Мультиюніт абатмент

04.01.2022

Мультиюніт — це універсальний (він багатопрофільний) абатмент, що використовується при протезуванні на імплантах. Він є перехідником, що сполучає елемент між штучним коренем (імплантатом) і коронкою (мостоподібним протезом), для якої служить опорою.

Абатменти Multi Unit відзначаються гвинтовим кріпленням протеза, а значить останній за необхідності (для обслуговування, корекції або заміни) можна зняти. Відповідно, й протезування називається умовно-знімним. Гвинтове кріплення забезпечує більш високу міцність та надійність, ніж цементна фіксація, сприяє щільному приляганню мостоподібного протезу до ясен, що виключає ризики розмноження бактерій та розвитку запальних процесів.

Які бувають абатменти Multi Unit?

Абатменти відрізняються за різними параметрами, включаючи виробників, матеріали виготовлення, кути нахилу. З урахуванням останнього фактора мультиюніт буває:

 • прямим. Використовується при класичних варіаціях імплантації, коли штучний корінь, що вживлюється, і коронка утворюють пряму лінію. Часто такі абатменти використовуються для відновлення втрачених зубів зони посмішки;
 • кутовим. Такий «перехідник» використовується для вживлення імплантатів під кутами від 17 до 90 градусів. Мультиюніт при цьому дозволяє компенсувати наявні розбіжності осей штучного кореня та протеза.

У нашій клініці використовуються імплантаційні системи та абатменти Multi Unit провідних світових виробників. У нас пацієнтам доступний багатопрофільний абатмент Mega Gen (Південна Корея), Ankylos (Німеччина) та Straumann (Швейцарія).

Ще слід зазначити, що абатменти бувають стандартними та індивідуальними. Перші є більш універсальними і випускаються масово, тому й дешевші. Другі враховують анатомічні особливості конкретного пацієнта, а отже, виключають похибки та відчутно підвищують успішність імплантації.

Як встановлюються абатменти Multi Unit?

Мультиюніт фіксується на імплантаті після того, як здійснюється зняття формувача ясен. Попередньо потрібно визначити необхідну висоту абатмента. Процес установки включає такі етапи:

 • підбір багатопрофільного абатмента;
 • позиціонування та встановлення на імплантаті;
 • закручування гвинтового з'єднання за допомогою спеціального утримувача;
 • зняття тримача з мультиюніту (виконується шляхом зворотного обертання);
 • фінішна фіксація Multi Unit.

Коли використовують мультиюніти?

Багатопрофільний абатмент застосовують тоді, коли встановлені імплантати з гвинтовим кріпленням. До основних показань для використання даних «перехідників» та цього методу фіксації належать:

 • реалізація умовно-знімного протезування у разі втрати всіх зубів (повної адентії);
 • встановлення мостоподібного протеза;
 • наявність у пацієнта дефіциту міжзубного простору;
 • інші показання для застосування легко знімних протезів.

На практиці абатменти Multi Unit часто залучають у складних випадках відновлення втрачених зубів, включаючи повну адентію та застосування протоколів «Всі на 4» та «Всі на 6». Такі техніки імплантації використовуються, серед іншого, при дефіциті кісткової тканини, близькому розташуванні нижньощелепного нерва або гайморових пазух. В рамках методів All-on-4 і All-on-6 в щелепу вживлюється відповідно 4 або 6 імплантатів, а на них встановлюються мультиюніти, які будуть опорою для всього зубного ряду.

Надалі залишається можливість зняття мостоподібного протеза/коронки для обслуговування, корекції або заміни на нові.

Автор статті:
Гнатолог, Ортопед

Детальніше про послуги