Кровоточивість ясен. Що робити?

05.03.2021

Кров на яснах, що з'являється після чистки зубів - досить тривожний фактор, при якому рекомендується відразу ж звертатися до пародонтолога. Подібні кровотечі не бувають без причин, а можуть бути симптомом запалення в порожнині рота або інших захворювань, що вимагають кваліфікованої допомоги.

Якщо ви хочете позбутися від кровоточивості ясен, запишіться на прийом до парадонтолога "Дент Арт". Також ми рекомендуємо ознайомитися з цим матеріалом, який дозволить дізнатися більше про причини такої проблеми і ефективних методах протидії.

Причини кровоточивості ясен

Найчастіше кров на яснах з'являється в результаті травмування або запалення. Запальні процеси в порожнині рота - не рідкісне явище. Бактерії, що запускають їх, є в м'якому і твердому зубному нальоті (камені). Накопичення відкладень часто викликає кровоточивість, а щоб подібного не сталося, необхідна регулярна професійна гігієна зубів. Її рекомендується виконувати мінімум раз на півроку, а при деяких показаннях (носінні брекетів, наприклад) - навіть частіше.

Але запальний процес в яснах не єдина причина, тому для лікування кровоточивості потрібно переконатися у відсутності інших патологій, в тому числі:

 • хвороб шлунково-кишкового тракту, включаючи гастрит, захворювання жовчного міхура;
 • гормональних збоїв, викликаних вагітністю, патологіями ендокринної системи або іншими факторами;
 • порушень згортання крові;
 • дефіциту вітамінів, включаючи вітамін С.

Також причиною крові на яснах можуть бути:

 • шкідливі звички;
 • неправильна домашня гігієна;
 • прийом певних медикаментів;
 • помилки, допущені під час стоматологічного лікування зубів.

Все це свідчить про необхідність індивідуального підходу, а не використання шаблонних терапевтичних рішень. Наші спеціалісти в "Дент Арт" підбирають лікування виключно індивідуально для кожного пацієнта.

Кровоточивість і супутні прояви захворювань ясен

Кров на яснах пацієнти зазвичай помічають під час чистки зубів або після вживання твердих продуктів. Подібні симптоми - вже привід для звернення до наших пародонтологів.

До інших ознак захворювань ясен також відносять:

 • наявність зубного каменю;
 • неприємний запах у роті, який чистка зубів усуває лише на короткий час;
 • почервоніння або набряклість ясен;
 • збільшення розміру ясен (подібне притаманно для запалень гормональної природи, наприклад, у вагітних).

Під час консультації з нашим стоматологом будуть враховані всі симптоми, а на їх підставі підібрано оптимальне лікування, яке допоможе позбутися від першопричин проблеми.

Що робити при кровоточивості ясен?

Універсальна порада, яка точно допоможе - звернення до наших професіоналів в Києві. Якщо причина полягає в запаленні, наявного в порожнині рота, то потрібно зайнятися лікуванням саме цієї проблеми, а тут без кваліфікованої допомоги не обійтися.

Комплексна терапія кровотеч з ясен включає:

 1. Професійну гігієну: в тому числі видалення нальоту і твердих відкладень. Ми використовуємо ультразвукову чистку скейлером, ручні інструменти, полірування, використовуємо порошки різної абразивності за технологією Air Flow із застосуванням гліцину.
 2. Оцінку стану наявних пломб та / або коронок.
 3. Санацію порожнини рота, в тому числі лікування каналів, заміну проблемних коронок і пломб, що є осередком запальних процесів.
 4. Усунення причинних факторів кровоточивості.
 5. Підбір оптимальних зубних паст, щіток та інших засобів гігієни зубів.
 6. Навчання правилам домашнього догляду.

Іноді, щоб позбутися від цієї проблеми з яснами, також потрібні і спеціальні лікарські препарати. Вони підбираються виключно індивідуально при наявності відповідних показань. Для терапевтичного лікування кровоточивості ясен використовують:

 • антисептичні та протизапальні гелі;
 • розчини для полоскань;
 • спеціальні зубні пасти;
 • курс антибіотиків.

А ось доцільність використання народних засобів обов'язково варто уточнити у лікаря, адже деякі методи фітотерапії можуть бути марні при серйозних запаленнях або навіть загрожують погіршенням стану.

У запущених випадках може допомогти кюретаж пародонтальних кишень та інші методи лікування.