Імплантація без операції (хірургічний шаблон)

Що робити коли сама думка про імплантацію зуба вводить вас у шок? Адже ви людина сучасна, пошукали інформацію, попитали лікаря про етапи імплантації, уявили як стоматолог розрізає поверхню ясен, а його асистент готує нитки та хірургічну голку, згадали як ви “любите” лікарні та медичні маніпуляції.

Серцебиття вже прискорене від самої думки, а ви ще просто сидите вдома із чашкою чаю. Переваги імплантації вже здаються не такими привабливими… Та кому та красива посмішка потрібна, адже родина та друзі вас і так знають, та й відсутність зуба не так і помітна, а для жування є ще близько 20 інших зубів…

Що робити коли ваша рішучість щодо покращення свого здоров’я тане на очах.

Чи існує імплантація без розрізів?

Так, імплантація без операції існує - це трансгінгівальна імплантація за хірургічним шаблоном. Назва складна і не одразу зрозуміла, а сама імплантація без розрізів здається магією вісімдесятого рівня? Тоді пропонуємо розібратися, як таке може бути.

Перші етапи імплантації без розрізів будуть однаковими із звичайною імплантацією. Вам у будь-якому разі необхідно пройти обстеження та отримати консультацію імплантолога, полікувати карієс або запальні захворювання ротової порожнини, зняти зубний наліт. Ці етапи є стандартними, через те що дають змогу стоматологу зрозуміти стан інших зубів та кісткової тканини щелеп, спланувати імплантацію та зменшити ризики відторгнення імпланту.

Обстеження перед імплантацією за хірургічним шаблоном

Обстеження перед трансгінгівальною імплантацією є трохи більшим - крім стандартної комп’ютерної томографії, проводять 3D-сканування ротової порожнини (або сканування гіпсових моделей щелеп). На основі отриманих даних відтворюють хірургічний шаблон. Саме у ньому криється секрет імплантації без розрізів.

Вартість послуг
 • Первинний прийом хірурга-імплантолога450 грн
 • Первинний прийом провідного хірурга-імплантолога Птичкіної Ю.О.1500 грн
 • Хірургічний шаблон з гвинтовою фіксацією4000 грн
 • Хірургічний шаблон (1-3 одиниці)1500 грн

Що таке хірургічний шаблон?

Хірургічний шаблон - це модель на якій максимально точно відмічено місце майбутньої імплантації у вигляді отвору. Настільки точно, що отвір навіть має індивідуальний градус нахилу (кут під яким буде встановлено титановий корінь імпланту).

Хірургічний шаблон має вигляд прозорого покриття, яке міцно фіксується на поверхні щелепи. Виходить, що усі наявні зуби будуть закриті шаблоном, а над місцем імплантації лишиться отвір. Саме у цей отвір буде вживлено імплант за допомогою проколу. Прокол таки необхідний, та він має декілька міліметрів у діаметрі (відповідає діаметру титанового кореня). А от реальних розрізів, відшарування ясневого шару або накладання швів не проводиться.

Показання до трансгінгівальної імплантації

Показання є такими ж, що і для звичайної імплантації (відсутність одного або декількох зубів, адентія, зруйнований мостоподібний протез).

Та існують випадки, коли імплантація без розрізів є максимально доречною:

 • при адентії (повна відсутність зубів вроджена або набута), коли необхідно одномоментно встановити велику кількість зубних імплантів;
 • при імплантації передніх зубів (коли необхідно максимально швидко позбутися косметичного дефекту та одразу встановити коронку на імплант);
 • при наявності високої тривожності у пацієнта з приводу звичайної імплантації.

Переваги імплантації без розрізів

 • короткотривалість маніпуляції;
 • швидке загоєння (травматизація тканин незначна тому звичних нам набряку ясен, тривалого прийому протизапальних, зняття швів не буде);
 • можливість проводити імплантацію навіть при наявності супутньої патології (наприклад: цукровий діабет при наявності якого звичайна імплантація має більші ризики тривалого загоєння рани, відторгнення імпланту).

Протипоказання до імплантації за шаблоном?

Протипокази до такої імплантації існують, але їх зовсім небагато: онкологічні захворювання важких стадій, захворювання крові, психічні захворювання.

Також таку імплантацію неможливо провести при недостатній кількості кісткової тканини (коли вона атрофована і титановому кореню немає де закріпитися). Виявити це можливо під час обстеження та провести попередню підсадку тканини.

Підбиваючи підсумок: глибоко вдихніть, зробіть ще ковток чаю, забудьте про усі жахіття пов’язані з імплантацією зубів.

Команда імплантологів нашої клініки стежить за сучасними тенденціями та розвитком стоматології, щоб завжди пропонувати своїм пацієнтам найкраще та найкомфортніше лікування!

Команда хірургів-імплантологів у Києві

Білан Артур Вікторович
Білан Артур Вікторович
Хірург, Хірург-імплантолог
Лісничий Олексій Валерійович
Лісничий Олексій Валерійович
Хірург-імплантолог
Птичкіна Юлія Олегівна
Птичкіна Юлія Олегівна
Хірург, Хірург-імплантолог, Щелепно-лицьовий хірург

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Зателефонуйте зараз
Залиште заявку
Задати питання
  Імплантація без операції | Стоматологічна клініка DentArt | Київ ☛ Імплантація зубів без операції в Києві (імплантація без розрізів, трансгінгівальна імплантація) ☎ Запис за тел: 0 800 331 300 (з 8.00 до 21.00) ☛ Без вихідних (Позняки, Осокорки)
  2800 4000 UAH