Відбілювання зубів у домашніх умовах
05.08.2022Зробити зуби на кілька тонів світлішими сьогодні можна навіть у домашніх умовах. Але робити це потрібно під контролем лікаря. І це важливо! Саме так проводиться якісне домашнє відбілювання зубів. А якщо зробити інакше, тобто піти шляхом самолікування, то й ефекту не буде, і нашкодити зубам та слизовій порожнині рота можна.
Про те, як правильно відбілити зуби в домашніх умовах, вам розкажуть стоматологи клініки “Дент Арт” у Києві.
Домашнє відбілювання зубів та його «підводне каміння»
Відбілити зуби без участі лікаря можна за допомогою спеціальних паст чи гелів. Перші трохи допомагають, якщо на зубах є відкладення, тобто причина потемніння саме в нальоті. Але ці пасти не можна використовувати на постійній основі, інакше підвищується чутливість зубів і сильно стоншується емаль.
Крім паст, є набір для відбілювання зубів з капами, який можна придбати в аптеці без рецепта. Провізор навіть, напевно, порекомендує те, що краще чи популярніше. Але ці капи для відбілювання зубів не враховують анатомічні особливості конкретного пацієнта, гель, що відбілює, може контактувати з яснами і викликати подразнення, а загальні рекомендації щодо застосування дуже розпливчасті. Результати можуть бути дуже непередбачуваними.
Обидва варіанти погані тому що, по-перше, не враховують індивідуальні особливості конкретної людини, по-друге, менш ефективні, по-третє, можуть допомогти, а можуть і нашкодити. Саме тому, перш ніж відбілювати зуби в домашніх умовах, варто проконсультуватися зі стоматологом-гігієністом.
Яку участь у домашньому відбілюванні зубів бере стоматолог?
Наш гігієніст у “Дент Арт” не тільки підбирає/рекомендує капи для відбілювання зубів або інший набір, яким ви будете користуватися вдома, а й:
- консультує з усіх питань, тобто розповідає про всі нюанси проведення процедури, а також про те, як довго триматиметься ефект, коли можна повторювати відбілювання тощо;
- прогнозує результат, тобто допомагає зіставити очікування пацієнта з реальними можливостями;
- приділяє увагу важливим деталям, про які ви навіть не думали. Наприклад, тому, що буде з пломбами, коронками чи іншими реставраціями після процедури відбілювання;
- визначає наявність/відсутність протипоказань.
Протипоказання до відбілювання зубів
Основним показанням до освітлення є невдоволення пацієнта відтінком зубного ряду та бажання відбілити його. До протипоказань, крім вагітності, належать:
- карієс;
- запущені запальні захворювання, такі як пульпіт, періодонтит;
- підвищена чутливість зубів;
- носіння брекетів чи інших ортодонтичних конструкцій;
- алергія на компоненти, що використовуються для відбілювання.
Більшість протипоказань є відносними. Отже, перед тим, як відбілити зуби в домашніх умовах, треба вилікувати наявні патології. А тут без допомоги фахівців теж не обійтися.
Домашнє відбілювання зубів під контролем лікаря
Освітлення під контролем стоматолога виключає недоліки інших методів — паст та аптечних наборів для відбілювання зубів.
Дії під час первинної консультації такі:
- огляд ротової порожнини;
- видалення зубного нальоту (профгігієна);
- зняття цифрових відбитків та друк індивідуальної капи для відбілювання зубів;
- перевірка прилягання кап;
- навчання процедури нанесення відбілюючого гелю та вичерпний інструктаж з домашнього відбілювання;
- погодження дати повторного візиту з метою оцінки результатів.
До речі, на повторному відвідуванні лікаря можуть бути проведені додаткові маніпуляції. Так, можуть бути замінені пломби, які після відбілювання стали виділятися на фоні освітлених зубів.