Види брекет-систем

Для виправлення прикусу сучасна ортодонтія пропонує різні види брекет-систем. Це дає можливість підібрати кожному пацієнтові оптимальну конструкцію з точки зору різних критеріїв, включаючи фінансові можливості, комфорт при носінні, вимоги до естетики і / або швидкості лікування.

У клініці "Дент Арт" в Києві ми застосовуємо всі актуальні сьогодні види брекетів, так що ви можете розраховувати на ефективне вирішення наявних проблем з прикусом і викривленнями зубного ряду. Дізнатися більше про те, які варіанти існують і що підійде саме вам, допоможе ця стаття. Але врахуйте, що остаточне рішення про підбір брекет-систем приймає тільки лікуючий лікар-ортодонт після огляду і діагностики.

Вартість послуг
  • Первинний прийом ортодонта (огляд, консультація)650 грн
  • Контрольний огляд та активація апаратури450 грн
  • Первинний прийом ортодонта (огляд, консультація, складання плану лікування)1200 грн
  • Брекет-система металева OL OMNI (1 щелепа)15000 грн
  • Брекет-система керамічна OL OVAT C (1 щелепа)21000 грн
  • Брекет-система металева самолігуюча OL IN-OV R (1 щелепа)24000 грн
  • Брекет-система керамічна самолігуюча OL IN-OV С (1 щелепа)28000 грн
  • Брекет-система металева Equilib14500 грн
  • Брекет-система комбінована металева/керамічна Equilib17500 грн
  • Брекет-система металева самолігуюча Damon (1 щелепа)24000 грн
  • Брекет-система керамічна самолігуюча Damon (1 щелепа)34000 грн
Оплата частинами privat mono

Види брекетів за конструктивними особливостями

Брекет-система передбачає два головні компоненти - ортодонтичну дугу і брекети, які фіксують конструкцію на зубах. За виправлення прикусу, тобто зміщення зубів в потрібному напрямку, відповідає металева дуга. Але фіксуватися вона може до брекетів як за допомогою лігатур, тобто дротяних або еластичних кілець, так і без них. У зв'язку з цим виділяють дві групи брекет-систем:

  1. Лігатурні. Тут передбачений третій додатковий елемент - лігатури. Вони тримають дугу в пазах брекетів. Міняти лігатури потрібно приблизно раз на місяць, що можна вважати мінусом цих систем. Плюс еластичні кільця часто розтягуються і дуги втрачають свої властивості навіть раніше чергового візиту до ортодонта, а весь процес виправлення прикусу затягується в часі. З іншого боку лігатурні брекети коштують дешевше самолігуючих (винятком є лінгвальні варіації). Оптимальним вибором такі брекети будуть якщо у вас:
    • складна патологія, яка вимагає постійного контролю лікаря (лігатурні брекети більш "контрольовані" в порівнянні з самолігуючими системами);
    • немає проблем з доглядом і гігієною (очищати лігатурну конструкцію складніше і довше);
    • є фінансові обмеження.
  2. Самолігуючі брекети. Це більш прогресивна конструкція, де на самих брекетах є елементи (спеціальні замки) для фіксації ортодонтичної дуги. Остання легко переміщується в пазах, дозволяючи усунути викривлення прикусу без необхідності видалення зубів. Лікування пройде швидше: потрібно від півтора до трьох років. Замочки самолігуючих брекетів компактні і гладенькі, так що процедура носіння і чищення комфортніша. Плюс вони менш помітні і скорочують число обов'язкових візитів до ортодонта "Дент Арт" в Києві.

Самолігуючі брекет-системи максимально універсальні і підходять практично всім пацієнтам, але обійдуться дорожче версій з лігатурами.

