Капи при бруксизмі

Бруксизм — це мимовільний скрегіт зубами. Він найчастіше виникає в нічний час і є наслідком спазму жувальних м'язів. Якщо проблема виникає регулярно, то підвищується ризик пошкодження зубної емалі (патологічне стирання) і навіть дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба.

Існують різні способи боротьби з бруксизмом. Для розслаблення м'язів щелепи найчастіше використовують психотерапію, гіпноз, акупунктуру, медитативну техніку та інші методи релаксації. У стоматологічній практиці найефективнішим і досить простим способом вирішення проблеми є капа від бруксизму.

Ми у клініці “Дент Арт” у Києві також пропонуємо нашим пацієнтам такий варіант лікування. Ми застосовуємо капи, виготовлені лабораторним способом — це швидко, ефективно і повністю під контролем наших фахівців-гнатологів.

Як проявляється бруксизм і чому з ним треба боротися?

Мимовільний нічний скрегіт зубами провокує неправильний розподіл навантажень на жувальні м'язи та їх спазм. Приступи скреготу або постукування тривають близько 10 секунд і можуть повторюватися з різною періодичністю: від поодиноких випадків до багаторазових повторень щоночі.

Помічають бруксизм зазвичай рідні та близькі, адже сам пацієнт у цей час спить. Але також запідозрити проблему допомагають деякі непрямі прояви патології:

 • ранковий біль у районі шиї, щелепи;
 • головний біль;
 • дзвін у вухах;
 • запаморочення;
 • денна сонливість;
 • поганий сон тощо.

Епізодичні напади бруксизму не надто небезпечні. Але якщо проблема регулярна, то збільшуються ризики руйнування зубної емалі. Йдеться про так зване патологічне стирання. Крім того, страждає і скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС): можливий розвиток дисфункції СНЩС.

Ще бруксизм негативно впливає на якість стоматологічного лікування, у тому числі виправлення прикусу, відновлення зубів пломбувальним матеріалом, вінірами, коронками тощо. Так, якщо не лікувати патологію, то довговічність протезів та пломб знижується, перелік відповідних методів терапії відчутно звужується. Також через бруксизм частіше виникають травми ротової порожнини, запалення ясен та пародонту.

Саме тому капа від бруксизму — це не рекомендація, а необхідність.

Що таке капа від бруксизму?

Це прозорі накладки на верхні та нижні зуби, які виготовлені з гнучкого пластику або силікону. Їхня основна функція — захисна.

Що ж допомагають захищати капи:

 • зубну емаль — від стирання;
 • коронки та інші протези — від механічних пошкоджень та прискореного зносу;
 • тканини пародонту — від запалень та інших патологічних процесів, що виникають на фоні ушкоджень;
 • м'язи та щелепи — від небажаного тиску та перенапруги.

В результаті м'язовий тонус покращується, а капа від бруксизму допомагає позбавитися більшості симптомів — насамперед болю в щелепі, голові, шиї.

Капи можуть бути стандартними (доступнішими) та індивідуальними (враховують особливості будови зубощелепної системи конкретного пацієнта). До останніх накладок на зуби звикати майже не потрібно, вони комфортні та швидко починають допомагати.

Крім цього, ці апарати іноді класифікують за призначенням. Найчастіше рекомендується капа для зубів на ніч, але можуть бути показання і для денного носіння. У цьому випадку виріб має бути прозорим і максимально непомітним для оточуючих. Зазначимо, що нічні моделі також часто прозорі, але це не обов'язкова умова. Головне, щоб капа для зубів на ніч не заважала відпочинку та не злітала під час сну.

Вартість послуг
 • Капа роз'єднуюча при бруксизмі (захисна)5100 грн
 • Капа для ослаблення наслідків бруксизму "Аквалайзер"1500 грн
 • Капа при бруксизмі3000 грн
 • Первинний прийом гнатолога450 грн

Чому варто замовити капи від бруксизму в Дент Арт?

Вибір кап від скреготу досить великий. Так, у продажу зустрічаються недорогі стандартні та термопластичні моделі. Останні набувають форми зубного ряду пацієнта при першому використанні. Але найефективнішими, звичайно, є індивідуально виготовлені капи для конкретного пацієнта. Саме такі моделі пропонуємо ми у “Дент Арт”.

Такі капи не тільки захищають зуби, але й допомагають перерозподілити навантаження на м'язи щелепи та усунути першопричину скреготу — м'язові спазми.

Якщо під час адаптації до капи виникає найменший дискомфорт, ми виконаємо корекцію і усунемо цю проблему.

Залишилися питання? Телефонуйте нам або записуйтесь на прийом до гнатолога нашої клініки в Києві.

Наші лікарі

Андрієнко Дмитро Сергійович
Андрієнко Дмитро Сергійович
Гнатолог, Ортопед
Петрик Павло Володимирович
Петрик Павло Володимирович
Гнатолог, Ортопед