При втраті зубів основним дієвим методом їх відновлення вважається класична імплантація. Але при атрофії кісткової тканини їй повинна передувати операція остеопластики (нарощування). Плюс нерідко для подібних маніпуляцій є протипоказання. Раніше в таких випадках була одна альтернатива — незручні знімні протези. Сьогодні ж є й інший, більш ефективний вихід — виличні імпланти.
Вони дозволяють мінімізувати ризики ускладнень і відторгнення, підходять пацієнтам у віці та / або з патологіями гайморових пазух. Сьогодні така техніка імплантації стає більш поширеною (у зв'язку з цим і більш привабливою за ціною), в тому числі використовується кваліфікованими фахівцями нашої клініки «Дент Арт».
- Первинний прийом провідного хірурга-імплантолога Птичкіної Ю.О.1500 грн
Чим відрізняється вилична імплантація зубів від класичної?
Основна відмінність полягає в тому, що виличні імпланти імплантуються у виличну кістку. Остання є більш щільною і міцною за своєю структурою. До того ж вона не схильна до атрофії, тобто здатна стати надійною опорою для імплантованих штучних коренів буквально в будь-якому віці.
Також вилична імплантація зубів на відміну від класичної виконується швидше: попередньо не потрібні операції з нарощування кісткової тканини, а вже після установки імпланта не потрібна пауза на приживлення, подальшу установку формувача ясен, очікування загоєння тощо.
Самі виличні імпланти відрізняються від класичних збільшеною довжиною і особливою формою. Першою таке інноваційне рішення запропонувала швейцарська компанія Nobel Biocare. Саме її виличні імпланти Зігома (Zygoma) стали новим словом у стоматологічній імплантації. На відповідну продукцію дається довічна гарантія, а приживлюваність, як правило, забезпечена навіть у найскладніших випадках.

Переваги установки вилицевих імплантів
- Швидке відновлення втрачених зубів з негайним навантаженням. У такому випадку відразу вирішуються як естетичні питання, так і проблема відновлення жувальної функції.
- Імплантація без обов'язкового нарощування кісткової тканини.
- Мінімальні ризики ускладнень і проблем з приживленням. Якщо використовується висококласна продукція, така як виличні імпланти Зігома (Zygoma), то з максимальною вірогідністю вони прослужать вам усе життя.
- Можливість відмовитися від знімного протезування, уникнути незручностей і спростити догляд за ротовою порожниною.
Показання до застосування вилицевих імплантів
Вилична імплантація зубів застосовується в тих випадках, коли інші (класичні) методи з тих чи інших причин не підходять. Сьогодні виличні імпланти застосовують при:
- Повній або частковій втраті зубів верхньої щелепи.
- Атрофії кісткової тканини верхньої щелепи, викликаної травмами, тривалою адентією, серйозними хронічними патологіями.
- Невдалому виконанні класичної імплантації (відторгненні) або процедури синус-ліфтингу. Вилична імплантація в такій ситуації — виграшна альтернатива використанню знімних протезів або складним, дорогим і тривалим маніпуляціям з підсадки кісткової тканини.
- Захворюваннях гайморових пазух, які є протипоказаннями для остеопластики та класичної імплантації.
- Відсутності можливості носити знімні протези. Є індивідуальна непереносимість, виникають блювотні рефлекси або алергічні реакції.
- Літньому віці пацієнта.
- Необхідності швидкого відновлення зубного ряду.
Попередні обстеження та основні етапи імплантації
Як і при будь-якій імплантації зубів, запорукою успіху процедури є якісна і детальна підготовка. Насамперед лікарю потрібно оцінити можливість установки вилицевих імплантів, для чого крім огляду й анкетування потрібні й додаткові інструментальні обстеження. Панорамного знімка для прийняття рішення недостатньо: потрібне проведення комп'ютерної томографії, а також розгорнутий аналіз крові, що дозволяє оцінити загальний стан здоров'я. При хронічних хворобах стоматолог також може направити пацієнта на консультацію до вузьких спеціалістів.
Процес імплантації вилицевих імплантів по травматичності схожий з класичною імплантацією, якій передує нарощування кістки (синус-ліфтинг). При цьому сама операція з імплантації штучного кореня у виличну кістку, як правило, протікає легше, адже гайморова пазуха не зачіпається, тому великий набряк не з’являється, а відновлення відбувається швидше (зазвичай за кілька днів).
Операція здійснюється під седацією, тобто пацієнт нічого не відчує. Плюс одразу ж можлива установка тимчасових протезів, тобто вже в день імплантації ви отримуєте посмішку з зубами, якими до того ж можна жувати. Негайне навантаження лише прискорює приживлення.