Імплантація жувальних зубів

21.12.2021

Імплантація невипадково вважається найкращим методом відновлення будь-яких зубів. Для зони посмішки вона може гарантувати чудові естетичні результати. Тоді як для жувальних зубів вона здатна забезпечити нормальне функціонування щелепи та правильне розподілення навантажень при пережовуванні їжі. Важливо лише врахувати всі вимоги до відновлення та вибрати відповідний метод імплантації.

Чому рекомендується імплантація жувальних зубів?

Відновити втрату молярів можна за рахунок протезування, наприклад, мостоподібних конструкцій, інших незнімних або знімних протезів. Але метод імплантації більш кращий та ефективний. І ось чому:

 • не доведеться пошкоджувати сусідні здорові зуби і використовувати їх як опору для мосту;
 • імплантація жувальних зубів дозволить повністю відновити їхню функцію та справлятися з усіма навантаженнями;
 • виключає атрофію кісткових тканин;
 • таке поповнення захистить від небажаних змін прикусу та порушення дикції;
 • імплантація комфортніша для самого пацієнта: за відчуттями новий зуб не відрізняється від природного, процедура догляду теж аналогічна;
 • протезування на імплантах характеризується довговічністю, головне вибрати якісну імплантаційну систему та коронки, з чим обов'язково допоможуть фахівці нашої клініки "Дент Арт".

Які вимоги до імплантації жувальних зубів?

Естетичність відновлених молярів – важливий, але не найголовніший момент, адже вони набагато менш помітні, ніж передні зуби. Але є інші першорядні аспекти. Ось які вимоги висуваються до імплантації жувальних зубів:

 • готовність до сильних жувальних навантажень, у зв'язку з чим потрібно як правильно вибрати імплантат, який стане надійною опорою для протезу, так і забезпечити стабільність штучного кореня (а при дефіциті кісткових тканин перед імплантацією може знадобитися операція остеопластики);
 • правильний підбір типу та кількості імплантатів. Універсальних рішень немає, оскільки кожному пацієнту потрібний індивідуальний підхід;
 • пошук балансу між надійністю та швидкістю отримання оптимальних результатів. Від цього прямо залежить метод імплантації. З одного боку можливий вибір класичного протоколу, з другого - одноетапного з негайним навантаженням.

Якщо вас очікує імплантація жувальних зубів, фахівці "Дент Арт" обов'язково врахують ваші побажання при виборі типів імплантів та методу відновлення. Але остаточне рішення завжди залишається за хірургом-імплантологом, адже він відповідає за результат.

Який метод імплантації найкраще відновлює жувальні зуби?

Однозначно відповісти на це питання нелегко, все залежить від конкретної ситуації. Перш ніж вибрати метод імплантації, наші лікарі враховують:

 • розташування та загальну кількість втрачених зубів;
 • обсяги кісткової тканини та її стан, включаючи рихлість, осередки остеопорозу тощо;
 • наявність атрофії, яка потребує попередніх операцій кісткової тканини.

На підставі цієї інформації і приймається рішення, який метод імплантації найкраще відновлює жувальні зуби в конкретному випадку.

Є два основні варіанти:

 • одноетапна імплантація жувальних зубів із негайним навантаженням. Вона дозволяє встановити коронки одразу після вживлення штучного кореня. Зазвичай цей метод застосовується за повної адентії (відсутності зубів), але може використовуватися і при поповненні поодиноких втрат (за умови хорошого стану кісткових тканин);
 • класична двоетапна імплантація жувальних зубів. Це найнадійніший метод із відмінними показниками приживання. Його можна вважати одним із найбільш універсальних. Ключова особливість полягає в тому, що після вживлення імплантів береться пауза від 3 до 6 місяців на їхнє приживлення, а потім здійснюється протезування.
Автор статті:
Хірург, Хірург-імплантолог

Детальніше про послуги