Імпланти зубів. Види і особливості

10.05.2021

Те, наскільки ефективною буде імплантація зубів, прямо залежить від майстерності спеціаліста (імплантолога) і використовуваних імплантатів (в побуті також використовується термін "імпланти"). Останні являють собою штучний корінь, який вживлюють в кісткову тканину щелепи. Сьогодні якісні імплантати роблять переважно з титану. Але класифікують їх не тільки за матеріалами виготовлення.

Ми докладніше розповімо вам про те, чому так популярні титанові імплантати, які їх види бувають. А ще ви дізнаєтеся більше про ті імплантаційні системи, які ми застосовуємо в клініці "Дент Арт" в Києві.

Чому титан?

Для імплантації зубів такий метал, як титан, підходить чи не найкраще. До його незаперечних переваг відноситься:

  • біологічна сумісність. Титан не викликає алергічних та інших негативних реакцій організму, що робить можливим його вживлення в тканини людини;
  • відмінні антикорозійні властивості. Метал завдяки формованій на його поверхні окисної плівки не схильний до корозії ні на повітрі, ні при безпосередньому впливі вологи. А якісні імплантати зубів повинні бути в даному аспекті бездоганні;
  • високий рівень міцності при показниках пружності, аналогічних кісткам людини. Завдяки цьому титан відмінно справляється з жувальними навантаженнями, а кісткові тканини щелепи при цьому не деформуються;
  • стійкість до різних хімічних впливів (включаючи агресивні);
  • невелику вагу.

Всі ці плюси і зробили титанові штучні корені оптимальним вибором для імплантації зубів.

Різновиди титанових імплантатів

Сьогодні в стоматології застосовуються різні види імплантів з титану. Вони відрізняються за розмірами, формою, конструкцією.

За останньою ознакою виділяють розбірні і нерозбірні системи. Перші складаються з тіла, заглушки, формувача ясен і абатмента (з'єднувального елемента, до якого кріпиться коронка або інший протез). Використовуються вони, коли має бути класична імплантація зубів в 2 етапи. Для одноетапного протоколу застосовують нерозбірні (моноблочні) імплантати.

Найбільш затребуваними з точки зору форми вважаються коренеподібні стрижні. В якості основи тут виступає гвинт з різьбою, який і фіксується в кістки.

Коли обсяги кісткової тканини малі (кістка вузька), замість коренеподібних застосовують пластинчасті титанові імплантати. Крім цього можуть використовуватися і комбіновані варіації, які поєднують в собі особливості двох цих штучних коренів.

При особливій стоншеності кісткових тканин застосовують внутрішньо слизові або субперіоральні імпланти. Вони імплантуються не в кістку, а в простір між нею і окістям.

Які імплантати використовуються в клініці "Дент Арт" і скільки вони прослужать?

Сьогодні є багато виробників імплантаційних систем, але статус найбільш перевірених, відомих і якісних незмінно зберігають шведські імплантати Nobel і швейцарські Straumann. Це та продукція, яка вважається найбільш довговічною і надійною, а в якості підтвердження є численні дослідження і відгуки імплантологів. Саме ці якісні імплантати ми завжди рекомендуємо нашим пацієнтам.

Також у нас встановлюються імпланти і інших виробників. Так, на висоті в плані якості продукція Ankylos (Німеччина), Anyridge (Корея) і Osstem (Корея). Непогано зарекомендували себе на практиці більш доступні за ціною системи, а саме німецькі Icx templant і корейські Mega Gen.

Кращі імплантати, встановлені нашими професіоналами, можуть прослужити все життя, а просто якісні і надійні - від 25 років.

Автор статті:
Хірург-імплантолог

Детальніше про послуги