Чому неправильний прикус треба виправляти?

02.04.2021

Згідно зі статистикою, 4 з 5 чоловік на землі мають неправильний прикус. Не всі, кому потрібно виправлення, навіть сьогодні йдуть на консультацію до ортодонта. Але з року в рік запитаність ортодонтичного лікування зростає. А ті, хто вирішив виправити неправильний прикус, згодом відзначають позитивні зміни, причому не тільки безпосередньо гарну посмішку, але і:

  • покращення профілю і форми обличчя;
  • більш якісне і легке пережовування їжі;
  • припинення головного болю;
  • відсутність проблем з щелепним суглобом (більше немає клацань і т.д.).

Все це говорить про підвищення якості життя. А крім того правильний прикус виключає численні потенційні та реальні проблеми з зубами і ротовою порожниною.

До чого призводить порушення прикусу у дорослих?

Неправильне змикання зубів, виражена нерівність та інші дефекти загрожують різними складнощами. Якщо не виправити неправильний прикус, то це може викликати такі проблеми:

  1. Психологічні та соціальні. Некрасиву посмішку і підліток, і дорослий буде намагатися ховати. Це викликає невпевненість в собі і психологічний дискомфорт. Також неправильний прикус впливає на комунікативні здібності, може заважати знайти роботу мрії.
  2. Функціональні проблеми. Через відсутність правильного контакту між зубами-антагоністами (розташованими на протилежних щелепах) часто знижується ефективність пережовування їжі. Через це людина або витрачає більше часу на жування, або ковтає недостатньо пережовані продукти. Можливі й інші функціональні розлади, пов'язані з роботою суглоба, його кісткової структури і м'язів. Внаслідок цього виникають больові відчуття або дискомфорт при відкриванні рота, головний біль і т.д.
  3. Прискорення руйнування зубів і підвищення ризику хвороб пародонту. Порушення прикусу у дорослих часто є причиною патологічної стертості зубного ряду і викликає труднощі при домашній гігієні. В результаті можуть виникати запалення, кровоточивість ясен і т.д.
  4. Підвищений ризик травм при неправильному змиканні. Через це може травмуватися піднебіння (нижнім зубним рядом) або ясен нижньої щелепи (їх пошкоджують верхні зуби). Подібне викликає серйозні дефекти м'яких тканин, а часті травми навіть призводять до оголення зубних коренів.

А ще проблеми з прикусом часто виступають серйозною перешкодою для виконання протезування або імплантації зубів. Перед відповідними процедурами потрібна консультація ортодонта і спеціальна ортодонтична підготовка.