Diagnocat. Розшифровка КТ-знімків за допомогою штучного інтелекту

30.07.2021

До найбільш інформативних і точних видів діагностики в сучасній стоматології належить конусно-променева комп'ютерна томографія (скорочено КЛКТ або КТ зубів). Одержані з її допомогою тривимірні знімки використовуються для постановки діагнозу та допомагають скласти план лікування. Але спочатку їх потрібно правильно розшифрувати й інтерпретувати. У цьому стоматологам сьогодні допомагає сучасне програмне забезпечення, в тому числі штучний інтелект Diagnocat.

Що являє собою Diagnocat?

Це програма, яка використовує технології штучного інтелекту з метою оцінки стану зубів і щелеп. Diagnocat обробляє різні діагностичні дані, включаючи прицільні та панорамні знімки. Але найкориснішою є розшифровка КТ-знімків. Всього за 5-7 хвилин штучний інтелект Diagnocat аналізує знімки, виявляє навіть дрібні порушення та формує детальний звіт про зубощелепну систему пацієнта.

Програма в рамках машинного навчання використовувала понад 60 тисяч КЛКТ-знімків. На них досвідчені рентгенологи та стоматологи зі світовим ім'ям вручну розмічали всі патології, включаючи карієс, періодонтит і т.д. Таким чином і був сформований алгоритм «комп'ютерного зору». Він дозволяє Diagnocat аналізувати структуру зубів і щелепних кісток за 122 різними показниками. Після того, як розшифровка КТ-знімків завершується, пропонується перелік виявлених проблем, у тому числі:

 • ознаки карієсу, пародонтиту або пародонтозу;
 • дефекти ендодонтичного лікування (пломбування каналів);
 • анатомічні утворення в щелепних кістках;
 • інші патології в кістках, зубах і оточуючих їх тканинах.

Diagnocat у прямому сенсі інформує про стан кожного зуба. А ця інформація дозволяє стоматологу поставити правильний діагноз і сформувати план лікування.

Навіщо штучний інтелект пацієнтам?

Diagnocat — це додаткова гарантія якісної діагностики, яка вкрай важлива для ефективного лікування. Виконана КЛКТ для неспеціаліста мало інформативна, на відміну від звіту, який формується в цьому програмному забезпеченні. У ньому все наочно, тому пацієнт сам побачить, де є проблеми, яким зубах необхідне лікування. Відповідно й рекомендації лікаря стають зрозумілими, підвищується рівень довіри, менше часу йде на пояснення й т.д.

А ще така розшифровка КТ-знімків має наступні переваги:

 • підвищує якість діагностики, виключаючи суб'єктивний людський фактор;
 • займає мінімум часу (інтерпретація знімків КЛКТ займає до 7 хвилин);
 • не упускає приховані проблеми. Загальна точність при постановці діагнозу з таким програмним забезпеченням перевищує 90%.

Тому штучний інтелект Diagnocat може бути корисний пацієнтам для:

 • незалежного дослідження ротової порожнини;
 • планування комплексного лікування;
 • підтвердження того чи іншого діагнозу лікарів;
 • підготовки до складних і відповідальних процедур, включаючи видалення зубів, імплантацію, виправлення прикусу тощо.

Як працює Diagnocat?

Діагностика з використанням штучного інтелекту включає наступне:

 • спочатку призначається КЛКТ, сама процедура безпечна (променеве навантаження мінімальне) та займає кілька хвилин. Так, лише на цьому етапі й потрібна безпосередня участь пацієнта;
 • потім отримані цифрові знімки стоматолог або його асистент завантажує в однойменну програму, яка й виконує розшифровку. На аналіз даних йде 5-7 хвилин;
 • у результаті Diagnocat формує звіт про виявлені проблеми та патології. Проблемні зони відзначені кольором і доповнені докладним описом кожного зуба.
Автор статті:
Терапевт, Ендодонтист

Детальніше про послуги