Лікування карієсу
  • Лікування під мікроскопом
  • Використання інноваційної методики Icon
  • Сучасний пломбувальний матеріал
image Записатися на прийом

Лікування карієсу

Карієс - одне з найпоширеніших і досить підступних стоматологічних захворювань. Воно викликає руйнування зубної емалі, а потім і дентину, що часто в побуті називають не інакше як "дірка в зубі". Без належного лікування відбувається активний розвиток каріозного процесу. Карієс призводить до запалення, виникають ризики втрати зуба. Щоб подібного не сталося, звертайтеся до лікаря нашої клініки "Дент Арт" в Києві при перших проявах цього захворювання - тьмянішанні зубної емалі.

Наші лікарі здійснюють лікування карієсу за світовими стандартами, в тому числі під мікроскопом і з використанням латексної ізоляції (кофердаму). Великий досвід наших фахівців і сучасне обладнання, дозволяє зробити все безболісно, швидко і точно, видаливши лише пошкоджені тканини і зберігши здорові. Записуйтеся на прийом через сайт або за телефонами.

Вартість послуг
  • Первинний прийом терапевта (огляд, консультація, складання плану лікування)650 грн
  • Пломба поверхневий карієс, без мікроскопа: препарування зуба + ізоляція зуба системою «Кофердам» + полірування1950 грн
  • Пломба середній карієс, без мікроскопа: препарування зуба + ізоляція зуба системою «Кофердам» + полірування2350 грн
  • Пломба глибокий карієс, без мікроскопа: препарування зуба + ізоляція зуба системою «Кофердам» + полірування2650 грн
  • Пломба поверхневий карієс, з мікроскопом (препарування зуба, ізоляція зуба системою «Кофердам», полірування)2450 грн
  • Пломба середній карієс, з мікроскопом (препарування зуба, ізоляція зуба системою «Кофердам», полірування)2850 грн
  • Пломба глибокий карієс, з мікроскопом (препарування зуба, ізоляція зуба системою «Кофердам», полірування)3150 грн
  • Пломба тимчасова350 грн
  • Пломба тимчасова довгострокова550 грн
Оплата частинами privat mono

Стоматологи-терапевти у Києві

Васильєв Єгор Дмитрович
Васильєв Єгор Дмитрович
Терапевт, Хірург, Ендодонтист
Пануріна Катерина Дмитрівна
Пануріна Катерина Дмитрівна
Пародонтолог, Терапевт, Ендодонтист
Іванюта Вадим Ігорович
Іванюта Вадим Ігорович
Терапевт, Ендодонтист
Лебедєва Анастасія Олександрівна
Лебедєва Анастасія Олександрівна
Терапевт, Ендодонтист
Микитенко Анна Василівна
Микитенко Анна Василівна
Терапевт, Ендодонтист
Білько Роман Сергійович
Білько Роман Сергійович
Терапевт, Ендодонтист
Абрамова Анна Сергіївна
Абрамова Анна Сергіївна
Терапевт, Ендодонтист

Види карієсу. Особливості лікування

За локалізацією виділяють такі види хвороби:

  • фісурний карієс. Одна з найпоширеніших патологій, за якої бактерії вражають природні поглиблення жувальних поверхонь зуба. Такий карієс може бути виявлено на будь-якій зі стадій. З огляду на це обирається метод терапії: ICON або встановлення пломби на зуб;
  • карієс на передніх зубах. Трапляється рідше, при цьому його частіше можна діагностувати на ранніх стадіях, адже естетика зони посмішки турбує більшість із нас. Підвищити ризик такої патології може сильна скупченість передніх зубів, шкідливі звички, неправильний догляд. Крім усунення каріозних тканин під час лікування важливо відновити бездоганну естетику зуба, для чого застосовується художня реставрація або керамічні вініри;
  • контактний карієс (між зубами). Розвивається на стінках емалі між двома сусідніми одиницями. Його діагностувати на ранніх стадіях складно. При цьому подальше лікування зазвичай затратніше — адже пломби треба ставити на два зуби;
  • прикореневий (пришийковий) карієс. Він локалізується в ділянці шийки зуба — на переході від коронкової до кореневої частини. Такий карієс прогресує швидше, адже емаль у цій зоні тонша. Нерідко захворювання проявляється вираженим зубним болем і потребує ендодонтичного лікування;
  • прихований карієс. Ця хвороба зачіпає тканини, які неозброєним оком не помітити. Такою може бути, наприклад, вторинна патологія під пломбою або рання стадія контактного карієсу. Своєчасно виявити хворобу можна під час профілактичних візитів, виконання додаткової діагностики. Інакше прихований карієс дає про себе знати під час розвитку ускладнень, коли просто пломбою вже не обмежитися, а ціна лікування підвищується.

Як розвивається карієс, якщо не виконувати лікування?

