Як прибрати щілину між зубами?

03.09.2021

Діастема — це збільшений проміжок між центральними різцями, який нерідко ще називають щербинкою. Такий порожній простір може досягати 5-6 мм, та може бути обумовлений спадковістю, порушеннями розвитку зубощелепної системи або навіть шкідливими звичками. Якщо щербинка між центральними різцями називається діастемою, то між будь-якими іншими — тремою. Вона обумовлена ​​неправильним прикусом, ранньою втратою зубів, все тим же спадковим фактором.

Діастема насамперед турбує з точки зору естетики. Але вона загрожує й іншими негативними наслідками. Щербинка може спровокувати хвороби ясен, стати причиною появи ясенних кишень і передчасної втрати зубів. У дітей збільшений міжзубний проміжок може порушувати дикцію, перш за все заважати нормальній вимові свистячих і шиплячих звуків. Власне, з цієї причини велика відстань між зубами — це привід для звернення до ортодонта нашої клініки «Дент Арт».

Як прибрати щілину між зубами?

Діастема та трема для сучасної ортодонтії не рахується складно вирішуваною проблемою. У нас у клініці проводиться ретельне обстеження з виконанням КТ-знімків, що дозволяє підібрати оптимальний метод корекції, що усуває також першопричину щербинки. В одних випадках використовуються коронки або вініри, в других — знімні конструкції, в третіх — брекети.

Іноді незначний естетичний недолік можна усунути за допомогою художньої реставрації з використанням фотополімерного пломбувального матеріалу. Правда, це тільки косметичний метод.

Діастема може бути усунена наступними способами:

  1. Знімні конструкції (пластинки та капи). Вони найчастіше рекомендовані дітям, у яких ще остаточно не сформувалися щелепи. Для корекції в даному випадку потрібно менше зусиль, а знімних пластинок або кап достатньо, щоб надати необхідний тиск, що усуне небажані міжзубні проміжки. Важливий плюс таких конструкцій у зручності для дітей: вони знімаються для прийому їжі та гігієни ротової порожнини. У складних випадках пластинки та капи, як правило, не допомагають.
  2. Коронки та вініри. Вони можуть виступати як додатковим, так і основним методом корекції діастем і трем. Якщо корені зубів пацієнта розташовуються рівно, то усунути міжзубні проміжки можна без розвороту. Для цього використовуються коронки, а ось вініри, як правило, ставлять на сусідні зуби, щоб компенсувати різницю в розмірах різців. Якщо появу щербинки викликав неправильний прикус або серйозні порушення зубощелепної системи, то вініри не вирішують проблему — спочатку потрібно усунути першопричину.
  3. Брекети. Вони використовуються для виправлення прикусу та різних ортодонтичних дефектів. А ті у свою чергу часто є причиною діастем і трем. Брекети підходять пацієнтам будь-якого віку й ефективно вирішують наявні проблеми. У молодих пацієнтів (до 18-20 років) корекція відбувається досить швидко, а дорослим може знадобитися більше часу, аж до 2-3 років. Якщо використовуються брекет-системи, то потрібно дотримуватися плану відвідувань ортодонта, а вже після завершення лікування дотримуватися ретенційного періоду, що передбачає носіння пластинок або кап. В іншому випадку диастема й інші порушення прикусу можуть повернутися.
  4. Хірургічна пластика. Даний метод може використовуватися в комплексі з іншими, наприклад, ортодонтичним лікуванням. У дітей нерідко достатньо виконати пластику вуздечки, а зуби після цього самі приймають анатомічно правильне положення. Хірургічне втручання необхідне і при диспозиції зубів, тобто коли зуби прорізуються зі зміщенням до піднебіння або до щоки.

Детальніше про послуги