Через скільки проходить анестезія зуба?

25.08.2021

Багато стоматологічних маніпуляцій допускають знеболювання, адже зуби мають високу чутливість. Прикладом винятку може бути лікування початкової стадії карієсу, коли запалення не перейшло за межі емалі, професійна гігієна або відбілювання. Про види знеболювання і те, як швидко проходить анестезія зуба, ми й розповімо в цьому матеріалі.

Які види анестезії ми використовуємо?

Сучасна стоматологія може передбачати різні види знеболювання. Але до найбільш поширених і найбільш активно застосовуваних у нас у «Дент Арт» належать наступні:

 • місцева анестезія;
 • внутрішньовенна седація.

Для лікування зубів найчастіше використовують місцеві знеболюючі засоби. З їх допомогою можна локально позбавити чутливості ті ділянки, на яких виконуються стоматологічні маніпуляції. Але, крім конкретного зуба, препарати можуть зачіпати також розташовані поблизу тканини, ось чому пацієнти помічають затерпання щоки та / або язика.

Внутрішньовенна седація — той вид анестезії, який слугує для лікування зубів уві сні. Пацієнт, завдяки спеціальним препаратам, засинає, а лікар може виконати всі необхідні маніпуляції. Діючі речовини та дозування тут підбираються строго в індивідуальному порядку.

Важливо! Седація — це не наркоз, адже пацієнт дихає самостійно та досить швидко може повернутися до звичного способу життя.

До показань для лікування зубів уві сні належать:

 • страх стоматологічного лікування у дітей або дорослих;
 • епілепсія;
 • значна тривалість проведення стоматологічних маніпуляцій;
 • наявність алергії на місцеву анестезію.

Як довго зберігається ефект від анестезії?

Будь-який знеболюючий препарат діє протягом обмеженого періоду часу та поступово втрачає ефект. Тривалість дії обумовлена ​​такими факторами:

 • природою самого препарату (речовини) та його дозою;
 • методом (способом) введення;
 • індивідуальними особливостями конкретного пацієнта;
 • місцем введення.

На те, як довго буде тривати анестезія зуба, найбільшою мірою впливає спосіб введення та тип використовуваного препарату.

За методом введення виділяють таку анестезію:

 • аплікаційну. В даному випадку мова йде про нанесення гелю на область процедури. Діє таке знеболювання від 15 до 60 хвилин. Аплікаційні знеболюючі в стоматології застосовують при здійсненні профгігієни та для мінімізації дискомфорту під час уколів;
 • інфільтраційну. Знеболювання вводиться в зону проекції верхівки кореня, а чутливість пропадає в кількох зубів поблизу. Діє до 1 - 2 годин;
 • провідникову. Знеболювання вводиться безпосередньо біля нерва, відповідального за чутливість усього сегмента щелепи. В такому випадку має місце оніміння щоки, язика, носа та губ. Тривалість дії — до 6 годин.

Тривалість анестезії зуба також залежить і від використовуваного препарату. Наприклад, анестетики на основі мепівакаїну — 1-2 години, а на основі артикаїну — дія починається практично відразу і триває від 1 до 5 годин.

У випадку седації тривалість дії дуже індивідуальна й залежить від конкретного дозування. Вона підбирається з урахуванням планованої тривалості стоматологічної процедури.

Якщо вам потрібно точно знати, коли завершиться дія знеболювального, то перед лікуванням зубів обов'язково проконсультуйтеся з нашими лікарями. Вони зможуть врахувати всі ваші побажання, позбавивши потенційних проблем з онімінням язика, губ і інших м'яких тканин обличчя.