Імплантація зубів без операції (без розрізів)

27.04.2021

Імплантація зубів - не обов'язково тривала за часом процедура з серйозним хірургічним втручанням. У сучасній стоматології є особлива технологія, яка відрізняється від класичної. Це імплантація без розрізу ясен.

Дану методику ще називають безопераційною, хоча хірургія все ж необхідна: в яснах виконується невеликий прокол для вживлення імплантату в кісткову тканину. Але розрізати ясенні тканини і відокремлювати клапоть не потрібно: достатньо маленького отвору в кілька міліметрів.

Імплантації без операції: відмінні риси і показання

Методику без розрізу, як правило, використовують як при одномоментній імплантації, тобто при імплантації штучного кореня відразу після процедури видалення зуба, так в разі, коли зуб був видалений давно. Для реалізації такої методики не обійтися без сучасної апаратури для тривимірного моделювання. Саме з її допомогою створюється спеціальний хірургічний шаблон (в зв'язку з цим імплантація без операції має і ще одну назву - "за шаблоном"). Таким своєрідним трафаретом, що нагадує капу, задаються направляючі, які вставляються в кістку під потрібним кутом, в потрібне місце і на потрібну глибину.

Саме вживлення імплантату за шаблоном здійснюється через прокол з мінімальним травмуванням тканини. Шви в подальшому знімати не потрібно.

"Безопераційний" метод використовується в таких ситуаціях:

  • при необхідності відновити єдиний втрачений зуб (зазвичай відразу після видалення);
  • при повній відсутності зубів на одній або двох щелепах для подальшої установки протеза.

Але можливість використання цієї методики визначає тільки хірург-імплантолог і ортопед. Показання для застосування дуже індивідуальні, тільки професіонали нашої клініки "Дент Арт" зважують всі аргументи і дають остаточні рекомендації пацієнтові.

Чим приваблює пацієнтів імплантація без операції?

Імплантація по хірургічному шаблону в більшості випадків цікавить пацієнтів через страхи та інші психологічні міркування. Якщо людина боїться крові, то їй здається, що така малотравматична процедура їй підходить найбільше. Деяким пацієнтам достатньо подивитися на фотографії в інтернеті з розрізом ясна і вони мало не наполягають, на імплантації без операції.

Насправді вибирати цю методику тільки через страхи не можна. Більш того, навіть при класичній імплантації зубів у нас вам не потрібно хвилюватися з приводу наступного:

  • крові ви не побачите: розріз бачить тільки хірург;
  • біль при процедурі виключено, так як ми використовуємо ефективну і безпечну анестезію. При необхідності пропонуємо лікування зубів уві сні;
  • біль або дискомфорт після імплантації зубів не пов'язані з загоєнням травмованих ясен. Вони, як і всі слизові поверхні, швидко відновлюються. Так, і подальша процедура зняття швів комфортна і вимагає мінімум часу.

Імплантація без розрізу ясен: послідовність дій

В рамках підготовки обов'язково виконується комп'ютерна томографія. Знімки обробляються в спеціальному програмному забезпеченні для 3D-моделювання, які і дозволять створити шаблон, відповідний конкретному пацієнту. Після його виготовлення, виконується сама процедура вживлення імплантату з виконанням маленького проколу ясна.

Імплантації без розрізу ясен: за і проти

Такий метод має 2 основних переваги перед класичним відновленням втрачених зубів:

Але і серйозні ризики у даної методики є. Так, на відсутність ускладнень і нормальне приживлення імплантату прямо впливає якість попереднього моделювання, досвід і компетенції хірурга. Плюс навіть в цьому випадку є ризики дефектів слизових ротової порожнини. Ось чому оптимальний метод імплантації зубів визначає тільки спеціаліст і його думці варто довіряти.

Автор статті:
Хірург, Хірург-імплантолог, Щелепно-лицьовий хірург

Детальніше про послуги