Цифровий відбиток зубів (3D-сканування)

Сучасна стоматологія поступово відходить від процедури отримання зліпків зубів із застосуванням спеціальних силіконових мас (і тим більше гіпсу). Замість цього може виконуватися цифровий відбиток зубів. За допомогою спеціального внутрішньоротового сканера здійснюються множинні фотографії зубних рядів верхньої та нижньої щелеп — сканування зубів. А потім на їх основі програмне забезпечення створює цифрову тривимірну модель, яка використовується для діагностики, створення вінірів, іншої ортопедичної конструкції або брекет-систем.

У нашій клініці «Дент Арт» використовується висококласний сканер 3Shape Trios датського виробництва, що відмінно зарекомендував себе в Японії, Сполучених Штатах і країнах Західної Європи. Апарат 3Shape Trios використовується для діагностики різних стоматологічних проблем, гарантує отримання високоточних даних, вимагаючи при цьому кілька хвилин на всю процедуру сканування.

Вартість послуг
 • Діагностика для пацієнтів інших клінік: зняття цифрового відбитка (2 щелепи) + модель роздрукована на 3-D принтері Немає знижки по цій позиції3000 грн
 • Зняття цифрового відбитка (2 щелепи)900 грн

Де використовується цифровий відбиток зубів?

Цифрове сканування зубів затребуване в різних напрямках стоматології. Відповідна діагностика сьогодні допомагає встановити вініри або коронки, підібрати інші ортопедичні конструкції, визначити план виправлення прикусу з брекет-системами або елайнерами.

3D-сканування використовується в:

 1. Ортопедії. Воно замінює традиційне зняття зліпків зубів і дозволяє домогтися еталонної точності при виготовленні будь-якої ортопедичної конструкції, чи то коронка, чи вініри, чи вкладки, чи мостовидні протези тощо.
 2. Ортодонтії. Цифровий відбиток зубів дозволяє оцінити стан прикусу та скласти план лікування з використанням відповідних ортодонтичних апаратів.
 3. Імплантології. Застосовується для діагностики перед безпосередньою імплантацією імплантів, а також для створення хірургічних шаблонів.
 4. Гнатології. Тривимірне сканування зубів допомагає виявити комплексні проблеми зубощелепної системи, використовується для виготовлення таких конструкцій, як сплінти та шини.

Як роблять цифровий відбиток зубів?

Ця процедура максимально проста, абсолютно безболісна й не вимагає багато часу. У нас використовується сканер 3Shape Trios, з яким на сканування зубів нижнього та верхнього ряду, а також визначення прикусу в цілому буде потрібно до 2-3 хвилин.

Під час виконання процедури лікар наближає сканер зі спеціальною насадкою до кожного зуба пацієнта, щоб виконати множинні фотографії. В цей час на моніторі спеціальна програма в режимі онлайн формує тривимірну цифрову модель. Потім результати моделювання аналізуються лікарем, який визначає план лікування і / або відправляє дані в зуботехнічну лабораторію.

Переваги цифрового відбитка

Невипадково цифрове сканування зубів активно витісняє традиційну процедуру зняття відбитків із застосуванням спеціальних ложок, силіконових мас або гіпсу. У цього прогресивного методу є чимало переваг, в тому числі:

 1. Найвища точність результатів і мінімальні похибки, які не перевищують 12 мікрон (у випадку з висококласними силіконовими зліпками усадка може досягати 100 мікрон).
 2. Комфорт для пацієнта. Сканер не торкається зубів, безболісний, виключає блювотний рефлекс і будь-який інший дискомфорт.
 3. Швидкість. На сканування йде до двох хвилин, тоді як зліпок в роті потрібно тримати мінімум 5-6 хвилин. Крім того, отримані цифрові дані можуть бути доставлені в зуботехнічну лабораторію відразу ж (через інтернет), що прискорить усю процедуру лікування.
 4. Додаткові зручності. Цифрові знімки можна наближати і віддаляти, розглядати під будь-яким кутом, при необхідності роздрукувати в двовимірному чи тривимірному форматі (на 3D-принтері). До того ж ці дані простіше зберігати, передавати іншим фахівцям і т.д.
 5. Відсутність протипоказань для виконання. Цифрове сканування, наприклад, не викликає алергічних реакцій.

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Зателефонуйте зараз
Залиште заявку
Задати питання