Суха лунка зуба

11.01.2022

Для сучасної стоматології процес видалення зуба є досить простим видом хірургічного втручання. А якщо дотримуватися рекомендацій лікаря, то й ризики ускладнень будуть мінімальними. Після видалення зуба, наприклад, не можна полоскати рота і потрібно бути обережним у процесі домашнього догляду. В іншому випадку й у деяких інших ситуаціях можлива така проблема, як суха лунка зуба, коли після видалення не утворюється або випадає кров'яний згусток.

Як відбувається загоєння тканин після видалення зуба? Чому утворюється суха лунка? Що робити в такому разі? На всі ці запитання ми й відповімо у цій статті.

Про процес загоєння і те, чому виникає суха лунка зуба

Логічно, що після видалення зуба утворюється ямка (лунка). Зазвичай вона закривається кров'яним згустком, що утворився. Той захищає м'які тканини та щелепну кістку від інфекції та сприяє швидкому загоєнню. Але сам по собі цей згусток рухливий і не зафіксований. Тому за деяких видів впливу може випасти. Найчастіше до цього призводить таке:

  • полоскання рота, особливо часте та/або інтенсивне;
  • необережне чищення зубів у місці видалення;
  • активне жування їжі на стороні видалення.

Чому ще лунка зуба може залишитися сухою? Ось інші причини:

  • рясні крововтрати після видалення зуба. Тоді згусток просто не формується;
  • попадання частинок їжі, які розсмоктують згусток;
  • порушення формування згустка. Подібне трапляється через куріння та прийом гормональних препаратів (наприклад, протизаплідних).

Симптоми сухої лунки зуба

Першими ознаками такої проблеми є ниючий біль. Зазвичай він стає сильнішим після їжі. Цей симптом виникає не відразу, а через кілька днів після хірургічної маніпуляції.

Подальший розвиток запального процесу супроводжується болем різної інтенсивності, підвищенням температури тіла, загальним відчуттям нездужання. Іноді з'являється асиметрія чи збільшуються лімфатичні вузли, розташовані під нижньою щелепою.

Що робити, якщо підозрюєте суху лунку зуба?

Насамперед потрібно одразу записатися до нашого лікаря «Дент Арт», який проводив видалення зуба. Своєчасне звернення по допомогу до фахівців дасть змогу легко усунути таке ускладнення.

Суха лунка зуба лікується шляхом її очищення від залишків згустку та їжі, що потрапила в лунку. Також наші лікарі промивають рану антисептичними засобами та накладають спеціальну пов'язку на рану. У тяжких випадках до місцевого лікування додають системні протизапальні та/або антибактеріальні засоби.

Аналогічно діють при сухій лунці після видалення «вісімки» (зуба мудрості). Але антибіотики можуть бути призначені навіть якщо захворювання протікає не важко.

Під час лікування потрібно суворо дотримуватись призначень лікаря, не пропускати контрольні візити. У цьому випадку терапія триватиме до 2 тижнів, а лунка успішно «затягнеться». Якщо вчасно не звернутися до лікаря, суха лунка зуба може спровокувати ускладнення, включаючи запалення альвеоли, утворення абсцесу або флегмони, а також остеомієліт.

Автор статті:
Терапевт, Хірург, Ендодонтист

Детальніше про послуги