Що потрібно знати про вініри

19.07.2021

Дефекти та нерівності зубів зони посмішки сьогодні можна легко усунути. Для цього прекрасно підходять вініри — ортопедичні конструкції, що являють собою тонкі пластинки (накладки). Вони фіксуються на видимій стороні передніх зубів, повертаючи втрачену естетику.

За допомогою вінірів наші фахівці в «Дент Арт» ефективно коригують форму або розмір зуба, усувають потемніння, позбутися яких не вдалося за допомогою відбілювання. Ще такі пластинки використовуються для вирівнювання передніх зубів і допомагають прибрати збільшені міжзубні проміжки (діастеми).

Виготовляються такі пластинки з кераміки або композитних матеріалів. Також їх класифікують і за іншими ознаками, в тому числі за товщиною, необхідністю попереднього обточування, тому, як ставлять вініри на зуби.

Основні види вінірів

До головних різновидів таких ортопедичних конструкцій належать:

  • власне керамічні вініри. Вже стали класикою накладки товщиною 1 мм, виконані з кераміки. Вони виготовляються в зуботехнічних лабораторіях індивідуально для кожного конкретного пацієнта. Перед фіксацією виконується мінімальне шліфування (обточування) поверхневих зубних тканин. Скільки коштують вініри з кераміки? Ціни у нас стартують від 8500 грн;
  • ультратонкі накладки без обточування. Їх ще називають люмінірами. Основна відмінність таких конструкцій — ще менша товщина (приблизно 0.3 мм). Завдяки цій особливості вони і ставляться без обточування. Але й коштують люмініри відчутно дорожче (зазвичай в 2 рази більше, ніж вініри);
  • композитні вініри. Вони зроблені зі спеціальної дентальної пластмаси, як і сучасні пломби. Але сама накладка виготовляється в зуботехнічній лабораторії на основі виконаних зліпків.

Як ставлять вініри?

Традиційна процедура установки вінірів у нашій клініці «Дент Арт» передбачає 4 основні етапи:

  • Первинний огляд. Наш стоматолог оглядає проблемний зуб і ротову порожнину пацієнта в цілому. Попередньо потрібно обов'язково вилікувати карієс, виконати профгігіену, а якщо потрібно, то й оновити старі пломби. Під час первинної консультації наш лікар відповідає на всі питання пацієнта, в тому числі розповідає, скільки коштують вініри, які накладки краще використовувати в даному випадку тощо.
  • Підготовка зуба. До того, як ставлять вініри, поверхневі зубні тканини сточують. Винятком є люмініри, оскільки їх товщина дозволяє обійтися без такої підготовки. Об’єм тканин, що видаляються, залежить від різних чинників, у тому числі нахилу зуба (якщо потрібне вирівнювання), ступеня потемніння тощо.
  • Виконання точкового зліпка. Ця процедура потрібна для того, щоб зубний технік в лабораторії виготовив вінір, який ідеально підходить конкретному пацієнтові. Поки конструкція буде виготовлятися, пацієнту можна поставити тимчасову композитну пластинку.
  • Власне установка керамічного вініра. Спочатку виконується примірка, а якщо потрібно — підгонка. Потім здійснюється фіксація на спеціальний композитний матеріал. Ця завершальна процедура, як правило, займає близько 20 хвилин.

Всі деталі ви можете дізнатися безпосередньо під час візиту до наших стоматологів.

Автор статті:
Ортопед

Детальніше про послуги