Виділяють такі стадії розвитку карієсу:

  1. Легка або "стадія плями". Болю чи іншого дискомфорту таке каріозне ураження не викликає. Через це і лікування часто не розпочинається. Виявляється легкий карієс при огляді. Ми в "Дент Арт" в Києві лікуємо такий карієс методом Icon або ремотерапією, тобто без використання бормашини. Таке лікування можливо лише на початковому етапі каріозного процесу, а щоб його своєчасно виявити, вам потрібно відвідувати наших фахівців як мінімум раз на півроку.
  2. Пізня стадія (середній і глибокий карієс). Уражається дентин, утворюється порожнина. Якщо не почати лікування на цьому етапі, то починається запальний процес зубного нерва - пульпіт, часто супроводжується гострим болем. Але іноді і він протікає без відчутних болючих відчуттів. Якщо ви не відвідаєте нашу клініку на цьому етапі, то запалення буде прогресувати аж до загибелі зубного нерва, а це може призвести до втрати зуба.

Вкрай важливо не відкладати лікування карієсу. Самостійно захворювання не пройде. Чим раніше ви звернетеся до нас, тим швидше і дешевше обійдеться лікування. При глибокому карієсі мова часто йде вже про мікропротезуванння або імплантацію.

Лікування початкового карієсу на стадії «плями»

Якщо виявити каріозну хворобу на початковій стадії, то можна обійтися без застосування бормашини та встановлення пломби. Але такий карієс не дає про себе знати, а плямка на емалі маленька та не чорна, а біла (майже непомітна), тож для своєчасної діагностики потрібні профілактичні візити до стоматолога.

На стадії «плями» ще не почалося руйнування емалі зуба, а отже, можна зберегти її та обійтися без «свердління» й фотополімерної пломби. У нас у «Дент Арт» у Києві лікування виконується за інноваційною методикою ICON або ж за допомогою професійного чищення з подальшою ремінералізацією (насиченням емалі складами з фтором і кальцієм).

Метод ICON передбачає нанесення спеціального гелю та інфільтрату. Перша речовина усуває карієс, що почався, а друга — заповнює пори емалі й не дає далі розвиватися каріозному процесу.

Лікування поверхневого карієсу

Якщо захворювання не виявлено на стадії плями, то розвивається поверхневий карієс. У цьому разі бактерії вже починають руйнувати емаль. Хвороба, як правило, ще не завдає неприємних відчуттів, хоча темні плями виявити на зубі можна самостійно.

Лікування поверхневого карієсу знайоме більшості з нас — лікар за допомогою бормашини повинен видалити уражені тканини та поставити пломбу. Додаткове знеболення зазвичай не потрібне, хоча чутливість у всіх різна, тому для виключення будь-якого дискомфорту місцеву анестезію все ж можна застосовувати.

Що раніше виявити поверхневий карієс, то менше тканин буде уражено. Відповідно, менше їх доведеться видаляти та заміщати фотополімерною пломбою. Якщо захворювання прогресує, то воно переходить з емалі на дентин (називається середнім карієсом), утворюючи досить велику порожнину. У цьому разі розмір пломби збільшується, а це часто знижує загальну міцність і естетику зубної одиниці, збільшує ціну лікування.

Щоб цього уникнути, потрібно ходити на профогляди двічі на рік і не чекати появи скарг на підвищену чутливість або зубний біль.

Лікування глибокого карієсу

Подальше прогресування хвороби призводить до того, що карієс вражає глибокі зубні тканини, включно з пульпою. У цьому разі на зубі можна розглянути велику каріозну порожнину, пацієнт скаржиться на чутливість до подразників (наприклад, гарячої/холодної їжі), його турбує слабкий тупий або навіть сильний біль.

У разі глибокого карієсу вже точно не обійтися без місцевого знеболення. Також треба визначити стан пульпи, якщо бактерії дісталися до неї, то необхідно виконувати ендодонтичне лікування, тобто видаляти нервово-судинний пучок, здійснювати очищення, медикаментозну обробку та пломбування каналів. Для подальшого відновлення зуба замість пломби доцільно використовувати керамічні накладки або коронки. Вони виграють на тлі полімерних матеріалів за довговічністю та естетикою, а також захищають зубні тканини від подальшого руйнування.

Якщо не лікувати глибокий карієс, то це загрожує ускладненнями (пульпітом, періодонтитом) і навіть втратою зуба.

Вторинний карієс

Якщо після лікування зуба каріозні ураження виникають повторно, то таку патологію називають вторинною. Як правило, вона розвивається під пломбою або ж на межі між фотополімерним матеріалом і зубними тканинами. У рідкісних випадках вторинний карієс виникає під коронками — якщо до їхнього встановлення лікар не виявив проблему. Щоб мінімізувати ризики розвитку такої патології, наші стоматологи в Києві виконують усі маніпуляції під збільшенням — із застосуванням дентального мікроскопа.

