Коронки на імплантатах

14.07.2021

Такий незнімний протез, як коронка, може встановлюватися не тільки на свій зуб, але й на імплант, тобто штучний корінь. Подібний варіант відновлення втрачених зубів у сучасній стоматології вважається найбільш ефективною, надійно, довговічною й естетичною альтернативою мостовидних конструкцій, не кажучи вже про знімне протезування. Його ми й рекомендуємо використовувати нашим пацієнтам в «Дент Арт».

Якщо штучні зубні корені, як правило, виготовляються з титану, то коронка на імплант може бути зроблена з різних матеріалів. Детальніше про вибір останніх, а також про етапи протезування на імплантатах ми й поговоримо в цьому матеріалі.

Які коронки на імплантатах вибрати?

До коронок на імплантатах ставлять підвищені вимоги щодо їх міцності. Такі протези повинні бути зроблені з твердих матеріалів, інакше вони не впораються не тільки з жувальними навантаженнями, але й із впливами з боку титанової основи.

На штучний корінь у нашій клініці «Дент Арт» встановлюються коронки з таких матеріалів:

  • Металокераміка. Така коронка на імплант складається з металевого каркаса, який покривається керамікою. Основу може бути зроблено з різних металів, в тому числі й дорогоцінних. Останні обходяться дорожче, але гарантовано захищають від алергічних реакцій. На фоні інших сучасних протезів металокерамічні виділяються привабливим співвідношенням ціни та якості.
  • Цирконій. Це відносно новий різновид коронок, який стрімко завойовує популярність. Діоксид цирконію є дуже міцним і довговічним матеріалом, який характеризується відмінною естетикою та 100% біологічною сумісністю. Прослужити цирконієві коронки на імплантатах здатні 20 років і більше.
  • Повноанатомічні коронки E-max або коронки з подальшим облицюванням. Це найбільш сучасні, міцні й естетичні на сьогоднішній день.

Суцільнокерамічні коронки через відносно невисоку міцність при протезуванні на імплантатах не застосовуються.

Як кріпиться коронка на імплант?

Використовуються різні види фіксації, в тому числі:

  • Телескопічна. У цьому випадку в конструкції фактично є дві коронки. Одна встановлюється на абатмент (з'єднувальний елемент між імплантом і коронкою), а друга — в тіло протеза. В результаті виходить умовно-знімна конструкція, яка час від часу знімається для чищення.
  • Гвинтові. Для фіксації застосовуються тонкі гвинти, які служать для з'єднання імплантату та протеза. Висока надійність гвинтового кріплення поєднується з можливістю зняття коронки для корекції.
  • Цементна. У цьому випадку протез фіксується на штучному корені за допомогою спеціального цементу. Легке зняття тут не передбачається.

Етапи протезування на імплантатах

Імплантація може проводиться за різними схемами. Процедура може бути одноетапною з негайним навантаженням (коли відразу після імплантації ставиться тимчасова коронка на імплант). Але у такого методу є більше протипоказань.

Найбільш універсальною та передбачуваною в плані результатів лікування є класична імплантація. Вона включає такі етапи:

  • Підготовчий з лікуванням порожнини рота, професійним чищенням і іншими необхідними процедурами (синус-ліфтингом, наприклад).
  • Власне імплантація, тобто імплантація штучного кореня. Після цього імпланту дається час на приживлення. Цей період зазвичай триває від 3 до 6 місяців. При необхідності на даний час встановлюється тимчасова коронка на імплант (з опорою на власні зуби).
  • Протезування, тобто установка постійної коронки, після приживлення.
Автор статті:
Гнатолог, Ортопед

Детальніше про послуги