Елайнери: чому вони так популярні?

13.04.2021

Якщо раніше для усунення проблем з прикусом застосовувалися переважно брекет-системи, то сьогодні все частіше у них є альтернатива - елайнери. Це прозорі капи, які зовсім не помітні навіть зблизька. Вони щільно прилягають до зубів, завдяки чому не викликають взагалі ніякого дискомфорту і не вимагають особливого звикання. А головне: елайнери для вирівнювання зубів дійсно ефективні, що власне й обумовлює швидке зростання їх популярності. Але давайте про все по порядку.

Коли можна поставити елайнери на зуби і як вони працюють?

Показаннями для використання таких прозорих кап вважається наступне:

 • наявність діастем або трем, тобто відповідно збільшеного проміжку між верхніми передніми зубами або будь-якими іншими представниками зубного ряду;
 • скупченість зубів;
 • неправильний нахил, поворот або розташування одного / декількох зубів в ряду.

Крім цього елайнери на зуби рекомендовані в рамках підготовки до імплантації або ж з метою корекції результатів раніше виконаних процедур виправлення прикусу.

На відміну від брекет-системи такі прозорі капи можуть використовуватися не у всіх випадках. Так, якщо необхідно складне ортодонтичне лікування, наприклад, в ситуації з сильно вираженою скупченістю зубів, то найчастіше необхідні саме брекети, а елайнери не підійдуть.

Але в інших ситуаціях капи гарантують високу ефективність при меншому періоді носіння і інші переваги для пацієнта. Принцип дії у них такий же: виправлення прикусу і вирівнювання зубів здійснюється за рахунок надання контролюючого тиску на зубний ряд, в результаті чого відбувається планомірне переміщення зубів в потрібному напрямку.

Завдяки тому, що елайнери контактують з усією лицьовою коронковою поверхнею зубів (а не тільки замками, як у випадку з брекет-системами), поліпшується контроль за мікро рухом.

Чому елайнери стають все більш популярними?

Прозорі капи вибирають для усунення прикусу частіше навіть незважаючи на те, що в середньому їх вартість вища, ніж на брекет-системи. Пояснити таку популярність можна явними перевагами елайнерів, а саме:

 1. Мінімальна помітність, а значить і підвищена естетичність. Капи прозорі і відрізняються невеликою товщиною.
 2. Відсутність травм і періоду звикання. Капи не травмують м'які тканини ротової порожнини, а за рахунок щільного прилягання до зубної емалі виключають проблеми з дикцією.
 3. Проста гігієна. Для чищення зубів і прийому їжі капи можна знімати, отже, процедура догляду за ротовою порожниною не ускладнюється.
 4. Ефективність для вирішення конкретних проблем з прикусом. Елайнери виготовляються індивідуально для конкретного пацієнта за спеціальними зліпкам. До речі, ще на етапі попереднього моделювання ви зможете побачити кінцевий результат виправлення прикусу.
 5. Додаткова зручність. При носінні кап частота відвідувань стоматолога-ортодонта скорочується в порівнянні з використанням брекетів.

Елайнери для вирівнювання зубів за їх основні сильні сторони вибирають різні категорії людей, в тому числі:

 • підлітки. З одного боку для них спрощується догляд, з ретельністю якого у підростаючого покоління часто бувають проблеми. З іншого боку батьки можуть контролювати час носіння (потрібно від 20 годин на добу) за рахунок спеціальних маркерів на деяких системах кап. А фактор непомітності захистить дітей від буллінгу з боку однолітків;
 • знаменитості, політики і т.д. Їм підходить висока естетичність елайнерів і непомітність навіть під час перебування перед об'єктивами телекамер;
 • представникам публічних професій, включаючи стюардес, спікерів, телеведучих і т.д.

Детальніше про послуги