Рекомендації при виправленні прикусу елайнерами

23.02.2022

Для виправлення прикусу сьогодні можуть використовуватися не лише брекет-системи, а й знімні капи елайнери. Вони прозорі та щільно прилягають до зубів, тому менш помітні для оточуючих. Плюс ці капи гладкі та не містять металу, що сприяє комфортному носінню.

Але, оскільки це відносно нові ортодонтичні апарати, виникає багато питань, пов’язаних із ними. Наші фахівці в «Дент Арт» підкажуть, як носити елайнери, як чистити зуби та самі капи в процесі експлуатації.

Скільки та як носити елайнери?

Ортодонтичне лікування елайнерами передбачає послідовне носіння серії індивідуально виготовлених кап. Кожна з них здатна зміщувати зуби у необхідному напрямку на 0.2-0.3 мм. Відповідно, те, скільки треба носити елайнери, в цілому залежить від конкретних показань і проблеми, що вирішується.

Зазвичай капи носять від пів року до 1.5-2 років. На практиці найчастіше очікуваного результату вдається досягти протягом 10-12 місяців. При цьому треба дотримуватися всіх рекомендацій нашого лікаря та правил використання.

Ще дуже важливо, скільки треба носити елайнери протягом дня. Найбільший ефект для вирівнювання забезпечить проміжок у 22 години на добу та більше. Якщо у вас будуть більш тривалі загальні паузи на прийом їжі/домашню гігієну, ефективність лікування може знизитися, а загальний період носіння кап — зрости. Відповідно, потрібно знімати елайнери під час їжі та чищення зубів. Інших приводів для цього немає. Відразу після трапези та/або гігієни треба знову одягати капи і не забувати про них.

Дотримуватися цих рекомендацій щодо носіння нескладно. Повне звикання відбувається протягом першого тижня. Жодного дискомфорту чи зміни дикції через елайнери немає, що тільки спрощує процес лікування для пацієнта.

Гігієна ротової порожнини при носінні кап

Одягати капи потрібно на чисті зуби. Залишки їжі можуть спровокувати появу нальоту під елайнерами, а це, у свою чергу, може стати причиною розвитку карієсу або запальних процесів на яснах. Відповідно, основні рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною при використанні кап такі:

  • найкраще чистити зуби після кожного прийому їжі або перекусу;
  • якщо такої можливості немає, то після їжі варто прополоскати рот водою, позбавившись таким чином від залишків їжі;
  • для домашнього догляду рекомендується використовувати зубну пасту з фтором у складі, а час чищення збільшити до 3 хвилин;
  • для видалення залишків їжі з міжзубних проміжків рекомендується застосовувати зубну нитку, спеціальні йоржики та іригатори;
  • за рекомендаціями лікаря теж варто користуватися ополіскувачем (усі засоби домашньої гігієни вам підберуть наші фахівці «Дент Арт»).

Додатково також слід дотримуватись рекомендацій щодо професійної гігієни.

Як доглядати за елайнерами?

Потрібно знімати елайнери під час їжі або навіть використання жувальної гумки. Інакше є можливість пошкодження кап, а це може негативно вплинути на процес виправлення прикусу. Також знімаються елайнери для гігієни ротової порожнини.

Якщо капи не у вас у роті, то вони повинні бути у спеціальному захисному футлярі. Він оберігає апарати від механічних пошкоджень та деформацій, підвищує рівень гігієни.

Періодично також необхідно очищати від забруднень і капи. Для цього рекомендується завести спеціальну зубну щітку з м'якою щетиною. Відповідні процедури варто проводити щодня. Плюс щоразу перед тим, як одягнути капи на зуби, варто промивати їх у прохолодній або теплій воді: гаряча може спричинити деформацію.

Ще при носінні елайнерів рекомендується обмежити частоту куріння або повністю відмовитись від нього, тому що тютюновий дим може негативно впливати на прозорість кап і робити їх більш помітними.

Детальніше про послуги