Як доглядати за зубними імплантами?

12.04.2021

Імплантація зубів - ефективний спосіб відновлення окремих втрачених зубів або повної їх втрати (адентії). А однією з численних переваг методу є те, що догляд за імплантами зовсім не складний. Але це не означає, що доглядати за ними зовсім не потрібно. Навпаки, правильний догляд є гарантією як безпроблемного приживлення штучного кореня, так і здоров'я всієї ротової порожнини в подальшому.

Наші досвідчені хірурги-імплантологи підготували для вас базові рекомендації про те, яким повинен бути догляд за імплантатами після установки.

Загальні правила гігієни після імплантації

Домашній догляд за імплантами повинен переслідувати наступні цілі:

 • видалення частинок їжі з порожнини рота;
 • зняття бактеріального шару і нальоту з протезів (коронок);
 • очищення міжзубного простору і ясен поруч зі штучним коренем.

Щоб забезпечити це, необхідно дотримання наступних нескладних правил:

 • чистка зубів мінімум двічі в день (в ранковий і вечірній час) з використання зубної щітки з м'якою щетиною;
 • застосування зубних паст без агресивних абразивних речовин в складі;
 • використання флосса (зубної нитки), яка дозволяє очищати ясна і міжзубні проміжки;
 • застосування пучкових зубних щіток (спеціальних зубних йоржиків), які дають можливість очищати бічні поверхні зубів і міжзубні проміжки.

В якості альтернативи зубної нитки можуть використовуватися іригатори, які дозволяють очищати міжзубні простори за допомогою направлених струменів води. Додатково може бути рекомендовано застосування ополіскувачів, але їх не варто призначати собі самостійно.

Навіть якщо такий догляд за імплантами здійснюється в повній мірі, то раз на півроку в профілактичних цілях варто відвідувати стоматологічний кабінет. Подібні візити потрібні, в тому числі і для профгігієни ротової порожнини, що дозволяє ефективно позбутися від зубного нальоту (м'яких і твердих відкладень).

Аналогічний догляд рекомендований всім, тобто і тим, у кого немає імплантатів. Такий підхід дозволить уникнути серйозних проблем із зубами, виявити стоматологічні проблеми на ранніх стадіях і усунути їх.

Гігієна при наявності знімного протезу

Дещо відрізняються правила домашнього догляду в тому випадку, якщо після імплантації встановлюється не коронка, а знімні протези. Порядок дій такий:

 1. Знімаємо протез, чистимо його з внутрішньої сторони зубною щіткою і пастою, промиваємо водою.
 2. Розміщуємо протез в антибактеріальному розчині (тривалість процедури підкаже інструкція до конкретного препарату).
 3. Використовуючи м'яку зубну щітку і флос, чистимо ясна і абатменти - металеві елементи, на які фіксується знімний протез.

Домашній набір для гігієни після імплантації

В цілому догляд за імплантатами після установки мало в чому відрізняється від базових правил домашньої гігієни. У вашому розпорядженні повинні бути такі інструменти, як:

 • зубна щітка;
 • міжзубна щітка (так званий йоржик);
 • флос;
 • зубний іригатор.

При виборі всіх цих засобів гігієни є чимало нюансів. По-перше, відрізняється жорсткість щетини зубних щіток. Після імплантації, як правило, рекомендується використовувати м'які моделі. По-друге, є різні види щіток, в тому числі універсальні, міжзубні, кутові і т.д. Як правило, звичайну потрібно доповнювати міжзубною (зубним йоржиком).

Зубні нитки також бувають різними. При установці мостовидних протезів та / або наявності міжзубних проміжків збільшеної ширини рекомендований спеціальний флос Super Floss. За допомогою такої нитки зручніше знімати наліт нижче лінії ясен і навіть очищати простір під знімним протезом, не знімаючи його.

Розібратися в цих та інших нюансах догляду після імплантації вам обов'язково допоможуть професіонали "Дент Арт".

Автор статті:
Хірург, Хірург-імплантолог, Щелепно-лицьовий хірург

Детальніше про послуги