• вул. Єлизавети Чавдар, 7
  • вул. Ревуцького, 9
  • Харківське шосе, 56
0 800 331 300 безкоштовно по Україні

Чим відрізняються вініри та люмініри?

23.06.2021

Бездоганну усмішку, яку прийнято називати голівудською, наразі можуть собі дозволити практично всі. Більше того, нерідко для цього достатньо одного-двох візитів у нашу клініку «Дент Арт».

Для такого ефективного та швидкого естетичного перетворення передніх зубів використовуються вініри та люмініри. Це спеціальні тонкі пластинки, які виготовляють з кераміки або діоксиду цирконію. І вініри, і люмініри застосовуються сьогодні для відновлення незначних естетичних дефектів, у тому числі тріщин, сколів, потемніння та нерівностей зубів зони посмішки. Вони кріпляться на проблемні зуби й надають їм максимальної зовнішньої привабливості.

Відповідно, подібні накладки швидше за все й будуть запропоновані пацієнту, який хоче повернути бездоганну естетику посмішки. Йому лише потрібно знати, чим відрізняються вініри від люмінірів та що у них спільне.

Вініри і люмініри: що у них спільного?

У функціональному аспекті обидва види пластин ідентичні, адже служать для створення красивого зовнішнього вигляду зубів і маскування наявних дефектів, включаючи незначні пошкодження, тріщини на емалі й т.д. Загальним у цих реставрацій також є наступне:

  • тривалий термін служби без зміни зовнішнього вигляду. Пов'язано це з тим, що для виготовлення використовується надійна кераміка, яка інертна до різних впливів, у тому числі до харчових барвників;
  • індивідуальний підбір під колір зубної емалі конкретного пацієнта. В результаті керамічні накладки виглядають максимально природно в зубному ряду та не виділяються на тлі природних сусідів;
  • швидка й безболісна установка. Найчастіше попередня підготовка зубів (препарування) мінімальна або не потрібна зовсім.

Незважаючи на те, що у даних реставрацій є багато спільного, відмінності теж вельми відчутні. І з ними також варто розібратися.

Чим відрізняються вініри від люмінірів?

Головна відмінність вінірів від люмінірів полягає в товщині цих платівок. Вініри мають товщину від 0.5 до 0.7 мм, тоді як люмініри — приблизно 0.2-0.3 мм.

До інших відмінностей люмінірів від вінірів належить наступне:

  • установка без попереднього обточування. Пов'язано це з тим, що люмініри тонші. А ось більш товсті вініри без попереднього зняття поверхневих тканин виглядали б неприродно;
  • можливість відмови від використання в будь-який момент, оскільки препарування не робилося;
  • більш щільне прилягання. Вони фактично приклеюються до зуба, а ймовірність застрягання залишків їжі або інших незручностей зводиться до мінімуму;
  • додатковий глянцевий блиск. Це одна з фішок напівпрозорих люмінірів, тоді як вініри виглядають трохи стриманіше (але все одно природно).

У той же час потрібно враховувати, що люмініри не підходять для виправлення більш виражених дефектів зубів і коштують відчутно дорожче, ніж вініри.

Предметні рекомендації щодо того, який вид реставрації варто використовувати, зможе дати тільки наш фахівець після огляду. Також слід враховувати, що люмініри краще ставити тільки в перевірених місцях, як «Дент Арт», адже, на жаль, деякі несумлінні клініки використовують копії або підробки, а не справжню продукцію компанії Cerinate.

Автор статті:
Гнатолог, Ортопед

Детальніше про послуги