Видалення ретинованого зуба мудрості

28.03.2021

Ретинованим називається зуб, що не прорізується своєчасно сам, так як йому заважають ясна або кісткова тканина. Ретенція (затримка або утримання) може трапиться з будь-яким зубом. Але найчастіше ця проблема стосується зубів мудрості. Прорізування вісімок відбувається пізніше за інших і часто цей процес йде з відхиленням від норми.

Якщо вас цікавить видалення ретинованого зуба мудрості в Києві, звертайтеся до спеціалістів "Дент Арт". Наші хірурги допоможуть позбутися від проблемних вісімок швидко і ефективно. Все, що вам потрібно - записатися на прийом.

Ретенція: що це і до чого призводить?

Під терміном "ретенція" в стоматології розуміють затримку прорізування. Це може статися з іклом або різцем, четвіркою або п'ятіркою. Але в більшості випадків під яснами або кістковою тканиною "сидять" зуби мудрості.

У нормі вісімки з'являються у людини у віці від 14 до 25 років. Зуб мудрості прорізує ясна і розташовується на своєму законному місці. Але якщо він ретинований, то прорізування відкладається (на рік і більше). Крім того людина відчуває хворобливі відчуття, ясна збільшується в розмірах і запалюється, підвищується ризик її травмування.

Видаляти або залишати ретиновані зуби?

Видалення ретинованих різців, іклів і премолярів потрібно тільки при наявності відповідних показань. Так, якщо затримка є, але дискомфорт і біль у пацієнта відсутній, по зробленому знімку видно, що він росте рівно, то видаляти його не потрібно. Можна дотримуватися очікувальної тактики або ж допомогти зубу прорізатися за рахунок виконання надрізу ясна. Плюс подібне втручання рекомендовано, якщо є ризики запалення ясенного капюшона (перікороніта).

А ось ретиновані зуби мудрості ми в "Дент Арт" рекомендуємо видаляти завжди.

Термінове видалення показано при:

 • виражених хворобливих відчуттях;
 • карієсі або пульпіті зуба;
 • наявності запальних процесів, включаючи абсцес, лімфаденіт, флегмону;
 • виявленні фолікулярної кісти;
 • неправильному розташуванні ретинованих зубів мудрості: вони можуть бути спрямовані в сімку, повернені і т.д .;
 • відсутності ефекту від ортодонтичного лікування.

Як у нас проходить видалення ретинованого зуба мудрості?

У ситуації, коли прорізування зуба мудрості ускладнене, ми рекомендуємо всім нашим пацієнтам його видалення. Процедура передбачає наступний алгоритм дій:

 • робиться знімок, який дозволяє визначити положення зуба мудрості;
 • здійснюється місцеве знеболення або інший вид анестезії;
 • проводиться екстракція зуба мудрості: робиться надріз ясна і за допомогою спеціальних інструментів відбувається вилучення;
 • при необхідності лунка, яка утворилася, заповнюється біоматеріалом, в завершенні накладаються шви;
 • ми інформуємо пацієнта про правила догляду за порожниною рота, даємо рекомендації по відновленню і контрольному візиту.

Якщо ретиновані зуби доставляють вам біль, обов'язково звертайтеся до нас в Києві.

Автор статті:
Терапевт, Хірург, Ендодонтист

Детальніше про послуги