Етапи та особливості протезування зубів

05.05.2021

Протезування зубів (ортопедична стоматологія) вимагає відповідального, багатоступеневого підходу, без якого не можна розраховувати на такі переваги як бездоганна естетика посмішки, зручність для пацієнта, довговічність протезів. Починати потрібно з консультацій, в рамках яких стоматолог-ортопед формує план лікування, потім треба виконати обов'язкову підготовчу роботу, зробити зліпки або 3Д моделі, за якими в зуботехнічній лабораторії виготовляються коронки на зуби або інші незнімні протези (мости і т.д.).

Ми в "Дент Арт" пропонуємо великий комплекс ортопедичних послуг. Наші досвідчені спеціалісти встановлюють вініри, керамічні вкладки, коронки, мостоподібні протези і т.д. А про те, як буде проходити протезування зубів і які етапи необхідні, ви можете дізнатися в цьому матеріалі.

Попередні етапи

Спочатку проводиться первинна консультація у профільного спеціаліста. Наш стоматолог-ортопед виконує візуальний огляд, відповість на ваші запитання. В рамках обов'язкової діагностики виконується комп'ютерна томографія, що дозволяє оцінити стан зубощелепної системи. А вже після цього складає план ортопедичного лікування.

До підготовчого етапу також відноситься вибір методу протезування зубів. При невеликих дефектах рекомендується ставити вініри (на передні зуби) або керамічні вкладки (на жувальні), а ось при руйнуванні на 50% і більше - коронки. При втраті зубів (адентії) показано протезування на імплантатах або мостовидні протези.

Основні етапи протезування зубів

Щоб поставити коронки на зуби або інші незнімні протези, необхідно виконання наступних обов'язкових етапів ортопедичного лікування:

  1. Препарування (обточування поверхневих зубних тканин). Ця стадія необхідна для того, щоб надати зубу оптимальну форму під подальшу установку ортопедичної конструкції. Чим тонший буде протез, який використовується, тим менший обсяг здорових тканин потрібно видалити.
  2. Зняття зліпків (відбитків). Цей етап необхідний для того, щоб врахувати розташування і анатомію зубів конкретного пацієнта при виготовленні протеза (коронки або іншої конструкції). Відбиток виконується із спеціального матеріалу (силікону або альгінату).
  3. Визначення оклюзії (тобто співвідношення щелеп). Це ще один вкрай відповідальний етап, що дозволяє оцінити стан зубів при змиканні щелеп, і на підставі цього підібрати протез такої форми і розміру, при яких робота жувальної мускулатури і щелеп буде коректною.
  4. Безпосереднє виготовлення ортопедичної конструкції. Коронки на зуби та інші протези виробляють в спеціалізованих зуботехнічних лабораторіях. При необхідності використовується програмне забезпечення для моделювання. В цілому цю роботу можна порівняти з працею ювелірів, адже філігранна точність тут не менш важлива. Поки зуботехнічна лабораторія виготовляє постійний протез пацієнту можуть бути встановлені тимчасові конструкції (зазвичай полімерні або пластмасові).
  5. Примірка і фіксація. Коли ортопедична конструкція готова, наші ортопеди спочатку виконують примірку. Вони повинні переконатися в тому, що протез ідеально "сідає" на зуб, немає ніяких проблем з естетикою, змиканням щелеп. Пацієнт також говорить про свої відчуття (дискомфорту бути не повинно). І тільки якщо все в нормі, то виконується фіксація конструкції.

Адаптаційний етап

До встановлених зубних протезів потрібно звикати. Тривалість адаптаційного періоду після протезування зубів дуже індивідуальна. Для прискорення звикання слід дотримуватися рекомендацій лікаря по догляду, а також не пропускати призначені контрольні візити.

Автор статті:
Ортопед

Детальніше про послуги