Чим відрізняються вініри та люмініри?

23.06.2021

Бездоганну усмішку, яку прийнято називати голівудською, наразі можуть собі дозволити практично всі. Більше того, нерідко для цього достатньо одного-двох візитів у нашу клініку «Дент Арт».

Для такого ефективного та швидкого естетичного перетворення передніх зубів використовуються вініри та люмініри. Це спеціальні тонкі пластинки, які виготовляють з кераміки або діоксиду цирконію. І вініри, і люмініри застосовуються сьогодні для відновлення незначних естетичних дефектів, у тому числі тріщин, сколів, потемніння та нерівностей зубів зони посмішки. Вони кріпляться на проблемні зуби й надають їм максимальної зовнішньої привабливості.

Відповідно, подібні накладки швидше за все й будуть запропоновані пацієнту, який хоче повернути бездоганну естетику посмішки. Йому лише потрібно знати, чим відрізняються вініри від люмінірів та що у них спільне.

Вініри і люмініри: що у них спільного?

У функціональному аспекті обидва види пластин ідентичні, адже служать для створення красивого зовнішнього вигляду зубів і маскування наявних дефектів, включаючи незначні пошкодження, тріщини на емалі й т.д. Загальним у цих реставрацій також є наступне:

  • тривалий термін служби без зміни зовнішнього вигляду. Пов'язано це з тим, що для виготовлення використовується надійна кераміка, яка інертна до різних впливів, у тому числі до харчових барвників;
  • індивідуальний підбір під колір зубної емалі конкретного пацієнта. В результаті керамічні накладки виглядають максимально природно в зубному ряду та не виділяються на тлі природних сусідів;
  • швидка й безболісна установка. Найчастіше попередня підготовка зубів (препарування) мінімальна або не потрібна зовсім.

Незважаючи на те, що у даних реставрацій є багато спільного, відмінності теж вельми відчутні. І з ними також варто розібратися.

Чим відрізняються вініри від люмінірів?

Головна відмінність вінірів від люмінірів полягає в товщині цих платівок. Вініри мають товщину від 0.5 до 0.7 мм, тоді як люмініри — приблизно 0.2-0.3 мм.

До інших відмінностей люмінірів від вінірів належить наступне:

  • установка без попереднього обточування. Пов'язано це з тим, що люмініри тонші. А ось більш товсті вініри без попереднього зняття поверхневих тканин виглядали б неприродно;
  • можливість відмови від використання в будь-який момент, оскільки препарування не робилося;
  • більш щільне прилягання. Вони фактично приклеюються до зуба, а ймовірність застрягання залишків їжі або інших незручностей зводиться до мінімуму;
  • додатковий глянцевий блиск. Це одна з фішок напівпрозорих люмінірів, тоді як вініри виглядають трохи стриманіше (але все одно природно).

У той же час потрібно враховувати, що люмініри не підходять для виправлення більш виражених дефектів зубів і коштують відчутно дорожче, ніж вініри.

Предметні рекомендації щодо того, який вид реставрації варто використовувати, зможе дати тільки наш фахівець після огляду. Також слід враховувати, що люмініри краще ставити тільки в перевірених місцях, як «Дент Арт», адже, на жаль, деякі несумлінні клініки використовують копії або підробки, а не справжню продукцію компанії Cerinate.

Автор статті:
Гнатолог, Ортопед

Детальніше про послуги