температура піднімається вище, є інші скарги, то відразу ж варто зв'язатися з лікарем і / або записатися на прийом в нашу клініку.

Стоматологи хірурги у Києві

Птичкіна Юлія Олегівна
Птичкіна Юлія Олегівна
Хірург, Хірург-імплантолог, Щелепно-лицьовий хірург
Лісничий Олексій Валерійович
Лісничий Олексій Валерійович
Хірург, Хірург-імплантолог
Васильєв Єгор Дмитрович
Васильєв Єгор Дмитрович
Терапевт, Хірург, Ендодонтист
Арістов Микита Євгенович
Арістов Микита Євгенович
Хірург, Хірург-імплантолог
Видалення кісти зуба | Мережа стоматологічних клінік Dent Art ☛ Видалення кісти зуба будь-якої складності в Києві ☛ Досвідчені хірурги-стоматологи ☎ Запис за тел: 0 800 331 300 (з 8.00 до 21.00) ☛ Без вихідних (Позняки, Осокорки)
3500 3500 UAH