Лікувати чи видаляти молочні зуби у дітей?

14.09.2021

Багатьох батьків цікавить питання, лікувати чи видаляти молочні зуби. Для сучасної стоматології тут немає ніякої дилеми, й усе давно зрозуміло. Але оскільки лікувати зуби дітям буває складно, деякі фахівці роблять це не дуже якісно або ж зовсім йдуть найпростішим шляхом — видаляють молочний зуб.

У чому складність лікування молочних зубів?

Лікування карієсу в дітей ускладнюється тим, що маленькі непосиди не готові довго перебувати в одній позі з відкритим ротом і неухильно слідувати рекомендаціям стоматолога. Нерідко малюкові страшно, його доводиться садити на руки мамі чи татові. В окремих випадках батько чи мати тримають дитину, а та починає вириватися, кричати тощо.

У таких ситуаціях домогтися якісного лікування складно. Стоматолог навряд чи зможе видалити всі інфіковані тканини, а пломба з високою ймовірністю не буде поставлена герметично. В результаті вона незабаром випаде, а лікування карієсу доведеться повторювати. Ось тоді навіть найбільш урівноважені батьки й замислюються про те, щоб просто видалити проблемний зуб.

Лікувати чи видаляти молочні зуби?

Безумовно, їх треба лікувати. Тільки так вдасться досягти мети природної зміни молочних зубів у дитини.

Разом з тим раннє видалення сприяє утворенню різних стоматологічних проблем:

  • складностей прорізування постійних зубів. Сусідні молочні зуби можуть зайняти порожнє місце, а основний зуб не зможе нормально прорізатися в призначеному для нього місці. В результаті вже в підлітковому віці доведеться займатися усуненням нерівностей зубного ряду та проблем неправильного прикусу;
  • дефіцит молочних зубів негативно впливає на процес пережовування їжі;
  • через ранню втрату зубів у дітей можливі проблеми з дикцією.

А що робити при сильному руйнуванні молочних зубів?

Лікування карієсу у дітей вимагає оперативного звернення до стоматологів. Каріозний процес у дитячому віці часто розвивається дуже швидко, що створює ризик сильного руйнування зуба. У запущених випадках у лікаря може не залишитися варіантів, тож йому доведеться видаляти проблемний зуб.

Але! Ми рекомендуємо після видалення ставити спеціальний утримувач простору. Він потрібен для того, щоб сусідні зуби не почали зміщатися й заважати прорізуванню постійного зуба. Крім цього, після видалення можуть використовуватися коронки для молочних зубів або спеціальні знімні міні-протези. Такі допоміжні методи дозволяють уникнути проблем з порушенням жувальних функцій і дикцією в дитини.

Чи можна ставити дитині композитну пломбу?

Сучасні пломби з композиту — це відмінний вибір з точки зору довговічності та надійності, естетики та гігієни. Але вони в дитячій стоматології тривалий час не використовувалися. У чому ж причина? Виключно в складності лікування карієсу в дітей з їх допомогою.

Щоб поставити композитну пломбу, треба ретельно просушити зуб і домогтися повного затвердіння композиту. Без тривалого перебування дитини в стоматологічному кріслі цього не досягти. Якщо вам кажуть, що дітям композитні пломби не ставлять, то просто клініка (лікар) не може забезпечити належних умов для виконання такого лікування.

Як лікуємо дітей ми в «Дент Арт»?

Якщо говорити про якість лікування, то точно так само, як і дорослих, тобто відповідально та надійно. Якщо говорити про умови, то в нас працюють кваліфіковані дитячі стоматологи. Вони знають, як знайти підхід до дитини, розташувати її, усунути страхи тощо. Для цього в нас серед іншого практикуються спеціальні адаптаційні візити. А при необхідності можливе й лікування в медикаментозному сні з безпечною для дітей седацією.

Автор статті:
Дитячий стоматолог

Детальніше про послуги