Імплантація передніх зубів

13.12.2021

Втрата зубів зони посмішки завжди сприймається більш важко та болісно, адже крім фізичної проблеми виникає виражений психологічний дискомфорт. Ці зуби на виду, і навіть якщо вони цілі, але покриваються нальотом, то майже відразу нас цікавить професійна гігієна і відбілювання. А що вже говорити про куди більш серйозну проблему, як втрата зуба.

Імплантація передніх зубів — це найкращий спосіб відновлення. Вона має не тільки лікувальну, але естетичну мету. До того ж, пацієнт розраховує на швидке вирішення проблеми. А значить, імплантація не повинна займати багато часу. Про ці та інші особливості відновлення зубів зони посмішки ми розповімо докладніше.

Імплантація передніх зубів: основна специфіка

Ключові нюанси відновлення зубів зони посмішки безпосередньо пов'язані з тим, що вони перебувають на видному місці, тому естетика виходить на перший план. У той же час жувальні навантаження у передніх зубів мінімальні, але це не означає, що питання міцності та надійності зовсім не важливе. Просто імплантація, як правило, не передбачає попередньої кісткової пластики, адже необхідну фіксацію та стабільність можна забезпечити за рахунок конструктивних особливостей імплантатів.

Забезпечити бездоганну естетику можна завдяки:

  • вибору імплантаційних систем перевірених виробників. У нашій клініці "Дент Арт" використовуються імплантати найкращих світових брендів, включаючи Straumann та Nobel. Вони мають найвищі показники приживлення та справляються з будь-якими навантаженнями;
  • застосуванню висококласних абатментів (виступають з'єднувальним елементом між імплантом і коронкою). Крім титанових можуть використовуватися цирконієві різновиди, які виключають проблему появи сірої смужки в районі ясен, а отже, і виглядають естетичнішими;
  • підбору оптимальних коронок. Естетика зони посмішки після відновлення багато в чому залежить від ортопедичних конструкцій, які використовуються. Якщо виконується імплантація передніх зубів, то рекомендовані коронки з оксиду цирконію. Вони візуально не відрізняються від природних зубів та максимально довговічні.

Як виконується імплантація у зоні посмішки?

Класична імплантація передбачає кілька етапів, коли спочатку імплантується штучний корінь, а вже з часом (після його приживлення) встановлюється коронка. Але для зони посмішки такий варіант є не найкращим, що обумовлено тими ж естетичними вимогами (потрібно до півроку приховувати дефект) та психологічним фактором.

Тому імплантація передніх зубів часто виконується одноетапно, тобто за одну процедуру. Відразу після вживлення імплантату встановлюється тимчасова коронка, а пацієнт залишає нашу клініку вже з бездоганною усмішкою.

Така імплантація може проводитися методом проколу, який ще називається безкровним. В цьому випадку передбачається мінімальне пошкодження тканин, відповідно і період відновлення скорочується, а головне - є можливість моментально навантажити імплантат, тобто встановити коронку.

Але рішення про метод імплантації приймає лише лікар. До того ж, попередньо потрібно грамотно підготуватися до процедури. В рамках підготовки проводиться:

  • діагностика стану ротової порожнини та зубів;
  • санація та професійна гігієна;
  • заміна раніше встановлених коронок та протезів (якщо потрібно);
  • комплекс процедур з моделювання імплантату та коронки.
Автор статті:
Хірург, Хірург-імплантолог, Щелепно-лицьовий хірург

Детальніше про послуги