Лікування пульпіту молочних зубів

18.01.2022

Пульпіт — це захворювання, при якому відбувається запалення пульпи зуба, тобто чутливих м'яких тканин під емаллю. Найчастіше до такої проблеми приводить карієс, який вчасно не вилікували. Хоча іноді пульпіт виникає і після механічних травм. Складність цього захворювання в дітей обумовлена ​​тим, що воно часто не викликає болю, але при цьому швидко розвивається.

Саме тому батькам не варто пропускати профілактичні візити до дитячого стоматолога у нашій клініці «Дент Арт». Рекомендуємо навіть за відсутності скарг відвідувати лікаря кожні три місяці.

Чи обов'язково дітям лікувати пульпіт?

Деякі батьки переконані, що боятися карієсу та його ускладнень на молочних зубах не потрібно. Адже навіть у разі їх втрати у дитини виростають нові — постійні зуби. Але такий підхід є помилковим, і підтверджується це серйозними загрозами саме для постійного зубного ряду дитини. Зачатки постійних зубів знаходяться прямо під молочними. Карієс та запальний процес може поширитися вглиб. У такій ситуації постійні зуби, що тільки з'явилися, у дітей одразу будуть нездоровими і вже потребуватимуть лікування. А їм заміни немає, вони мають служити все життя.

Ось чому лікування пульпіту молочних зубів — це не забаганка стоматологів, а гостра необхідність, яку мають усвідомлювати батьки.

Чому виникає пульпіт молочних зубів?

У дітей віком до 12 років емаль зуба не така, як у дорослих. Вона ще формується, відрізняється за своєю структурою та міцністю, тому й чутливіша до негативних впливів. Як наслідок, карієс молочних зубів розвивається швидше і в 9 випадків із 10 призводить до пульпіту. Як тільки бактерії руйнують ще не зміцнілу емаль, запальний процес вражає м'які тканини (пульпу) зуба. Якщо не почати лікування пульпіту, то можливий розвиток ще серйознішого ускладнення — періодонтиту. Це запальна хвороба, що зачіпає тканини навколо зуба.

Які симптоми пульпіту у дітей?

Часто протягом тривалого часу хвороба не дається взнаки. Скарги у дитини виникають лише тоді, коли пульпіт переходить у гостру стадію. Основним симптомом стає пульсуючий біль. Він часто турбує у нічний час, а дискомфорт може посилюватися після вживання гарячої або холодної їжі/напоїв. Болючість також може виникати при змиканні молочних зубів, потраплянні їжі.

На тлі пульпіту у дітей також можуть збільшуватися лімфовузли або з’являтися набряклість обличчя.

Лікування пульпіту молочних зубів у «Дент Арт»

Сучасна дитяча стоматологія пропонує різні варіанти лікування запалення пульпи у дітей. Наші фахівці в «Дент Арт» при виборі оптимального способу терапії враховують усі фактори, починаючи від ступеня ураження та особливостей каналів зуба та закінчуючи віком та емоційним станом дитини.

Лікування пульпіту в нашій клініці можливе за один візит. Пульпа покривається (герметизується) спеціальними біосумісними матеріалами, які захищають її від подальшого негативного бактеріального впливу та руйнування. При цьому використовується анестезія, так що дитина не має хворобливих відчуттів.

Якщо дитина вперше у стоматолога і дуже боїться, то можливе використання інших способів лікування пульпіту, у тому числі класичної методики, яка потребує кількох короткочасних візитів. До того ж у нашій клініці практикуються спеціальні адаптаційні відвідування. Це відмінний спосіб захистити дитину від будь-яких негативних емоцій та страху при відвідуванні стоматології.

Автор статті:
Дитячий стоматолог

Детальніше про послуги