Вам відновили зуб керамічною вкладкою. Що потрібно знати?

24.04.2021

Відновлення з використанням керамічних вкладок - це затребуваний сьогодні метод мікропротезування, який дає можливість реставрувати сильно пошкоджені жувальні зуби (на передні зазвичай ставлять вініри).

Виготовляється керамічна вкладка (як і коронка) в спеціалізованій зуботехнічній лабораторії індивідуально для конкретного пацієнта. А потім лікар фіксує її на зуб. Далі вам слід дотримуватися певних рекомендацій, завдяки яким така реставрація прослужить довго.

Що НЕ МОЖНА робити після установки керамічної вкладки?

Жорстких заборон немає. Єдина рекомендація пов'язана з періодом дії анестезії. Поки нормальна чутливість не повернеться, краще відмовитися від прийому їжі. В іншому випадку підвищується ризик травмування язика або щік жувальними зубами (через прикушування, яке через знеболення ви можете взагалі не відчути).

Що потрібно робити після відновлення зуба керамічною вкладкою?

Щоб реставрація прослужила якомога довше, необхідно захистити її від механічних пошкоджень і забезпечити належний догляд в домашніх умовах. До основних рекомендацій відноситься наступне:

 • мінімум двічі в день чистіть зуби щіткою (в ідеалі після кожного прийому їжі);
 • використовуйте додаткові засоби гігієни щодня: зубна нитка і / або іригатор для видалення залишків їжі з міжзубних проміжків;
 • раз на півроку виконуйте професійну гігієну порожнини рота;
 • відвідуйте стоматологів "Дент Арт" для профілактичних оглядів відповідно до наявного графіку відвідувань;
 • при необхідності використовуйте спеціальні захисні капи. Вони, як правило, потрібні при патологічній стертості зубів, проблем з прикусом, а також при бруксизмі (нічному скреготі).

Що вважається нормою відразу після відновлення зуба вкладками?

У перші кілька днів після того, як вам встановили керамічну вкладку, можливі певні незвичні відчуття безпосередньо в області проведення маніпуляцій. Чи не повинні викликати якихось побоювань наступні моменти:

 • незначні відмінності між кольором рідних зубних тканин і вкладки. Цей дисонанс швидко зникає;
 • незвичний контур ясен в районі відновленого зуба;
 • якісь незвичні відчуття в області відновленого вкладкою зуба при змиканні щелепи. Іноді є почуття "розпирання". Подібне є нормою, адже форма і мікрорельєф жувального зуба змінились. Звикання до керамічної вкладки відбувається за добу або дві. Якщо ж подібні відчуття залишаються, то варто звернутися до лікаря: можливо буде потрібна корекція форми вкладки;
 • незначні больові відчуття в яснах (в зоні уколу для введення місцевої анестезії). Це також нормальна ситуація. Хворобливість сама пройде за кілька днів;
 • підвищена чутливість до виражено холодної або гарячої їжі. Подібне трапляється дійсно рідко і, як правило, самостійно проходить протягом 7-14 днів після відновлення;
 • неприємні відчуття при прикушуванні. Теж бувають рідко. Проходять в термін до 2 тижнів. Рекомендується повідомити про такі відчуття вашого лікуючого лікаря.

Якщо у вас після установки керамічної вкладки або вінірів є будь-які інші відчуття, виникли якісь побоювання або питання, обов'язково звертайтеся до спеціалістів "Дент Арт".

Автор статті:
Гнатолог, Ортопед

Детальніше про послуги