Рекомендації після зняття брекет-системи

09.02.2021

Завершення основного ортодонтичного лікування, тобто зняття брекетів - бажана і радісна подія для більшості пацієнтів. Але попереду і новий етап - період закріплення отриманих результатів (або ретенційний період).

Наш лікар-ортодонт фіксує на зубах або ж видає вам особисто ретейнери. Це спеціальні апарати, які допоможуть зберегти досягнутий результат - скоригований прикус. Вони можуть бути знімними і незнімними, вимагають правильного використання та належного догляду.

Застосування ретейнера є обов'язковим етапом після зняття брекетів. Без них високі ризики того, що зуби змістяться в початкове положення, тобто результати ортодонтичного лікування будуть втрачені.

Незнімні ретейнери

Роль незнімних ретейнерів виконують тонкі дуги з дротяного матеріалу. Вони фіксуються на внутрішній стороні зубів на спеціальну композитну основу (пломбувальний матеріал). Найчастіше така дуга йде від одного ікла до іншого. Використовуються як для нижньої, так і для верхньої щелепи.

Правильний догляд за зубами при носінні незнімних ретейнерів передбачає використання не тільки зубної щітки, а й іригаторів, а також нитки SuperFloss.

Знімні ретейнери

Їх роль можуть виконувати різні апарати, в тому числі капи, спеціальні пластинки або ж монолітні двощелепні конструкції. Конкретні рекомендації щодо використання дає ваш стоматолог-ортодонт.

У більшості випадків потрібно дотримуватися такого режиму застосування:

 • протягом першого року після зняття брекетів - щоденне використання по 8 годин (оптимально під час сну);
 • наступні півроку - через день (кожну другу ніч);
 • наступне півріччя - двічі в тиждень;
 • наступний період - один раз на тиждень з метою контролю.

Контролювати збереження результатів можна по самому процесу установки ретейнера. В ідеалі фіксація не супроводжується тиском на ваші зуби. Якщо ж він з'явився, то можна припустити, що зуби почали зміщатися. В цьому випадку рекомендується залишити апарат на ніч і після цього через тиждень ще раз виконати контрольну "примірку".

Рекомендації по догляду за знімними ретейнерами:

 • промивка чистою водою перед застосуванням;
 • очищення після кожного використання з пастою і щіткою;
 • щотижнева обробка апарату спеціальними розчинами, це можуть бути розчини або таблетки, призначені для очищення ортодонтичних конструкцій. Відповідна продукція є в асортименті таких торгових марок, як Lacalut, VITIS і т.д. При використанні засобів для чищення дотримуйтеся інструкції;
 • зберігання в спеціальному контейнері;
 • дбайливе поводження, захист від механічних пошкоджень;
 • важливо також не губити апарат або ж відразу звертатися до нас, якщо це сталося, щоб виготовити заміну.

Базові поради для тих, кому тільки зняли брекети

Ми рекомендуємо вам дотримуватися зазначеного режиму використання знімних ретейнерів. А при носінні незнімних апаратів радимо щодня після чистки зубів ввечері оцінювати їх цілісність.

Крім того, слід:

 • раз на півроку відвідувати нашу клініку для профгігієни зубів і ротової порожнини;
 • кожні 6 місяців приходити до ортодонта на контрольні огляди, оскільки зміни в зубощелепній системі можуть відбуватися постійно, в тому числі впливаючи на результати раніше проведеного ортодонтичного лікування;
 • при поломці або відклеюванні незнімного апарату рекомендується почати використання знімного ретейнера і терміново записатися до нас на прийом.

Записатися на консультацію до ортодонта можливо онлайн на сайті або за телефоном 0-800-331-300