Міні-імплантати. Що це?

26.04.2021

Міні-імплантати є титанові штифти, які в 4 рази менше за розміром (діаметр приблизно 2 мм) класичного штучного кореня. Ця особливість дозволяє застосовувати їх в обмеженому просторі, в тому числі встановлювати під ясна, а не в кістку.

Хірурги-імплантологи нашої клініки "Дент Арт" встановлюють міні-імплантати, але в цілому область їх застосування досить специфічна. Найчастіше використовувати їх не можна, особливо для цілей протезування. Тому важливо чітко розуміти, для чого вони застосовуються і коли дійсно потрібні.

Міні-імплантати при виправленні прикусу

Як правило, користуються попитом міні-імпланти в ортодонтії. Так, застосування брекет-систем в тандемі з цими невеликими титановими штифтами дає можливість усунути проблеми прикусу в більш короткі терміни.

Зазвичай міні-імпланти вживлюються на зовнішню сторону ясен між зубними коренями, а потім з'єднуються з брекетами за допомогою спеціальних еластичних ланцюжків. В даному випадку штифти виступають своєрідним якорем, тоді як брекет-системи виконують свою функцію: найчастіше - дозволяють підняти зуби вгору. Подібне необхідно для коригування глибокого прикусу.

Також міні-імплантати разом з ортодонтичними конструкціями дозволяють вирішити проблему скупченості або неправильного нахилу зубів. В цьому випадку маленькі штифти вживлюють в бічних або піднебінній частині ротової порожнини.

Коли завдання виправлення прикусу вирішено, то лікарі знімають брекет-системи і видаляють міні-штифти.

Чи використовуються міні-імпланти при протезуванні?

У стоматологічній ортопедії такі титанові штифти застосовуються вкрай рідко, особливо в якості постійних конструкцій. Через свої невеликі розміри вони істотно поступаються повноцінним імплантатам по надійності. У зв'язку з цим наші хірурги-імплантологи готові розглядати їх установку в цілях протезування лише в окремих випадках. Серед обмежених показань для їх застосування можна виділити наступне:

  • виражена нестача кісткової тканини;
  • наявність супутніх патологій у пацієнта;
  • відсутність можливості виконати процедуру повноцінної імплантації.

Також потрібно розуміти, що через неготовність міні-імплантатів до повноцінних навантажень вони не стануть надійною опорою для незнімних протезів, тобто одиночних коронок або мостовидних конструкцій.

Для фіксації знімних протезів невеликі штифти також не є оптимальним варіантом. У більшості випадків рекомендувати їх не можна, оскільки така опора не буде максимально надійною.

У всіх ситуаціях, коли протипоказань для класичної імплантації немає, необхідно робити вибір на користь повноцінних імплантатів.

Проте, в ортопедії міні-імплантати все ж застосовують. Зазвичай для установки тимчасових протезів, як знімних, так і незнімних. На короткий термін вони можуть забезпечити необхідний щільний контакт. Але тільки до того моменту, як буде встановлюватися постійна ортопедична конструкція з імплантацією повноцінного штучного кореня, його приживлення і подальшою установкою постійного протеза.

Протезування зубів на міні-імплантатах може розглядатися в якості тимчасового рішення і виступати одним з етапів основної процедури (наприклад, при остеопластиці або імплантації при частковій або повній адентії). В останній ситуації під тимчасовий протез ставлять від 4 мініатюрних титанових штифтів на нижню щелепу і від 4 - на верхню.

Вартість міні-імплантатів

Їх ціна відчутно нижча, ніж класичних імплантатів. Точні розцінки обумовлені кількістю використовуваних штифтів і конкретним видом майбутньої роботи лікарів-стоматологів.