Профілактичний огляд стоматолога

06.10.2021

Профілактичний огляд стоматолога — це відвідування стоматологічної клініки при відсутності у вас скарг, тобто з метою профілактики захворювань зубів і ротової порожнини. Цей візит потрібен для того, щоб фахівець подивився, чи все в нормі, а ви й далі не мали приводів для занепокоєння.

Такий огляд стоматолога рекомендований усім, оскільки будь-якій проблемі зі здоров'ям легше запобігти або ж усунути неприємності тоді, коли вони виявлені на ранній стадії. Це, як правило, простіше, швидше та доступніше з фінансової точки зору.

Як часто потрібний профілактичний огляд стоматолога?

У світовій стоматологічній практиці рекомендується відвідувати кабінет стоматолога-терапевта кожні півроку, тобто 2 рази на рік. Цього достатньо, щоб виявити проблеми з зубами та порожниною рота на початковій стадії і швидко вирішити їх без істотних матеріальних і часових витрат. Як правило, за один цей візит.

Рекомендація відвідувати стоматолога з метою профілактики кожні 6 місяців обумовлена ​​тим, що найпоширеніша хвороба зубів — карієс — розвивається швидкими темпами. Якщо огляди стоматолога будуть рідшими, ніж раз на півроку, то можна упустити момент, коли усунути каріозні ураження вдасться найбільш щадним методом, без свердління та пломб.

Показання для профілактичного походу до стоматолога?

Відвідати стоматологічний кабінет для профілактики захворювань зубів, ясен і ротової порожнини варто в таких випадках:

  • у вас немає скарг, болю чи будь-якого дискомфорту, але ви точно не пам'ятаєте, коли останній раз були у стоматолога;
  • є дрібні занепокоєння, на зразок підвищеної чутливості зубів, дискомфорту при пережовуванні твердої їжі, погіршення кольору зубної емалі тощо;
  • є пломби або депульповані зуби, тобто так звані «мертві» одиниці з пролікованими каналами. У цих випадках кожні 6 місяців потрібно перевіряти крайове прилягання пломбувального матеріалу до зубних тканин. Плюс у випадку з депульпованим зубом рекомендований рентген-знімок для оцінки стану кореня.

Профілактичний огляд стоматолога має багато спільного з регулярним технічним обслуговуванням автомобіля або різної побутової техніки. Ось тільки про машину й електроніку ми, як правило, не забуваємо та робимо все можливе, щоб уникнути дорогого ремонту. А ось у випадку з зубами (а часом і станом здоров'я в цілому) часто діємо інакше: «раз нічого не болить, то до лікаря йти не потрібно».

Такий підхід небажаний, краще записатися на огляд стоматолога «на всякий випадок», адже насправді наше здоров'я найважливіше (вже точно важливіше, ніж автомобіль і побутова техніка).

Як проходить профілактичний огляд у стоматолога?

Під час візиту стоматолог-терапевт оглядає ротову порожнину, зуби і ясна, оцінює раніше виконане лікування. Якщо це перші відвідини нашої клініки й у вас немає панорамних або тривимірних знімків, то для більш якісної оцінки стану зубощелепної системи рекомендується пройти додаткову діагностику. Також можуть бути проведені інші тести для виявлення тих чи інших прихованих проблем.

Стоматолог-терапевт виконає необхідні маніпуляції, запропонує рекомендації щодо догляду. При необхідності він запросить суміжних фахівців або направить на консультацію до них. Наприклад, якщо у вас раніше депульпований зуб поступово руйнується, то доцільно відвідати ортопеда та розглянути можливість установки коронки або інших методів реставрації.

Також лікар погодить дату наступного планового або профілактичного огляду.

Автор статті:
Терапевт, Ендодонтист

Детальніше про послуги