Догляд за зубами після відбілювання

15.04.2021

За допомогою професійного відбілювання можна освітлити зубну емаль на 10-12 тонів. І це без будь-якого негативного впливу на зуби. Після відбілювання досягнуті результати можна зберегти на три роки або навіть більш тривалий термін. Але в деяких ситуаціях пацієнти вже через рік звертаються за повторною процедурою. Виною всьому найчастіше неправильний подальший догляд і недотримання базових рекомендацій стоматологів.

Якщо ви робите відбілювання Zoom в клініці "Дент Арт" і розраховуєте на тривале збереження результатів, дотримуйтеся нескладних порад, які наведені в цій статті.

Скільки часу не потрібно їсти після відбілювання?

Після завершення процедури освітлення зубної емалі ми рекомендуємо мінімум 3 години не вживати їжу. Вкрай важливо відмовитися в цей період від кольорових і фарбуючих продуктів. В цілому, навіть після цього рекомендується дотримуватися так званої "білої дієти", тобто мінімізувати продукти, що містять барвники.

Як харчуватися після відбілювання зубів?

Після виконання відбілювання зубна емаль стає трохи більш чутливою і пористою. Через це спеціалісти радять внести певні корективи в харчування.

Так, якщо ви відчуваєте, що зуби реагують на кисле або гостре, занадто гаряче або холодне, то перший час з акуратністю додавайте відповідні продукти в раціон. Не поспішайте вживати цитрусові, кетчупи та соуси, гострі приправи, морозиво, дайте каві та чаю охолонути перед вживанням.

Також після відбілювання слід дотримуватися "білої дієти", а саме виключити або обмежити їжу і питво з фарбувальними пігментами. Сюди входять такі продукти:

 • темні фрукти і овочі;
 • каву;
 • чорний чай;
 • будь-які напої з барвниками в складі (солодка газована вода, соки, солодощі і т.д.).

Додатково, в тому числі і для зміцнення зубної емалі після відбілювання, слід ввести такі продукти в раціон, як:

 • риба;
 • рис;
 • макарони з твердих сортів пшениці;
 • яйця;
 • кисломолочні продукти і молоко;
 • іншу їжу, багату фтором і кальцієм.

Дотримуватися цих правил харчування рекомендується не менше 7 днів після освітлення. При необхідності дотримуватися цих правил можна і трохи довше, особливо якщо при цьому вдається зробити раціон максимально збалансованим.

Як доглядати за зубами після відбілювання?

Загальні правила домашньої гігієни не змінюються. До додаткових рекомендацій, коли виконано відбілювання зубів Zoom або інша процедура освітлення емалі, відноситься наступне:

 • використання щітки з м'якою або середньою щетиною;
 • відмова від паст з абразивними частинками в складі (до місяця краще застосовувати пасту для чутливих зубів, а потім вибрати фторовмісний аналог);
 • після прийому їжі з барвниками варто відразу ж виконувати гігієнічні процедури, в тому числі чистити зуби, використовувати флосс (зубну нитку), застосовувати іригатор;
 • ополіскувачі з хлоргексидином застосовувати не можна, адже цей компонент може викликати стійке фарбування емалі.

Ще після відбілювання не потрібно забувати про регулярні візити до стоматологів нашої клініки "Дент Арт". Загальна рекомендація - 1-2 візита в рік, а при додаткових показаннях можуть бути потрібні і більш часті профілактичні огляди.

В ідеалі варто кинути палити, інакше ефект від відбілювання не буде тривалим. В крайньому випадку варто перейти на електронні сигарети.

Чи використовувати засоби для відбілювання в домашніх умовах?

Щоб зберегти результати професійного освітлення можна і потрібно виконувати домашнє відбілювання. Але застосовувати потрібно не народні, а спеціалізовані засоби, причому не раніше, ніж через 3 місяці після професійної процедури. Якщо зроблено відбілювання зубів Zoom, то в ідеалі потрібна аналогічна система, тільки для домашнього застосування. Детальніше про це розкажуть наші спеціалісти в ході візиту.

Автор статті:
Терапевт, Ендодонтист

Детальніше про послуги