Види брекетів за способом фіксації

Якщо раніше ортодонтичні конструкції встановлювали виключно із зовнішньої сторони зубів, то сьогодні є можливість приховати їх. Для цього використовуються лінгвальні системи, які "ховаються" за зубним рядом. Отже, виділяють:

  1. Зовнішні (вестибулярні). Це класичний варіант. Тут може відрізнятися варіант фіксації дуги до замків, тобто зовнішні брекети бувають і самолігуючі, і лігатурні. При цьому навіть якщо використовуються прозорі матеріали, вони будуть помітні оточуючим. Зовнішні брекети більш універсальні, тобто дозволяють впоратися практично з будь-якими патологіями прикусу. Використовують вестибулярні брекети, якщо:
    • непомітність і естетика не обов'язкові;
    • у вас невеликі зуби, які не дозволять встановити лінгвальні системи;
    • у вас вузька щелепа.
  2. Внутрішні (лінгвальні). Такі брекети бувають виключно лігатурними. Брекети підбираються індивідуально так, щоб вони ідеально повторювали рельєф зубів з внутрішньої сторони. Такі брекети максимально непомітні. Але лікування прикусу буде не таким швидким, і не у всіх ситуаціях ці конструкції підходять. Оптимальним варіантом лінгвальні брекети будуть для:
    • публічних людей, яким красива посмішка вкрай важлива;
    • спортсменів, які мають ризики травм обличчя (їм зовнішні системи не підходять);
    • пацієнтів з великими зубами і / або щелепою (носити такі брекети буде комфортніше).

Види брекетів за матеріалами виготовлення

Брекети сьогодні дуже варіативні в аспекті матеріалів виготовлення. Виділяють такі системи:

  1. Металеві. Це один з найбільш універсальних матеріалів. Можуть використовуватися різні метали і їх сплави. Основний плюс - гіпоалергенні властивості і механічна міцність. Ще металеві брекети інертні по відношенню до продуктів харчування, прості в очищенні. Такі системи в найбільшій мірі підходять тим, кому потрібен комфорт при носінні.

    До речі, металеві дуги присутні в будь-яких інших брекетах, включаючи керамічні / сапфірові конструкції.

  2. Сапфірові. Для створення таких брекетів використовується синтетичний сапфір. Його основний плюс - естетика: брекет-системи залишаються прозорими весь період носіння. Ще ці системи дуже міцні, так що ризик поломок мінімальний.

    Такі брекети рекомендовані наступним пацієнтам:

    • тим, кому потрібні мінімальна помітність і естетичність;
    • власникам малих нижніх зубів, адже замки з сапфіра менші керамічних.
  3. Керамічні. Вони теж призначені для естетичного виправлення прикусу. Брекети з кераміки білі (як і зуби). Кераміка поступається сапфіру по міцності, тому ймовірність пошкодження (відколювання), особливо в районі пазів, все ж вище. Тому в ході ортодонтичного лікування з керамічними системами рекомендується обмежувати або виключати дуже тверді продукти харчування. Такий варіант теж оптимальний для тих, хто хоче, щоб брекети були максимально непомітними.
  4. Комбіновані. Це компромісне рішення. Найчастіше на нижню щелепу ставлять міцні металеві брекети, а на верхню - комбіновані з металевих (на бічних зубах) і сапфірових, або керамічних брекетів (на передніх зубах). Як правило, для брекетів з лігатурами використовується комбінація металу з сапфіром, а для самолігуючих - металу з керамікою. Такі брекети рекомендовані тим, хто шукає компромісне рішення між доступною ціною, непомітністю і комфортом при носінні.

Більше про вибір брекетів ви можете дізнатися на прийомі у ортодонта в "Дент Арт" в Києві.

Стоматологи ортодонти у Києві

Багінська Вікторія Миколаївна
Багінська Вікторія Миколаївна
Ортодонт
Хилимонюк Євген Юрійович
Хилимонюк Євген Юрійович
Ортодонт
Види брекет-систем | Мережа стоматологічних клінік DentArt | Київ ☛ Які бувають брекети для вирівнювання зубів і виправлення прикусу ☛ Види брекет-систем ☎ Запис за тел: 0 800 331 300 (з 8.00 до 21.00) ☛ Без вихідних (Позняки, Осокорки)
9700 48000 UAH