Фотопротокол

09.08.2021

У більшості випадків лікування зубів прямо пов'язане з естетикою посмішки. У зв'язку з цим ми в клініці «Дент Арт» приділяємо підвищену увагу візуальній складовій. Для цього ми пропонуємо нашим пацієнтам ведення фотопротоколу. Це серія фотографій, які виконуються на різних етапах лікування зубів і дозволяють наочно оцінити отримані результати в динаміці, ну і, звичайно ж, у такому популярному сьогодні форматі, як «до і після».

Різновиди фотопротоколів

Виділяють кілька типів фотопротоколу. Визначальним моментом є те, що саме потрібно фотографувати. Відповідне рішення приймає наш стоматолог з урахуванням вихідного плану лікування.

Фотопротоколи бувають:

  • мікро-естетики. В даному випадку виконуються інтраоральні (тобто внутріротові) знімки, які дозволяють відобразити стан окремого зуба і / або оточуючих його ясен;
  • міні-естетики. Фотографується весь зубний ряд, що дозволяє оцінити співвідношення зубів, ясен і / або губ;
  • макро-естетики. Такий фотопротокол дає можливість оцінювати загальні риси обличчя й усмішки.

Завдяки подібним серіям фотографій під час лікування зубів можна домогтися бажаних естетичних результатів. Стоматолог вивчає стан окремих зубів і / або загальних рис обличчя, використовує отриману інформацію для коригування тих чи інших етапів вирішення наявних стоматологічних проблем. Також це дозволяє, скажімо, не просто отримати красиво відреставрований зуб сам по собі, а домогтися в цілому більш естетичної посмішки і привабливої ​​зовнішності.

Переваги фотопротоколу

  1. Якісне взаєморозуміння з лікарем і прозорість лікування. Лікар за допомогою фото спочатку показує наявні проблеми, а потім — позитивну динаміку і підсумковий результат лікування.
  2. Додатковий стимул до лікування. Візуалізація стоматологічних процесів позитивно впливає на пацієнтів, підвищує рівень комфорту, переконує їх, що витрачений час і кошти не були марними.
  3. Контроль результатів на різних етапах. Порівняння різних фотографій дозволяє виявити наявну динаміку, при необхідності скорегувати лікування та підвищити його загальну результативність.
  4. Врахування естетичних побажань пацієнта. Фотознімки відображають колір, текстуру й інші особливості зубів. Ця інформація може використовуватися для ефективної взаємодії з зубними техніками, які виготовляють протези.
  5. Ще один вид діагностики. На підставі фотопротоколу можна оцінити стан конкретних зубів і виявити необхідність того чи іншого стоматологічного лікування.

Коли і як виконується фотопротокол?

У нашій клініці «Дент Арт» фотопротоколом може супроводжуватися буквально будь-який вид лікування зубів. Найбільш доцільний він у тих випадках, коли передбачається робота цілої команди фахівців, наприклад, терапевта, ортодонта та хірурга. У такому випадку фотопротокол сприяє прийняттю колегіальних рішень, дає можливість вносити ті чи інші корективи в лікування без обов'язкової присутності пацієнта в клініці.

Перші фотографії здійснюються ще під час первинного прийому: вони використовуються нашим стоматологом для складання плану лікування. Потім знімки повторюються при наступних візитах з необхідною в кожному конкретному випадку періодичністю.

Для виконання знімків ми використовуємо професійні фотоапарати зі спалахами та спеціальні дентальні дзеркала. Вони дозволяють отримати зображення з необхідною деталізацією й під потрібними ракурсами. Також якісна техніка допомагає аналізувати важливі деталі, аж до вивчення мікропропорцій обличчя і виявлення напруження мускулатури.

Фотографії високої якості допомагають і пацієнтам візуально оцінити динаміку лікування зубів і побачити, як змінилася посмішка та зовнішність в цілому «до і після» звернення до «Дент Арт».

Автор статті:
Терапевт, Хірург, Ендодонтист

Детальніше про послуги