Корекція ясенної посмішки

24.09.2021

Найбільш естетичною (привабливою) вважається така усмішка, при якій над верхніми зубами видно вузьку смугу ясен шириною до 1.5 мм. Якщо вона більша, то можна говорити про ясенну посмішку (або gummy smile).

Це виключно естетичний дефект, який зазвичай взагалі не впливає на здоров'я зубів. Але власники ясенної посмішки часто дуже незадоволені настільки помітними верхніми яснами, відчувають невпевненість в собі та хочуть усунути gummy smile.

Причина ясенної посмішки

Про наявність ясенної посмішки говорять тоді, коли верхні ясна аж надто впадають в очі — їх помітна смужка має ширину 2 і більше мм. Це притаманно приблизно 10-15% населення Землі. Формується така естетична особливість найчастіше ще в дитячі роки, у дорослих вона з'являється вкрай рідко.

У чому може бути причина ясенної посмішки? Основні чинники два: велика верхня частине ясен (у стоматології використовується термін гіперплазія) і / або занадто коротка верхня губа. У свою чергу до цього може приводити наступне:

  • порушення прикусу;
  • аномалії будови лицевих кісток;
  • так звана щербинка між передніми зубами (діастема).

Методи корекції ясенної посмішки

Виділяють різні способи усунення такої естетичної проблеми. Найбільш дієвими можна вважати саме стоматологічні методи корекції ясенної посмішки. Їх можна розділити на дві групи: ортодонтичні або хірургічні. Оптимальний варіант підбирається в індивідуальному порядку з урахуванням причин виникнення ясенної посмішки та наявних показань. Іноді може бути рекомендовано поєднання цих методів корекції.

Якщо наявні дуже великі верхні ясна (гіперплазія), то пацієнту може бути запропонований такий метод хірургічної корекції ясенної посмішки, як ясенна пластика. Це максимально безпечна процедура, яка є зовсім безболісною та дуже ефективною.

Якщо ясенна посмішка пов'язана з порушенням прикусу або неправильним нахилом зубів, то призначається ортодонтичне лікування. У деяких випадках воно може бути показано вже після виконання ясенної пластики. Носіння брекет-систем дозволить створити потрібний нахил і позицію зубам зони посмішки. Але слід розуміти, що дуже швидко домогтися корекції ясенної посмішки в цьому випадку не вийде.

Як виконується ясенна пластика?

Насамперед для ясенної пластики виготовляється модель посмішки правильної форми. Для цього в нашій клініці «Дент Арт» вже не треба виконувати традиційні зліпки: замість цього здійснюється безконтактне тривимірне сканування зубів. Воно дозволяє змоделювати красиві зуби, які найкраще підійдуть вам і вашому обличчю.

Після сканування зубів в зуботехнічній лабораторії виготовляється гіпсова модель з укороченими яснами (подовженими відносно ясен зубами). Отримана копія приміряється, що дозволяє оцінити майбутню естетику посмішки. Ці результати обговорюються з пацієнтом, і тільки після прийняття остаточного рішення виготовляється спеціальний шаблон для хірургічної корекції ясенної посмішки.

Цей шаблон нагадує прозору пластикову капу та слугує для того, щоб пластика була зроблена з філігранною точністю. Сама процедура зводиться до видалення надлишкових тканин ясен з оголенням зубів на величину до 3 мм. Зона корекції згодом не болітиме. Шви знімаються через 7 днів після операції. Остаточні результати ясенної пластики будуть помітні після повного загоєння ясен: приблизно через 4-6 місяців.

Основний результат лікування — естетично бездоганна, максимально гарна посмішка, яка забезпечить вам ще більшу привабливості та додасть впевненості в собі.

Детальніше про послуги