Виправлення прикусу без брекетів

22.07.2021

Однією з перших асоціацій з виправленням прикусу є брекети. Більшість з нас одразу уявляє металеві скоби на зубах. А ті, хто планують виправляти прикус, переживають через незручність, сильну помітність брекетів, проблеми з дикцією, складнощі з чищенням зубів і т.д.

АЛЕ! Сучасна стоматологія пропонує також виправлення прикусу без брекетів. І мова не тільки про трейнери (пластинки) для дітей. Сьогодні цілком реальне виправлення прикусу без брекетів у дорослих. Для цих цілей у нас в клініці «Дент Арт» застосовуються спеціальні капи, технологічні елайнери та вініри. Але давайте про все по порядку.

Чи можна виправити прикус без брекетів?

Усувати дефекти прикусу дозволяють не тільки брекет-системи. Подібне твердження справедливе і для дітей, і для дорослих. І все завдяки тому, що сучасна стоматологія (і конкретно ортодонтія) не стоїть на місці, а активно вдосконалюється. Показовим прикладом її розвитку є те, що зараз ефективне виправлення прикусу можливе не тільки в дитячому, а й у будь-якому віці.

Брекети вважаються найбільш універсальним способом ортодонтичного лікування. Але не всім вони підходять, особливо якщо мова йде про представників публічних професій. Наші стоматологи-ортодонти використовують і альтернативні методи лікування, що забезпечують ефективне вирішення проблем конкретного пацієнта. Тому й відповідь на питання, чи можна виправити прикус без брекетів, позитивна. Поговоримо про можливі альтернативи брекет-систем для дорослих пацієнтів.

Вініри та коронки

Незначні дефекти прикусу, такі як нерівність окремих зубів, сьогодні можна усунути буквально за пару візитів у нашу клініку. Для цього застосовуються вініри (тонкі накладки на зуби) або зубні коронки. Вони добре маскують недосконалість зубного ряду, при цьому оточуючі не відрізнять ці ортопедичні конструкції від справжніх зубів.

Але врахуйте, що такий метод виправлення прикусу без брекетів у дорослих не підходить для усунення серйозних функціональних дефектів.

Ортодонтичні капи

Такі конструкції застосовують для вирівнювання зубів. Вони є знімними, що зручно при прийомі їжі та чищенні зубів. Ще один плюс ортодонтичних кап — непомітність для оточуючих. Елайнери показані не при всіх патологіях прикусу, вони усувають сильну скупченість і приберуть треми, діастеми. Але коли стоїть питання, що потрібно дістати ретинований зуб з кістки, або при дісталізаціі, тоді використовуються брекети.

Елайнери

Елайнери являють собою більш прогресивну альтернативу звичайним ортодонтичним капам. Вони більш універсальні, тобто по сфері застосування дуже близькі до брекет-систем. Вони виготовляються індивідуально в спеціалізованих лабораторіях виробника на підставі зліпків і / або цифрового сканування. Пацієнт отримує не поодинокий набір, а цілу серію кап, які використовуються протягом усього періоду лікування.

Елайнери виконуються з еластичного біополімера. Вони прозорі та щільно прилягають до зубів, отже, не тільки непомітні, але й не викликають ніякого дискомфорту. Людина взагалі не відчуває їх. Відповідно, виправлення прикусу без брекетів проходить максимально комфортно і легко. Плюс елайнери прості в догляді та не потребують жодних складних процедур.

Ще елайнери не передбачають частих візитів до нашого ортодонта, адже спеціальне обслуговування, як у випадку з брекетами, не потрібне. Достатньо лише контрольних візитів для оцінки ефективності лікування.

Ціна виправлення прикусу без брекетів

Вартість залежить від методу виправлення прикусу. Так, ціна на виправлення прикусу без брекетів у дорослих може бути зовсім невеликою, якщо мова йде про встановлення одного вініра. Вартість елайнерів вища, але весь курс лікування з ними цілком можна порівняти з витратами з застосуванням найбільш естетичних різновидів брекет-систем — керамічних або сапфірових.