Digital Smile Design (примірка посмішки до установки вінірів)

21.06.2021

Процес реставрації зубів не так давно вважався чимось загадковим і до кінця не зрозумілим. Сьогодні ж можна не тільки отримати бездоганну посмішку, використовуючи вініри, але й ще до їх установки зіставити свої очікування з реальністю. Для цього в нашій клініці «Дент Арт» стоматолог-ортопед виконує процедуру цифрового планування або «примірку посмішки» до установки керамічних пластинок.

Про те, що це таке та як весь процес відбувається, ми й розповімо в цьому матеріалі.

Чого бояться пацієнти перед установкою вінірів?

Вініри і люмініри в сучасній стоматології вже підтвердили статус оптимального способу створення бездоганної голлівудської посмішки. Але певні побоювання у пацієнтів все одно є, а саме:

  • раптом буде видалено занадто багато живих тканин;
  • а якщо розміри зубів з вінірами не сподобаються, будуть дуже великими;
  • раптом колір накладок виявиться не таким, як хотілося;
  • якщо підсумковий результат не влаштує, а повернути все назад вже не можна.

Щоб розвіяти ці страхи, сьогодні можна буквально приміряти майбутню посмішку ще до безпосереднього препарування (зішліфовування поверхневих тканин) передніх зубів. Як все відбувається?

Первинна консультація

На першому прийомі стоматолог-ортопед нашої клініки огляне ваші зуби, дасть відповіді на всі запитання, проведе необхідну діагностику, а саме:

  • зробить портретні фотознімки в потрібних проекціях;
  • виконає цифровий відбиток зубів за допомогою спеціального внутрішньоротового сканера. Це дозволить сформувати 3D-модель ваших щелеп;
  • зробить внутрішньоротове фото;
  • виконає рентгенодіагностику на КТ.

Другий візит до спеціаліста

До моменту вашого другого відвідування нашої клініки стоматолог-ортопед вже підготує 3D-зображення вашої нової посмішки. За допомогою спеціальних програм будуть співставлені всі отримані раніше знімки та цифровий зліпок, проаналізовані жувальні рухи й робота вашого скронево-нижньощелепного суглоба. На основі цієї інформації здійснюється моделювання нової посмішки з огляду на те, щоб нова форма зубів не заважала функціональності.

Цифрова примірка потрібна лікарю перш за все для цього (для правильного функціонування), а вже потім для естетики.

Цифровий відбиток і моделювання дозволять зубним технікам зробити зліпок нової усмішки (ключ). Стоматолог-ортопед заповнить його спеціальним матеріалом і надягне на наявні зуби. Після застигання зліпок знімається, а ви зможете побачити майбутній результат установки вінірів до виконання шліфування (препарування). Ви оціните посмішку в дзеркалі, а ще будуть зроблені фотографії «до» та «після» такої примірки, що забезпечить можливість наочного порівняння.

Коли примірка завершиться, тимчасові накладки будуть зняті, немов шкаралупи. Потім ви обговорите з лікарем усі нюанси. Стоматолог-ортопед підкаже оптимальний колір накладок, але вони за бажанням пацієнта можуть бути скориговані. Коли всі деталі узгоджено, то визначається дата наступного візиту, адже після примірки можна приступати до створення бездоганної посмішки.

Третій і четвертий візити до ортопеда

Під час третього відвідування виконується препарування — видалення поверхневих тканин зубів. На відміну від коронок лікар зішліфовує мінімальну товщину (в буквальному сенсі злегка дряпає зубну емаль), а сама процедура безболісна й не вимагає анестезії.

Після препарування виконується ще один цифровий відбиток. Він потрібен для фіксації нового стану посмішки й установки тимчасових реставрацій.

На четвертому прийомі здійснюється безпосередня примірка готових керамічних вінірів і їх підсумкова фіксація. Саме так ви отримуєте ту посмішку, про яку мріяли.

Автор статті:
Ортопед

Детальніше про послуги