Що необхідно знати перед імплантацією

15.01.2021

Ви проконсультувалися зі стоматологом і вам радять імплантацію або ви втратили зуб деякий час тому, і вже десь чули або читали про існування такого методу відновлення зубів.

Вирішивши, що головне у цьому питанні мати намір та матеріальні можливості, ви звернулися до стоматології і ... дізналися, що до самої імплантації потрібно ще купу всього зробити, і взагалі існує “тисяча й один варіант” тієї імплантації.

Що робити далі?

Покинути ту справу і жити далі без омріяної посмішки або намагатися розібратися що до чого?

Ми радимо вам обрати другий варіант адже:

 • довіра між лікарем та пацієнтом є однією із складових успішного лікування, і виникає вона саме тоді, коли пацієнт розуміє що і навіщо буде робити стоматолог під час імплантації;
 • розпитавши вашого лікаря про різні техніки імплантації, ви будете орієнтуватися у їх перевагах та недоліках, і разом з лікарем зможете обрати найкращий варіант саме для вашого випадку;
 • орієнтуючись хоча б трохи у різниці між видами імплантації, ви обираєте вже між такими параметрами як: швидкість процедури, строки реабілітації, об’єм хірургічного втручання та кількість етапів лікування, а не просто між цінами на імплантацію.

Ми не пропонуємо вам стати лікарем, та заохочуємо спілкуватися з імплантологом та ставити питання. Професіонал завжди допоможе вам із вибором, пояснить що і навіщо необхідно робити, як краще буде провести імплантацію саме у вашій ситуації.

Що передує імплантації?

 1. Консультація та огляд стоматолога-імплантолога.
 2. Неможливо запропонувати ані техніку, ані план імплантації “заочно”. Лікар оглядає ротову порожнину, оцінює стан усіх наявних зубів і тільки після цього можна розмовляти про подальше лікування.

  У деяких випадках після огляду стоматолог взагалі може запропонувати альтернативу - виготовлення керамічних незнімних конструкцій з опорою на існуючих зубах або знімне протезування.

 3. Проведення попереднього інструментального обстеження.
 4. Під час огляду стоматолог може оцінити лише видиму частину слизової оболонки та зруйновану частину зуба, якщо він не був видалений раніше. Але для імплантації важливо мати повну інформацію про стан усіх зубів в ротовій порожнині, а також про стан та товщину кісткової тканини (щоб розуміти чи є місце для імпланта, чи достатньо товщини тканини для його розміщення). Для оцінки цих параметрів необхідна комп’ютерна томографія щелеп.

  У разі недостатньої кількості кісткової тканини проводять її прирощення (синус-ліфтинг), а при патології сусідніх зубів необхідне їх попереднє лікування.

 5. Попереднє лікування інших зубів, що мають каріозні зміни.
 6. Цей пункт зазвичай викликає більше питань, ніж інші. Адже, якщо все вищенаведене потрібне для нового зуба і є логічним, то навіщо лікар пропонує зняти зубний наліт або запломбувати зовсім інший зуб незрозуміло.

  А відповідь у тому, що під час лікування каріознозмінених зубів, запальних захворювань слизової, зубного нальоту або каменю, стоматолог продовжує піклуватися про майбутній новий зуб.

  При наявних інфекціях та запаленні імплантований зуб може не прижитися. До того ж імплантація є хоч і мікроінвазивним, але хірургічним втручанням. І при наявних каріозних змінах може статися поширення інфекції.

 7. Ви сягнули фінішної лінії - імплантація!

Що запитати у стоматолога перед імплантацією?

 • за скільки етапів (візитів) мені буде проведено імплантацію?
 • * існує класична, двоетапна імплантація (коли спершу вживлюють титановий корінь, а через 2-4 місяці фіксують поверх коронку) та одномоментна імплантація (імплантація кореня та встановлення тимчасової коронки виконується за один візит). Для кожного типу імплантації є свої показання.

 • чи можу я навантажувати новий зуб одразу?
 • * залежить від техніки імплантації та розташування зуба

 • чи можливо у моєму випадку імплантувати велику кількість зубів одразу?
 • * коли необхідно встановити велику кількість імплантатів, існують наступні варіанти: імплантація кожного зуба, імплантація 4-х, 6-ти або 8-ми опорних зубів, імплантація за певним хірургічним протоколом.

 • як у моїй ситуації провести імплантацію із найменшою травматизацією, адже я дуже хвилююся та нервую під час подібних втручань?
 • * для пацієнтів, які важко переносять хірургічні втручання за показами проводять трансгінгівальну імплантацію (“імплантація без розрізів”) або лікування з седацією (медикаментозний сон).

Записатися на консультацію до імплантолога можливо онлайн на сайті або за телефоном 0-800-331-300

Більше інформації: імплантація зубів в Києві.

Автор статті:
Хірург, Хірург-імплантолог, Щелепно-лицьовий хірург

Детальніше про послуги