Етапи імплантації зубів

21.04.2021

Імплантація зубів - дуже відповідальна процедура, що вимагає дотримання певної послідовності дій.

Сучасна стоматологія в багатьох випадках дозволяє скоротити процедуру відновлення втрачених зубів. Так, сьогодні доступна одномоментна імплантація - з імплантацією штучного кореня відразу після видалення і з подальшим моментальним або відстроченим навантаженням. Але найефективнішою, добре вивченою і передбачуваною залишається класична двоетапна імплантація зубів. Про всі етапи цієї процедури ми і розповімо докладніше.

Нульовий етап або стадія планування

Вибирати відповідний спосіб відновлення втраченого зуба (зубів) необхідно з планування. Насамперед вам потрібно записатися на первинний прийом до нашого хірурга-імплантолога. Він оцінить стан вашої ротової порожнини, відповість на всі запитання, підкаже, чи можлива одномоментна імплантація або процедура по хірургічному шаблону (без операції).

Обов'язково перед відновленням зубів виконується комп'ютерна томографія, проводиться консультація з ортопедом. Після цього підбирається імплантаційна система і формується план імплантації. Також на етапі підготовки проводиться терапевтичне лікування (якщо воно вимагається).

Перший етап: хірургічний

Класична двоетапна імплантація зубів може передбачати планові процедури, що передують імплантації штучного кореня, а саме:

  • видалення зуба;
  • синус-ліфтинг або інші операції остеопластики (нарощування кісткової тканини), якщо потрібні.

Вже після цього здійснюється безпосередня імплантація зубів, тобто вживлення імплантату. Потім на його приживлення відводиться період від 3 до 6 місяців. Але потрібно розуміти, що кожен випадок індивідуальний. При наявності показань встановлюється тимчасова коронка.

Завершується хірургічний етап імплантації зубів установкою формувача ясен (вже після приживлення імплантату). Він потрібен для того, щоб створити правильний контур ясен навколо майбутньої коронки.

Другий етап: ортопедичний

Приблизно через 2 тижні після установки формувача ясен на імплантат ставиться абатмент. Це спеціальний з'єднувач, який виступає сполучною ланкою між штучним коренем і постійною коронкою (і опорою для протеза).

В рамках безпосередньо протезування здійснюється виконання відбитків для виготовлення постійного протеза (коронки) в зуботехнічній лабораторії. Коли вона вже готова, здійснюється примірка ортопедичної конструкції і її остаточна фіксація. На завершення призначається дата контрольного огляду.

Автор статті:
Хірург, Хірург-імплантолог, Щелепно-лицьовий хірург

Детальніше про послуги