Лікування вторинного карієсу передбачає зняття старої пломби (або іншої реставрації) та очищення уражених тканин. Перед повторним пломбуванням може знадобитися видалення пульпи та комплексне ендодонтичне лікування. А в разі сильного руйнування одиниці показано встановлення ортопедичних конструкцій або навіть протезування на імплантатах.

Етапи лікування карієсу

  1. Огляд порожнини рота та вибір оптимального лікування.
  2. У разі раннього виявлення використовується метод ICON і/або ремінералізація.
  3. Якщо виявлено поверхневий або середній карієс, то наступні етапи такі:
    • підготовка до препарування, включно з ізоляцією та знеболенням;
    • видалення уражених карієсом тканин;
    • медикаментозна обробка та встановлення пломби;
    • фінішне шліфування.
  4. Якщо діагностовано глибокий карієс і потрібна ендодонтична терапія (лікування каналів), то етапи такі:
    • підготовка до препарування, включно з ізоляцією та знеболенням;
    • очищення каналів і збереження максимальної кількості здорових тканин;
    • медикаментозна обробка каналів;
    • пломбування гарячою гутаперчею;
    • відновлення зуба за допомогою фотополімерної пломби або ортопедичної конструкції.

Через що розвивається карієс?

До основних причин виникнення карієсу відноситься наступне:

  • недостатньо якісна гігієна ротової порожнини;
  • шкідливі харчові звички з великою кількістю швидко засвоюваних вуглеводів і цукру;
  • надлишок стрептококів в мікрофлорі ротової порожнини, що призводить до виділення кислот;
  • носіння брекет-систем або протезів, які ускладнюють гігієну ротової порожнини;
  • аномалії формування емалі при прорізуванні зубів;
  • надмірна в'язкість або загальний дефіцит слини;
  • гормональні збої;
  • порушений обмін речовин;
  • у жінок розвиток карієсу нерідко пов'язаний з вагітністю і періодом грудного годування.

Переваги лікування карієсу в клініці "Дент Арт"

До основних причин вибрати наші послуги відноситься наступне:

  1. Лікуємо з використанням латексної ізоляції зуба (кофердаму). В результаті при пломбуванні на зуб не попадає слина, а значить поставлена пломба прослужить набагато довше.
  2. Виконуємо лікування зубів під мікроскопом. Збільшення дозволяє лікарю виконувати ювелірні дії, видаляти тільки тканини, уражені карієсом, зробити максимально красиву пломбу, яка буде з зубом одним цілим.
  3. Лікуємо карієс з використанням інноваційної методики Icon. Так, початковий етап каріозного процесу, коли на емалі тільки з'явилася пляма, ми можемо усунути без бормашини, яка так лякає багатьох пацієнтів.
  4. Використовуємо для лікування сучасний пломбувальний матеріал, який характеризується довговічністю і відмінними естетичними показниками. Якщо ж потрібне лікування глибокого карієсу, то лікарі нашої клініки можуть виконати мікропротезування, тобто замість пломби поставити вам спеціальну керамічну вкладку, що має форму пломби, а ось матеріал інший - більш міцний.

Лікування карієсу в невимушеній обстановці

Відвідування клініки "Дент Арт" - це перш за все гарантія комфорту, відсутність болю і неприємних відчуттів. Якщо ви відчуваєте хвилювання або страх перед походом до лікаря-стоматолога, то ми готові запропонувати не тільки сучасні методи знеболювання (місцеву анестезію), але і антистрес-лікування карієсу з седацією. Останній варіант підходить, наприклад, для боротьби з множинним карієсом, запущеним пульпітом і т.д.

Наші лікарі вміють викликати прихильність пацієнтів до себе перед лікуванням. Невимушену атмосферу і відчуття затишку вам забезпечать зручні анатомічні крісла, висококласне обладнання (мікроскопи і т.д.) та інше сучасне обладнання наших стоматологічних кабінетів.

Після лікування карієсу і пломбування наші фахівці дадуть вичерпні рекомендації, розкажуть, які відчуття є нормою, а що є приводом для повторного звернення до лікаря.

Поширені запитання

  • Що таке лікування середнього карієсу?

    Це лікування каріозної порожнини, яка знаходиться в середньому шарі дентину, за один візит методом препарування і постановкою фотополімерної пломби.

  • Скільки може боліти зуб після лікування глибокого карієсу?

    Після лікування глибокого карієсу, біль може тривати до декількох днів. Поступово він зменшується, а потім повністю проходить.

  • Лікування карієсу Icon що це?

    Це не лікування, а блокування процесу. Метод Icon показаний при білих плямах, флюорозі, початковому карієсі. Цією процедурою ми можемо запобігти подальшому розвитку карієсу, зберегти зуб цілим, не використовувати бори і анестезію.