Air Flow чи ультразвук?

02.08.2021

У сучасній стоматології використовуються різні методи професійної гігієни ротової порожнини. Одними з найбільш затребуваних є чистка зубів ультразвуком і метод AirFlow. Обидва досить гарні, через що й не зрозуміло, що вибирати пацієнтові.

Що таке ультразвукова чистка зубів?

До зубів пацієнта підноситься спеціальний прилад — скейлер, який створює ультразвукові коливання. Саме вони й руйнують твердий наліт, перетворюючи його в дрібні частинки. Також ультразвукова чистка зубів передбачає подачу води, за допомогою якої змиваються залишки нальоту, а ті у свою чергу поглинаються спеціальним стоматологічним пилососом.

Чистка зубів ультразвуком дозволяє зняти відкладення в різних важкодоступних місцях, у тому числі:

  • в міжзубних проміжках;
  • під яснами;
  • поруч з коронками, мостами й іншими протезами, а також імплантатами.

На завершення цієї процедури професійної гігієни здійснюється полірування зубної емалі нейлоновими насадками, якими наноситься спеціальна паста. Таким чином зубний ряд набуває красивого природного блиску.

У більшості випадків процедура комфортна для пацієнта та не потребує анестезії.

Що таке AirFlow?

Це технологія очищення зубної емалі з використанням повітряно-абразивної суміші. До складу останньої входять абразивний порошок, повітря та вода. Суміш подається під тиском, що й дозволяє усувати наліт.

Під час такої гігієнічної процедури можуть використовуватися різні абразивні порошки, але їх об'єднує виключно щадна дія на зуби, так що емаль на 100% захищена від пошкоджень.

Чищення зубів AirFlow використовується для видалення м'якого нальоту. Додатковим ефектом від процедури стає освітлення зубів на кілька тонів. Але виключно з метою відбілювання її не використовують. Метод також застосовують перед фторуванням або відбілюванням, а також для підготовки до установки брекетів і вінірів.

Процедура, як і ультразвукова чистка, в більшості випадків не вимагає знеболювання.

Ультразвук чи AirFlow: що вибрати?

Однозначну відповідь дасть лише ваш лікар (стоматолог-терапевт або гігієніст). У більшості випадків рекомендована комплексна чистка зубів, що включає обидва методи, тобто й ультразвук, і AirFlow. Причому виконувати такий комплекс профгігієни слід кожні 6 місяців, щоб посмішка була красивою та здоровою.