Відпустка. Потурбуйтеся про здоров'я зубів заздалегідь

19.06.2021

Для всіх нас відпустка — це час, коли ми хочемо забути про будь-які проблеми та повноцінно відпочити фізично й емоційно. Різні форс-мажори здатні внести серйозні корективи в ці плани або зовсім зіпсувати весь відпускний період.

Однією з подібних небажаних неприємностей може стати зубний біль, який нерідко підстерігає нас в найбільш невідповідний момент. Але на відміну від інших, абсолютно незалежних від нас обставин, проблеми з зубами реально взяти під контроль. Для цього краще заздалегідь пройти огляд стоматолога та вилікувати наявні захворювання ще до довгоочікуваної відпустки. У цьому випадку ймовірність зубного болю або інших стоматологічних проблем під час відпочинку буде зведена до мінімуму.

Лікування карієсу та пульпіту перед відпусткою

До найпоширеніших стоматологічних патологій (і хвороб людини в цілому) належить карієс. Усунення каріозного процесу на ранніх стадіях сьогодні відбувається швидко та комфортно. Відповідно, цим найкраще зайнятися перед відпусткою, тим самим виключивши ймовірні неприємні сюрпризи.

Пульпіт як ускладнення глибокого карієсу є однією з основних причин сильного зубного болю. У цьому випадку потрібна попередня діагностика, медикаментозна обробка та механічна чистка каналів з подальшим пломбуванням. Лікування пульпіту зажадає більше часу, але в деяких випадках може бути виконано за один сеанс.

Що робити, якщо я ношу брекети або пластинки?

Якщо ви займаєтеся виправленням прикусу, то навіть у відпустці вкрай важливо ефективно продовжувати лікування. Основна рекомендація в цьому випадку — прийти на позаплановий візит до стоматолога-ортодонта перед від'їздом. Лікуючий лікар виконає необхідне обслуговування ортодонтичних конструкцій і дасть усі необхідні рекомендації на період відпустки.

Що ще треба зробити перед відпусткою?

Навіть якщо ви не носите брекети та / або не скаржитеся на стан своїх зубів, то перед відпусткою рекомендовані:

  • професійний огляд стоматолога. Пам'ятайте, що профілактичні візити стоматологічного кабінету навіть при відсутності скарг потрібні кожні 6 місяців;
  • професійна чистка зубів. Це основа профілактики карієсу, під час якої з зубної емалі видаляється як м'який, так і твердий наліт (зубний камінь). На завершення виконується полірування, завдяки якому знижується інтенсивність утворення нових відкладень.
Автор статті:
Терапевт, Ендодонтист

Детальніше про послуги