Імплантація зубів під наркозом. Види анестезії

30.03.2021

Імплантація зубів - найбільш ефективний метод відновлення як одного або декількох зубів, так і цілком втраченого зубного ряду. Суть цього способу полягає в тому, що в щелепну кістку вживлюється імплантат (штучний корінь, як правило, виконаний з титану), а вже на нього встановлюється коронка. Отримані нові зуби красиві і не відрізняються від справжніх, вони не болять і не завдають різних клопотів, як це часом трапляється з деякими видами протезів.

Сьогодні імплантація зубів може бути виконана абсолютно без болю для пацієнта. Для цього наша клініка "Дент Арт" використовує лікування з сучасним знеболенням і готова запропонувати різні види анестезії, які підходять саме вам.

Імплантація зубів без болю реальна?

Процедура вживлення імплантату на місці втраченого зуба або зубів може лякати. У деяких людей викликає неприємні відчуття навіть опис такої процедури, яка передбачає надріз ясна, обробку кісткового отвору і саму установку імплантату, накладення швів. Через це багато хто відмовляється від відновлення зубів, переживаючи щодо сильного болю, не вірячи, що все може пройти швидко і легко.

Але для сучасної стоматології подібні страхи вже не мають будь-яких раціональних обгрунтувань. Для імплантації зубів сьогодні застосовуються кращі знеболюючі засоби і безпечний наркоз, так що процедура відновлення бездоганної усмішки по відчуттями не буде відрізнятися від лікування карієсу.

А якщо психологічний дискомфорт або страх стоматологічних процедур дійсно сильний, то можливо виконання необхідних маніпуляцій з використанням спеціальних засобів седації, які вводять пацієнта в медикаментозний сон.

Місцева анестезія при імплантації

Основним способом знеболювання при стоматологічному лікуванні зубів залишаються місцеві знеболюючі препарати, Вони швидко діють і повністю знімають біль. В результаті навіть процедура вживлення імплантату відбувається абсолютно безболісно.

У нашій клініці використовуються такі місцеві знеболюючі препарати, як ультракаїн і мепівакаін (скандонест). Перший застосовується в стоматологічній практиці більше 40 років і за знеболюючим ефектом перевершує звичайний лідокаїн в 2 рази. Скандонест не менше ефективний, починає діяти моментально після введення, дія зберігається до 3 годин.

Також для складного лікування зубів в деяких клініках Києва може використовуватися місцева анестезія в тандемі з легкою седацією закисом азоту. Застосування останньої допомагає зі зняттям зайвого хвилювання і стресу. Показаннями для такої анестезії зазвичай є психологічні проблеми, включаючи непереносимість запаху ліків, страх медичних інструментів і т.д.

Імплантація зубів уві сні або під загальним наркозом

Альтернативою місцевої анестезії в стоматології вважається так званий загальний наркоз. Правда, потрібно враховувати, що для його застосування є певні протипоказання. У зв'язку з цим в клініці "Дент Арт" в Києві пропонується більш універсальна і безпечна альтернатива наркозу - введення пацієнта в медикаментозний сон.

Для цього перед імплантацією зубів використовується препарат Пропофол, який швидко занурює пацієнта в сон. При цьому в команду імплантолога також входить анестезіолог і асистенти, які моніторять стан пацієнта і забезпечують максимальну безпеку процедури відновлення втрачених зубів.

Автор статті:
Хірург-імплантолог

Детальніше про послуги