Профілактика захворювань зубів та ясен

11.07.2022

Ми з дитинства чудово знаємо, що треба двічі на день чистити зуби. Але цього недостатньо, щоб вони точно були здоровими та красивими. Профілактика захворювань зубів і ясен — це не тільки якісне чищення й не тільки комплексний догляд у домашніх умовах. Стоматолог-пародонтолог нашої клініки “Дент Арт” у Києві підготував для вас перелік рекомендацій щодо профілактики.

Як відомо, краще не лікувати хворобу, а попередити її. До стоматології це правило має безпосереднє відношення. Базова профілактика захворювань зубів та ясен включає і якісний домашній догляд, і систематичну професійну допомогу. Що включає в себе остання? Ось основні пункти:

Зупинимося на кожному пункті детальніше.

Професійна гігієна ротової порожнини

Це процедура, яка застосовується для видалення зубних відкладень (м'якого та/або твердого нальоту), тим самим захистивши ясна від запальних процесів, а зуби — від карієсу. Як правило, зубний камінь (твердий наліт) сьогодні знімається за допомогою очищення ультразвуком.

Застосовується спеціальний ультразвуковий скалер, що здійснює вплив високочастотними вібраціями на кожний зуб. Це безболісна та безпечна процедура, що й виділяє її на тлі методів хімічного або механічного зняття відкладень, що раніше використовувалися.

Чищення зубів AirFlow

Ще один метод професійної гігієни — це чищення зубів AirFlow. Воно дозволяє швидко та ефективно видалити м'який наліт. Також метод вже став мало не безальтернативним при боротьбі з відкладеннями в різних важкодоступних місцях ротової порожнини, у тому числі в районі міжзубних проміжків при надмірній скупченості зубів, за наявності брекет-систем, коронок та інших реставрацій на зубах.

Для процедури наш стоматолог-пародонтолог застосовує спеціальний апарат, який під тиском подає на поверхню зубів суміш води та порошку, що чистить. Таке чищення нешкідливе для емалі та комфортне для пацієнта.

Ремінералізуюча терапія

Ремінералізація — це спосіб додаткового захисту зубної емалі за рахунок її "насичення" необхідними мінеральними речовинами (насамперед фтором). Ремінералізуюча терапія підвищує міцність зубів, усуває проблему надмірної чутливості, а також є дієвим методом терапії раннього карієсу (на стадії плями).

У нас у “Дент Арт” професійна гігієна порожнини рота включає комплекс із трьох перерахованих вище процедур. Спочатку стоматолог-пародонтолог ультразвуком видаляє твердий наліт, потім виконує повітряно-абразивне чищення AirFlow, а після — полірування та фторування. Саме такий комплекс професійного догляду рекомендується проводити кожні півроку, а під час носіння брекетів ще частіше — раз на 3 місяці.

Домашній догляд за зубами

Професійну гігієну, звичайно, треба доповнювати профілактичними візитами до стоматолога кожні 6 місяців. Крім того, складно переоцінити роль якісного домашнього догляду, який обов'язково повинен включати наступне:

  • щоденне чищення зубів вранці та ввечері;
  • регулярне використання зубної нитки (флоса), а також іригатора та/або зубного йоржика для видалення залишків їжі з міжзубних проміжків;
  • застосування ополіскувача.

Оскільки сьогодні асортимент інструментів та засобів для домашнього догляду дуже великий, ми в “Дент Арт” завжди готові прийти на допомогу та в індивідуальному порядку підібрати для вас щітки, пасти, зубні йоржики тощо.

Автор статті:
Пародонтолог, Терапевт, Ендодонтист

Детальніше про послуги