• вул. Чавдар, 7
 • вул. Ревуцького, 9
 • Харківське шосе, 56
 • Одеса, вул. Космонавтів, 5

Видалення кісти зуба

Кістою зуба є щільне новоутворення, в якому через запальний процес розмножуються інфекції, відбувається відмирання клітин кореня, утворюється гній. Щоб запалення не розросталося, наш організм намагається "запечатати" його, в результаті чого формується своєрідна капсула. Спочатку виникле новоутворення себе не проявляє і не викликає дискомфорту, але, якщо його не лікувати, то будь-яке ослаблення імунітету може призвести до загострення і розростання капсули, яке може призвести до втрати зуба або навіть декількох.

Якщо вам потрібне видалення кісти в Києві, без зволікань звертайтеся в нашу клініку "Дент Арт". Ми використовуємо сучасні терапевтичні методи лікування і проводимо зубозберігаючі операції, які допоможуть позбутися від проблеми.

Чому варто лікувати кісту в нашій клініці

 1. Робимо все можливе, щоб зберегти зуб.
 2. За плечима наших хірургів багаторічний досвід виконання зубозберігаючих операцій.
 3. Застосовуємо сучасне обладнання для діагностики, в тому числі комп'ютерний томограф.
 4. При необхідності виконуємо лікування з мікроскопом: збільшення забезпечує філігранну точність маніпуляцій, дає можливість видалити тільки пошкоджені тканини, зберігши здорові.
 5. Використовуємо сучасні методи знеболювання, в тому числі і антистрес-лікування уві сні.

Через що виникає кіста?

До основних причин появи такого новоутворення відноситься:

 • неякісне лікування каналів. Якщо ендодонт робить помилку в своїй роботі, то в канали кореня може потрапити інфекція, яка і призводить до утворення кісти;
 • ускладнення пізніх стадій карієсу. Так, якщо каріозні процеси не зупинити вчасно і не почати лікувати канали, то це також може викликати появу кісти;
 • травмування зуба. Травма також може стати тригером запального процесу в кісткових і м'яких тканинах;
 • наявність мікроскопічних латеральних відгалужень від основного кореневого каналу, які не видно на рентген-знімках, але в них можуть зберігатися мікроорганізми, що викликають запалення.

Як діагностувати кісту?

Для підтвердження діагнозу необхідно прийти на прийом до наших фахівців в "Дент Арт" в Києві. Лікар огляне ротову порожнину і призначить інструментальні дослідження. Щоб отримати достовірне уявлення про локалізацію і розміри осередку запалення, рекомендується зробити комп'ютерну томографію. Тривимірний знімок дозволить визначитися з відповідним видом лікування кісти.

Лікування або видалення кісти? Чи можна зберегти зуб?

Приблизно 10 років тому кіста означала необхідність видалення зуба. Але сучасна стоматологія з тих пір зробила великий крок вперед. У клініці "Дент Арт" пріоритетним завданням є вибір такого методу лікування, який дозволить позбутися від кісти, зберігши зубний ряд.

Вибір тих чи інших методик обумовлений локалізацією новоутворення, стадією запалення, і іншими індивідуальними особливостями. Залишити зуб при наявності кісти виходить в близько 80% випадків, що є досить високим показником, що підкреслює якість роботи наших стоматологів в Києві.

Які методи ми використовуємо для лікування кісти?

Можливі два принципово різні варіанти лікування: терапевтичне, яким займаються наші стоматологи-терапевти ендодонтисти, і хірургічне, коли працюють стоматологи-хірурги. Розглянемо ці варіанти докладніше.

Терапевтичний метод можливий, коли розмір кісти не перевищує 8 мм. В цьому випадку ми виконуємо переліковування каналів зуба. Проводиться очищення каналів, їх дезінфекція. По завершенню виконується повторне пломбування каналу з подальшим відновленням анатомічної форми зуба.

Зубозберігаючі операції. Виділяють три головних хірургічних методи:

 • цистектомія. Повне видалення новоутворення з м'яких або кісткових тканин. Використовується місцева анестезія і робота зі збільшенням. Хірург розкриває осередок запалення, очищає його вміст, проводить антисептичну обробку і зашиває капсулу;
 • цистотомія. Це процедура часткового видалення новоутворень великих розмірів. Згодом решта кісти, з'єднуючись із здоровим епітелієм, змінює свою структуру і стає безпечною;
 • гемісекція. Третій метод, при якому разом з капсулою видаляється зубний корінь і його коронкова частина. Використовується в тих випадках, якщо кіста зачіпає один з каналів (коренів) багатокореневих зубів. Видаляється осередок запалення з частиною кореневого каналу, а порожнина, яка виникла заповнюється штучним кістковим матеріалом. Тривалість процедури залежить від стану кісткової тканини і розмірів новоутворення. Повне відновлення займає до 10 днів.

Що є нормою після видалення кісти?

Коли процедура видалення завершена, потрібно уважно стежити за своїм самопочуттям. Що є нормою в такому випадку:

 • поява набряку, який після другої доби повинен спадати;
 • підвищення температури тіла до 38 градусів;
 • болючість або ускладненість відкриття рота.

Якщо набряк не сходить, температура піднімається вище, є інші скарги, то відразу ж варто зв'язатися з лікарем і / або записатися на прийом в нашу клініку.

Спеціалісти

Бухонська Олександра Сергіївна
Бухонська Олександра Сергіївна
Терапевт, Ендодонтист
Васильєв Єгор Дмитрович
Васильєв Єгор Дмитрович
Терапевт, Хірург, Ендодонтист
Гресь Елла Сергіївна
Гресь Елла Сергіївна
Терапевт, Ендодонтист
Онищенко Антон Сергійович
Онищенко Антон Сергійович
Хірург, Хірург-імплантолог
Пануріна Катерина Дмитрівна
Пануріна Катерина Дмитрівна
Пародонтолог, Терапевт, Ендодонтист
Петрученко Наталія Володимирівна
Петрученко Наталія Володимирівна
Терапевт, Ендодонтист
Птічкіна Юлія Олегівна
Птічкіна Юлія Олегівна
Хірург, Хірург-імплантолог, Щелепно-лицьовий хірург
Раченко Яна Сергіївна
Раченко Яна Сергіївна
Терапевт, Ендодонтист
Фесенко Анна Сергіївна
Фесенко Анна Сергіївна
Терапевт, Ендодонтист
Хабрат Катерина Валеріївна
Хабрат Катерина Валеріївна
Терапевт, Ендодонтист
Чалова Марія Кирилівна
Чалова Марія Кирилівна
Терапевт, Ендодонтист
Вартість послуг
 • Кістектомія3500 грн
 • Консультація хірурга0.0 грн
 • Огляд хірурга0.0 грн
 • Консультація терапевта0.0 грн
 • Огляд терапевта0.0 грн

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Зателефонуйте зараз
Залиште заявку
Задати питання
  Видалення кісти зуба | Стоматологічна клініка Dent Art
  3500 3500 UAH