Догляд за зубами після установки вінірів

16.04.2021

Реставрація зубів за допомогою вінірів (спеціальних накладок з кераміки або фарфору) сьогодні користується великою популярністю. Для зони посмішки вони забезпечують чудові естетичні результати. А при належному догляді вініри на зубах прослужать тривалий час. Ми розповімо вам про те, як правильно доглядати за цими накладками, захищаючи від ушкоджень і втрати вихідного бездоганного зовнішнього вигляду.

Базові правила догляду за вінірами

Установка вінірів не тягне за собою якихось абсолютно нових і незвичайних вимог в плані гігієни. Цілком достатньо просто дбайливого догляду, щоб реставрація прослужила якомога довше.

У нас в "Дент Арт" застосовуються керамічні накладки E-max, перевірені часом і користувачами. Це стійкі до негативних зовнішніх впливів вироби, які набагато надійніше композитних пломб. Але це не означає, що можна нехтувати навіть базовими правилами догляду.

До основних рекомендацій в даному аспекті відноситься наступне:

  • використання зубних щіток з м'якою або навіть ультра м'якою щетиною. Застосування жорстких щіток підвищує ймовірність пошкодження керамічної поверхні;
  • відмова від відбілюючих зубних паст з абразивними частинками в складі;
  • збільшення частоти використання зубної нитки або ж іригатора. В ідеалі ними варто користуватися після кожного прийому їжі, щоб між зубами не скупчувалися частинки їжі і не утворювався наліт;
  • при наявності чутливої емалі і / або проблемних ясен може бути показано застосування і ополіскувачів для ротової порожнини. Конкретні засоби і періодичність використання краще узгодити зі стоматологом.

Професійну чистку зубів при наявності вінірів рекомендується робити кожні 3 місяці. При цьому відвідувати рекомендується стоматологічні кабінети високого рівня, як наш, де відмінно знають, як правильно працювати з керамічними накладками.

Якщо не дотримуватися цих правил гігієни, то підвищується ймовірність захворювань ясен, а саме розвитку запальних процесів в стиках накладки зі слизовими поверхнями. Поява почервоніння, набряклості або подразнень - це привід для позапланового відвідування наших стоматологів. Якщо запустити запальний процес, то подальше лікування може вимагати зняття вініра.

Також до спеціалістів "Дент Арт" слід записуватися відразу ж при появі тріщин або шершавості на реставрації, підозри, що вона закріплена на зубі нещільно. Якщо в подібних випадках візит відкласти, то зросте ризик розвитку карієсу.

Вініри на зубах: як правильно харчуватися?

Крім правил догляду є і кілька рекомендацій щодо харчування і шкідливих звичок, а саме:

  • варто по можливості зняти навантаження з передніх зубів з вінірами. Для цього варто розрізати їжу ножем на дрібні шматки (особливо жорстку і тверду), а пережовувати дальніми зубами (молярами), які для цього і призначені. Також слід обережно їсти волокнисту їжу, не захоплюватися насінням і т.д .;
  • по можливості слід скоротити в раціоні їжу з барвниками. До таких належить буряк, кава і чорний чай, вина. Пігментована їжа може залишити сліди на вінірах, а відбілити їх не вийде;
  • в ідеалі рекомендується відмовитися від куріння повністю, адже тютюновий дим з часом гарантовано зробить реставрацію темнішою. До того ж куріння збільшує ризики запалення ясен і слизової, що також не бажано.

Якщо ви зможете дотримуватися всіх цих порад, то накладки прослужать набагато довше, а значить і посмішка буде завжди бездоганною.

Крім того наші спеціалісти "Дент Арт" складуть додаткові індивідуальні рекомендації і розпишуть для вас оптимальний графік відвідувань клініки.

Автор статті:
Ортопед

Детальніше про послуги