Дитина вибила або зламала зуб. Що робити?

25.01.2022

Дитячі травми зубів — не рідкість. Згідно зі статистикою, одна з трьох дітей стикається з цим мінімум один раз. Це можливо вдома, на спортивних секціях, у дитячому садку чи школі. Якщо раптом дитина вибила або зламала зуб, то батькам потрібно знати, як діяти в такій ситуації.

Перші дії при травмі зуба

Батькам (як і іншим дорослим, які опинилися з дитиною в такий момент), потрібно зберігати спокій і не панікувати. Основні рекомендації такі:

  • огляньте порожнину рота, щоб переконатися у відсутності інших ушкоджень чи травм, які потребують негайної медичної допомоги;
  • промийте рот водою. Краще, щоб вона була прохолодною;
  • не лякайтеся виду крові у порожнині рота. По-перше, слизові оболонки швидко гояться. По-друге, ваш страх одразу ж пересться дитині.

Дитина сколола (зламала) зуб: ваші дії

Рекомендується знайти відламаний (сколотий) фрагмент.

Огляньте саме ушкодження. Якщо ви помітили червону крапку в зубі, то це його нервові закінчення. При оголенні нерва не потрібно давати дитині холодне чи гаряче пиття. При скаргах на біль можна дати знеболювальні засоби. Треба якнайшвидше потрапити до стоматолога.

Якщо скол маленький, розтину нерва немає, а зуб нікуди не змістився, то пошкодженим зубом не можна відкушувати/пережовувати їжу. Протягом 7 днів із моменту інциденту слід потрапити до нашого стоматолога. З метою захисту оголеного дентину та реставрації форми буде встановлено пломбу.

А якщо після травми з'явилася рухливість зуба (він хитається)?

Якщо зуб після пошкодження здається цілим, але став рухливим, то обов'язково покажіться стоматологу. Є можливість пошкодження кореня або пульпи (нерва). Але й у такій ситуації можна зберегти зуб. При рухливості необхідно:

  • не впливати/тиснути на зуб, при чому навіть якщо його зміщення заважає нормально закривати рот;
  • допомогти дитині зняти біль (можна дати знеболювальне).

Дії при вибитому молочному зубі

У такій ситуації намагатися встановлювати його не потрібно. І шукати молочний зуб зовсім не обов'язково. Вкрай важливо, щоб не було травмовано зачаток постійного зуба. Перевірити це зможуть лише професіонали. Ми зробимо знімок та оцінимо ситуацію. А ще зможемо захистити зародок постійного зуба від інфекцій.

Коли молочний зуб частково відломився, то стоматолог «Дент Арт» відновить його форму композитним матеріалом. А при наявності мінімальних сколів (тільки на емалі) — зробить полірування.

А якщо у дитини зламані передні зуби?

Це найнеприємніша ситуація, яка впливає на красу дитячої посмішки. Але навіть у випадку серйозних пошкоджень передніх зубів наші фахівці подбають про те, щоб не просто зберегти їх, а й залишити їхню пульпу (нервово-судинний пучок, званий нервом). А за допомогою методів естетичної реставрації ми зробимо так, що відновлені зуби не відрізнятимуться від справжніх.

Автор статті:
Дитячий стоматолог

Детальніше про послуги