Фторування зубів у дітей

31.01.2022

Фторування зубів — це ефективний метод зміцнення зубної емалі та профілактики каріозних уражень і інших захворювань зубів. Він рекомендований дітям, оскільки їх емаль, що ще формується і не зміцніла, особливо чутлива до пошкоджень.

Фторування зубів є важливим етапом професійної гігієни, який є повністю безпечним і абсолютно безболісним. А єдиним протипоказанням для такої процедури у дітей є надлишок фтору, тобто флюороз.

Що таке фторування?

Це стоматологічна процедура, під час якої на поверхню зубів дитини наноситься спеціальна суміш. Вона містить іони фтору, що проникають в емаль. Фторування зубів сприяє зміцненню зубної емалі. Внаслідок цього її міцність у дітей зростає до 10 разів.

Також фторування знижує ризик розвитку карієсу (приблизно на 60%) і є профілактикою інших стоматологічних захворювань.

Крім цього, фторування зубів дає змогу продовжити термін служби раніше встановлених пломб.

Чому дітям рекомендоване фторування зубів?

Насамперед така процедура дозволяє захистити та мінералізувати емаль, тобто по суті забезпечити її необхідними мінеральними речовинами. А це особливо корисно дітям, адже їхні зуби більш чутливі до негативних впливів. Дитяча емаль не така тверда, вона більш схильна до руйнування через вплив кислот при карієсі.

Природна мінералізація дитячих зубів триває близько 3 років з моменту їх прорізування. У цей період емалі не завадить додатковий захист. Тому лікарі можуть порадити фторування зубів дітям віком від 2 років.

До інших показань для процедури належать:

  • додатковий захист емалі після зняття брекет-системи;
  • зміцнення зубної емалі у підлітків. У цьому віці у них починаються гормональні зміни, змінюється консистенція слини, що також впливає на стан зубів. Підліткам фторування рекомендовано ще й тому, що у цьому віці батькам вже складно контролювати якість домашньої гігієни ротової порожнини своїх дітей. Як правило, прагнення до самостійності негативно впливає на якість зубного чищення.

Фторування допомагає вилікувати карієс?

Якщо каріозний процес вже розпочався, то уражений зуб процедура фторування не захистить. Тобто і після неї можливе поширення вогнища ураження з ураженням м'яких тканин під емаллю.

Винятком є ​​карієс на стадії плями. У цьому випадку каріозний процес ще не проникнув углиб емалі. Відповідно, фторування зубів тут буде саме методом лікування. В інших ситуаціях це насамперед метод профілактики.

А чи можна займатися фторуванням удома?

Дітям ця процедура в домашніх умовах не робиться. Це виключно етап професійної гігієни, який виконується в кабінеті дитячого стоматолога. Однією з причин є те, що діти можуть випадково проковтнути суміш, а це не бажано.

Які процедури фторування зубів роблять у «Дент Арт»?

У нашій клініці пропонуються два види дитячих процедур мінералізації. Обидва є безпечними та безболісними для дітей. Перша процедура передбачає нанесення на зуби спеціального фторлаку. Він захищає та зміцнює емаль. Друга процедура має різні назви, у тому числі ремтерапія, глибоке фторування зубів, фторування ЕГЛ (емаль-герметизуючим ліквідом). Вона використовується для лікування карієсу на стадії плями, що нормалізує мінеральний склад дитячої емалі.

Автор статті:
Дитячий стоматолог

Детальніше про послуги