Чи можна не видаляти зуби мудрості під час встановлення брекетів?

11.11.2021

Зуби мудрості (вони ж вісімки) сучасній людині не потрібні й перетворилися на рудимент. Більше того, нерідко вони тільки заважають і спричиняють незручності: можуть пошкоджувати сусідні сімки, більш схильні до карієсу, оскільки гірше піддаються гігієні в домашніх умовах. А в окремих випадках і ортодонтичне лікування (виправлення прикусу) без їх видалення просто не має сенсу.

Питання, видаляти чи не видаляти вісімки, не втрачає актуальності. Сучасна стоматологія все частіше наполягає на тому, що зуби мудрості треба видаляти навіть без показань. Навіть якщо зараз із ними все гаразд, проблеми з ними — це скоріше питання часу. Ті, хто дотримуються цього підходу, рекомендують видаляти зуби мудрості при встановленні брекетів. Давайте розбиратися, чи пов'язані вісімки та неправильний прикус, чи обов'язково позбавлятися зубів мудрості перед носінням брекетів?

Зуби мудрості та брекети: як пов'язані?

Досить часто ортодонтичне лікування зі встановленням брекет-систем продиктовано проблемою надмірної скупченості зубів. А надто близько один до одного вони зазвичай виявляються через брак місця. Або щелепа не така велика, як потрібно, або зуби більші за звичайні.

Так, наші пращури вживали в їжу переважно тверді продукти. Допомагали їм у цьому зуби мудрості. Зараз наш раціон змінився, і хоч вісімки все одно залишаються, наша щелепа найчастіше має менший розмір. Як результат з'являється проблема скупченості або через дефіцит місця передні зуби виступають вперед. Так формується неправильний прикус. Для усунення проблеми потрібні брекет-системи. Але в такій ситуації треба видаляти зуби мудрості при встановленні брекетів. Вони звільнять місце, куди буде зміщуватися решта зубного ряду.

Показання для видалення вісімок перед носінням брекетів

Ми в «Дент Арт» рекомендуємо видаляти вісімки всім своїм пацієнтам. Аналогічно діють стоматологи у США, Канаді та багатьох інших розвинених країнах. Якихось додаткових показань не потрібно. Брекети доведеться носити досить довго, і якщо поки що скарг немає, то де гарантії, що вони не з'являться через пів року чи рік?

Але буває так, що пацієнти не готові розлучатися з зубами мудрості просто так. Допускається не видаляти вісімки перед носінням брекетів тільки тоді, коли неправильний прикус із ними не пов'язаний і вони не завадять вирішенню проблеми. Інакше їх потрібно обов'язково позбавлятися перед установкою брекетів.

Видалення необхідне, якщо у вас:

  • занадто маленька щелепа та нестача місця для всіх зубів;
  • дуже великі зуби, які провокують такий самий дефіцит простору;
  • невідповідність розмірів нижньої та верхньої щелеп;
  • є будь-які скарги чи захворювання зубів мудрості, включаючи каріозні порожнини, кісти, ушкодження щік тощо.

Рекомендується видалення вісімок перед ортодонтичним лікуванням і підліткам, у яких вони ще не прорізалися, але за знімками комп'ютерної томографії видно, що вони можуть бути проблемними, наприклад, є ризик руйнування сусідніх сімок.

Як відбувається видалення зубів мудрості?

Видалення зубів є одним із підготовчих етапів ортодонтії. До речі, іноді видаляти потрібно навіть не вісімки, а інші зуби (наприклад, четвірки). Відповідно, ці процедури виконуються до встановлення брекетів.

Видаляти потрібно всі зуби мудрості, щоб не порушувати симетрію обличчя, тобто пару верхніх та нижніх.

Ми в «Дент Арт» використовуємо сучасну анестезію та пропонуємо нашим пацієнтам лікування уві сні. Складні видалення зубів мудрості через велику тривалість процедури рекомендується проводити саме з медикаментозною седацією.

Автор статті:
Ортодонт

Детальніше про послуги